Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü Kullandım? Haziran 2020

Çökme
This topic is closed.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Aqua Universalis Forte

Yorum

• Hacivat

Yorum

• Günlerdir süren iş yoğunluğu,sınav stresi spora tekrar başlamış olmanın verdiği hamlanma ardından güzel bir haftasonu Sospiro Laylati kullandım Buda bir başka Black Afgano kopyası beğendim ama hiçbiri Afgano kadar etkilemiyor beni elimdeki dekant bitikten sonra tekrar alırmıyım sanırım hayır Bu arada içinde Bulgar gülü olan Wardasinayı,Laylatiden daha fazla beğendim

Yorum

• Penhaligons LP no9

Makyaj trendi indiriminden aldığım LP no 9 bu sabah nihayet elime ulaştı. Bir ysl opium sever olarak fazlasıyla tatmin edici olduğunu söyleyebilirim hatta beklediğimden daha iyi bir koku ile karşılaştım da diyebilirim. Opium ile benzerlikleri çok fazla o yüzden o kısım baya uzun sadece farklarından bahsedeyim. LP 9 opium a nazaran bi tık daha sıcak baharatlı, opium ise biraz daha vanilya eksenide ama LP 9 a göre biraz daha maskülen tabii bu bahsettim farklar çok ufak nüanslar benzerlikleri yüzde 90 civarı bence. Şunu da belirtmek isterim karşılaştırma yaptığım Opium ph kutusunda kırmızı şeritlerin olduğu vintage versiyon, daha sonraki güncel opium şişeleri göz önüne alındığında bence LP 9 güncel opium şişelerinden daha başarılı olmuş. Mevcut yeni opium şişelerinde ki sentetik plastikimsi hava LP 9 da kesinlikle yok. Sıralama yaparsak benim tercihim sırayla ysl opium ph vintage, penhaligons LP no 9, ysl opium ph olurdu. Sonuç olarak eğer ki opium sever biri iseniz kesinlikle şuan ki indirimden bir şişe almanızı tavsiye ederim.

Yorum

• orangeverte
            orangeverte Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            Notalarda karanfilde gözüküyor. Baskın rolde mi ? Destekleyici rolde mi acaba?

• pomak
            pomak Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            Karanfil var fakat sadece karanfil ekseninde bir koku demek yanlış olur özellikle tarçın ve karabiber de çok net hissediliyor kullanılan baharatlar da

• orangeverte
            orangeverte Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            Teşekkür ederim

• Aventus

Yorum

• Rogue perfumery chypre siam

Yorum

• MPG Parfum d'Habit

Yorum

• Nautica Voyage

Yorum

• Aoud Lemon Mint – Mancera

Güzel denemeydi Montaigne! Ama maalesef bu da gol değil. Kesinlikle parfümün imajı ile kokusu uyuşmuyor. Parfüm her şeyden önce kendisine yabancılaşmış durumda.

Yazları güzel giden buzlu limonlu kokteyl havasında sunulun parfümün tanıtım afişi, görenlerde parfümü içme isteği uyandırıyor. Umarım aramızda içen yoktur ama içmeyi düşünenler varsa da söyleyeyim gözüktüğü gibi kokmuyor.

Mancera’nın bu parfümü, kullanıcılar tarafından kullanıldıkça zamanla alışılıp sevildiği yönünde yorumlar alıp ilgi çekmeyi başarsa da bu yön bende biraz tersine gitti. Başta evet, bana da ilginç gelen bir koku olsa da kullandıkça zayıf tarafları gözüme, daha doğrusu burnuma batmaya başladı. "Neden bu kadar yoğun ve yani neden böyle bir vanilya? Biraz fazla mı tatlı ne?! Neden geniş bir narenciye ailesi içinden limon? Neden daha özelleştirilmemiş bir ud yorumu? Neden bu kadar güçlü ve saldırgan? Savaşa mı gidiyoruz?" gibi yarattığı soru işaretleriyle de kendisine karşı sevgim gittikçe azalıyor...

Click image for larger version  Name:	aoud-lemon-mint2.jpg Views:	22 Size:	585.6 KB ID:	169945
                  Son Düzenleme Aryan; 06-06-20, 20:01. Tarafından yapıldı.

Yorum

• xPixa
                    xPixa Yorumladı
                    Yorumu düzenleme
                    Ben de hayatımda ilk defa bir Mancera parfümünü splitte dekant olarak alacağım ve o koku da bu arkadaş Bakalım benim de pek bir beklentim yok da malum önümüz yaz ayı olunca alıp deneyeyim dedim. Aksi taktirde hem Mancera hem de Montale parfümlerine karşı çok mesafeliyim.

• UmuTzn
                    UmuTzn Yorumladı
                    Yorumu düzenleme
                    Başta sevmeyin sonraları yani iyi aslında olduğun parfümlerden. xPixa hocam splitte önce davranmış full olmasa da 40-50ml kadar oluru var

• xPixa
                    xPixa Yorumladı
                    Yorumu düzenleme
                    5 ml'den öteye geçeceğimi sanmıyorum yine ama hayırlısı diyelim

• Bugün de Mancera Kumkat Wood ile dekantı bitirmiş oldum

Yorum

• Salvatore ferragamo İncense suede.. Şişesi gibi karanlık, baharatlı havanın eşlik ettiği deri destekli baştan sona tütsü yorumu.

Yorum

• Dior Fahrenheit. yılların eskitemediği bir baş yapıt benim için

Yorum

• İki saat önce bir mekana bir şeyler içmeye gittim dikkatleri çekti baya gözlerden anladım tam bir genel beğeni parfümü ve bolca kokan cinsten xerjoff-Alex 2

Yorum

• Selective44
                          Selective44 Yorumladı
                          Yorumu düzenleme
                          Herkes tarafından beğeniliyor ama abartıldığını düşündüğüm parfümlerin başında geliyor.

• ralph lauren polo blue

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: F.essence oud View Post
                          Salvatore ferragamo İncense suede.. Şişesi gibi karanlık, baharatlı havanın eşlik ettiği deri destekli baştan sona tütsü yorumu.
                          Aynı parfümü kullandım. Kullandıkça daha çok keyif aldıklarımdan. İlk kullandığım zamanlar tadına bu kadar varamamışım.

Yorum

• F.essence oud
                            F.essence oud Yorumladı
                            Yorumu düzenleme
                            Göz ardı edilen markalardan kimi zaman,göz önündeki popülerlerden daha nitelikli işler çıkıyor Mete bey, keyifle kullanın.

• Medea
                            Medea Yorumladı
                            Yorumu düzenleme
                        İşleniyor...
                        X