Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü Kullandım? Haziran 2020

Çökme
This topic is closed.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Mügler-Oriental Express Dhi benziyor mu evet benziyor ruj veya başka bir tabirle makyaj çantası efekti benziyor ama onun dışında benzerlikleri yok ve vintage dhi bunu hertürlü tokatlar. Mügler sadece makyaj çantası kokuyor 😂

Yorum

• orangeverte
      orangeverte Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Ikisi arasındaki benzerlikleri merak ediyordum. Yorumunuzla öğrenmiş oldum Görünen o ki DHI daha kompleks ve derinliği olan bir koku.

• furkan1001
      furkan1001 Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Siz dhi vintageyi bir yerden edinip kullanın kendisi bir çok nişi tokatlayan bir baş yapıt ama vintage olanı kesinlikle 🙃

• orangeverte
      orangeverte Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Tamamdır , teşekkürler

• roja dove musk aoud

Yorum

• Prada l’homme

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum

• Dunhill Icon. Fiyat performans ürünü denilince aklıma gelen başarılı parfüm.

Yorum

• Ormonde Jayne - Nawab of Oudh..

Oudh'un kralı..

Kuzey Hindistan'da Nepale komşu, temelde Fars kökenlilerin ganj ve yamuna nehirleri arasında kurduğu, İngilizler, Afganlar ve vakti zamanında güçlü bir Hint devleti olan Maratha'lılara kafa tutmuş birleşik bir krallık olan Oudh'un hükümdarı..

Oud ile sesteş olan ve ud çağrıştıran bir kelime oyunu.. (doktor olmam sebebiyle öd demek bana safta kesesi koledok ve pankreas gibi gerçeği tuhaf gözüken ve berbat kokan salgıları çağrıştırdığından, öd olan koku notasını ud olarak kullanıyorum, özür)..

Kokuya gelirsek, yeşillik, narenciye (bergamot ve portakal) ile açılıp, çiçeksi ( manolya,orkide , gül) notalara eklenen labdanum, ud, misk , vetiver..

Tabi bunları yaparken tüm diğer notaları ahtapot gibi saran gül..

Gül ve yine gül..

Unisex , maskülen yada feminen değil ama, belki efemine bir koku..

Ama öyle mübarek bir koku ki bu kısımlara takılmıyor, keyfini çıkarıyorsunuz..

Kimin üstünde olursa olsun, çevremde hep duyumsamak isteyeceğim bir sanat eseri..

Yorum

• orangeverte
            orangeverte Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            Gerçekten çok etkileyici ve güzel bir koku

• cantona8
            cantona8 Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            Asaid hocam tesekkurler. Guzel bilgilendirme oldu benim icin.

• Medea
            Medea Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            Faydalı bir bilgi oldu bu. Ben de öd bu parfümün neresinde var ki, herhalde ödü sadece göstermişler hatta göstermeyip kısık sesle fısıldamışlar falan diye dalga geçmiştim zamanında. Meğer benim cehaletimmiş. Notadan değil krallıktan bahsediliyormuş demek.

• Esencia Loewe - Sport...kutunun arkasında şöyle bir yazı var: "21. yüzyılın centilmeni için spor parfümü"..katılıyorum :-)

Yorum

• Nocolai New York Intense

Yorum

• Dün Amouage Reflection kullandım. Bana göre Amouage lar arasında en zayıf halka. Hem koku derinliği hem de kalıcılık olarak diğer arkadaşlarının yanında zayıf kalıyor.

Yorum

• tom ford oud wood.ne kadar güzel parfümsün keşke biraz daha fazla koksan

Yorum

• İzmir’de yağmur hakim ve yıllardan beri yağmurlu havada kullanmayı gelenek haline getirdiğim

CdG WonderWood

Yorum

• Kilian.Straight to Heaven Extreme.2017 de aldığım şişenin sonları.

Yorum

• Invictus intense Paco Rabanne

Yorum

• Ch 212 vip man

Redmi Note 6 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

• Kenzo Pour Homme = Çocukluk Anılarım kullandıkça geçmişe götürüyor mutluluk veriyor

Yorum

• Rayiha
                            Rayiha Yorumladı
                            Yorumu düzenleme
                            Okulda bir sınıf arkadaşım kullanırdı ve çok beğenirdim. Ama sonrasında aynı grupta üç hafta birlikte çalışmam gereken, yaz günü bu kokuyla duş alan bir öğrenci yüzünden katlanamaz olmuştum. Herşeyin fazlası zehir derler ya, çok doğru

• UmutAras
                            UmutAras Yorumladı
                            Yorumu düzenleme
                            Maalesef özellikle parfümde belli bir ölçünün üstü bıkkınlık ve bulantı yaratabiliyor ama bahsettiğiniz dönemde aşırı güçlüydü ondan bir bıkkınlık yaratmış olabilir ama artık eski halinden eser kalmadı

• Mark Buxton Sleeping with Ghosts kullandım. Hafiften meyveli sakızları andıran bir havası var. Basit bir yapıya sahip ama oldukça kullanışlı olduğunu düşünüyorum. Ayrıca ismi de hoşuma gidiyor.

Yorum

İşleniyor...
                          X