Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü Kullandım? Haziran 2020

Çökme
This topic is closed.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Ajmal purely Orient vetiver
    Ajmal bu seride döktürmüş resmen efsane kokular

Yorum

• Atelier des Ors Lune Feline ve Le Couvent des Minimes Cologne of the Missions karşılaştırmalı olarak kullanıyorum. Cologne of The missions sanki TMOV Arabesque ile Lune Feline'nin karışımı gibi. Bu üç parfümden en iyisi tabi ki Arabesque. Cologne of the Missions 2. Sırada gelir ama tarzına göre çok güçsüz. Lune Feline'i ise pek beğenemedim.

Yorum

• orangeverte
        orangeverte Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Okuduğum bir yerde Le Couvent des Minimes Cologne of the Missions'in Guerlain Spiritueuse Double Vanille 'i andırdığı yazıyordu. Guerlaini de kullandıysanız eğer bu yoruma katılır misiniz?

• Myrkur
        Myrkur Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        orangeverte Maalesef çok merak ettiğim bir parfüm olmasına rağmen Guerlain'ı denemedim henüz.

• orangeverte
        orangeverte Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Teşekkür ederim

• Frederick malle poal...
      her kullandığımda sevdiren iyi ki almışim dedirten gul kullanımına bayıldıgim bir koku...
      yeni dinmis bahar yagmur sonrası nemli toprakta açmış yesil bitkiler içerisinde ki gonca gül bahçesi...
      İnsanın ruhu kokularıdır...

Yorum

• Memo tamarindo... değeri çok fazla bilinmeyen harika bir yazlık parfüm..

Yorum

• John Varvatos Artisan Pure

Yeşil, ferah ve sabunsu. Temizlik hissi uyandırıyor. Keyifle kullandığım parfümlerden ama kalıcılık üzücü boyutlarda. Gün içinde bir kaç kere tazelemek gerekiyor eğer gün boyu etkisi devam etsin istiyorsanız.

Yorum

• Clive 1872
            Yeşil, hem de nemli, (hatta ıslak da olabilir) ferah yeşil tadı almak için birebir. Sessiz sakin bir ormanda yeşilliklerle çevrilmiş bir pınar var ve o pınarın kenarindasiniz hissi veriyor.
            Keşke fiyatı da biraz ferah olsaydı...

Yorum

• Montale Red Vetiver

Yorum

• Chanel - Bleu de Chanel EDP.

Güzel, sevilebilir, çok da sivri olmayan bir narenciyeli açılışı var. Greyfurt, limona göre daha ön planda gibi. Narenciyelerin zencefil ile birlikteliğini her zaman çok sevmişimdir -ki burda da yine böyle harika bir birlikten söz edebiliriz.

Ama benim için parfümü özel yapan tarafı amber ve tütsü kullanımı. Aslında sıcak bir nota olan amber, J. Polge tarafından ferah bir parfümde ustaca yorumlanarak ciddi derecede baskın bir şekilde kullanılmış. Parfüme şık bir hava katan tütsü de böyle ferah bir parfüme gerçekten çok güzel oturmuş
                Son Düzenleme Aryan; 22-06-20, 18:43. Tarafından yapıldı.

Yorum

• Sospiro Wardasina.

Yorum

• Acqua di Parma - Colonia Quercia

Yorum

• The merchant of venice Arabian Myrrh.. Fazlaca hissedilen çiçekler, lezzetli meyveli hissiyat ile vanilya-amber dokunuşlu tatlı,hafif oryantal mür yorumu.

Yorum

• Min New York - Shaman

Yorum

• Kinski - Kinski
                          https://www.fragrantica.com/perfume/...ski-14192.html

ilk başlarda sevmemiştim çok keskin gelmişti ama 2-3 kullanımdan sonra en sevdiğim vetiverlerden oldu. gerçi hala çok keskin geliyor ama bağımlılık mı yaptı acaba😅(bkz. cannabis sativa). Vetiver sadece alt notalarda olmasına karşın bence parfümün özellikle üst ve ortalarında rahat algılanıyor. Nota geçişleri benim tende çok belirgin değil fakat kıyafet üstünde net. açıkçası bunca nota ile bezenmiş bir parfümü değerlendirecek ne bilgi ne de tecrübem var fakat baştan sona bana hissettirdikleri, ilk 30-50 dk. müthiş bir keskinlik, zannediyorum ki kenevir ve vetiverden geliyor. castoreum ve diğer üzüm notalarını algılayamadım, belki biraz baharat var gibi, pink pepper olabilir fakat hakim değilim bu notaya. daha sonra ilk baştaki keskinlik dozajı düşüyor hafif şekerleniyor(çok az) parfüm, bu aşamada ilk baştaki juniper ve ortadaki muskat az da olsa hissediliyor. 3--5 saat öyle gidiyor, kapanışta hala orta notalar hissediliyor ama kenevir geri planda vetiver daha önde , amber de bir parça hissediliyor. Diğer daha birçok nota var, üzerine uğrasildigi çok belli. Benim için tüm aşamalarda Kenevir ve Vetiver hakimiyetinde, hayvansallık hissetmedim, en azından kirli değil. Vetiverinin türü ve keskinliğini önceden kullandığım Etro Palais Jamais e benzettim. Tecrübe arttıkça daha iyi anlaşılabilecek bir parfüm -her parfümde olduğu gibi- ama bunun saklı kalmış çok yanları olduğunu anlamak da hiç zor değil. Kalıcılık benim tende 5-6 saat, kıyafette 15 saat kadar ama yayılım ilk 3 saatten sonra bayağı düşüyor. -tabi bu iki fıs için- Daha fazla sıkmak da yürek ister zaten

Yorum

• Abbathdoom
                            Abbathdoom Yorumladı
                            Yorumu düzenleme
                            Açılışında castoreum baya bir hissediliyor ve sonrasında yavaşça çekiliyor. Kullandığım zamanlarda ise en az 10 fıs sıkıyorum hocam. Hiç olumsuz bir yorum almadım ve yakın arkadaşlarımın çoğu da beğenir. 😄

• Asaid
                            Asaid Yorumladı
                            Yorumu düzenleme
                            açıkçası Kunduz yağını saf olarak hiç koklamadim, diğer parfümlerin içeriklerinden aklımda bir koku imgesi oluştu, özellikle Ambrarem de bir nota var amberin hemen yanında kendini belli eden, onu Castoreum olarak kodladim beynime ama yanılmışım muhtemelen. Bir yerlerden castoreum bulup revize etmem lazım koku dağarcığımı😅 benim 10 fıs kullanmam için 30+ m/s rüzgar, 100+ m² alan , en önemlisi elimde bolca Kinski olması lazım 🤗
                            Son Düzenleme Asaid; 09-06-20, 02:23. Tarafından yapıldı.

• cantona8
                            cantona8 Yorumladı
                            Yorumu düzenleme
                            Bana bu kokuyu sevdiren değerli Abbathdoom a selamlar

• Hafif sabah serinliğinde Atelier ders ors lune feline kullandım.

Yorum

• Chanel-Edition Blanche. Tasarımcı tayfada yaz için tam bir başyapıt. Çok sevdiğim bir koku limonlu cheesecakekim benim. Jacques Polge üstada saygılarla. Bu arada chanelin artık yeni bie yazlık başyapıt üretmesinin zamanı çoktan geldi.

Yorum

İşleniyor...
                            X