Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü Kullandım? Haziran 2020

Çökme
This topic is closed.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Biraz önce HDP fidelis kullandım 1-2 fıs. Güzel ve yoğun bir koku.

Yorum

• Clive Christian - X

Parfümör olsam bir tane parfüm yapma şansım olsa oyumu Clive X'ten yana kullanabilirdim.

Yorum

• Patchouli kullanımını birbirine benzettiğim iki parfümü kullandım.

Sağ bilek Chanel Coromandel Edp. Tozlu patchoulinin yanında hafif narenciye ekşiliği ve beyaz çikolatanın verdiği değişik havanın sentezi. Mükemmel bir parfüm.

Sol bilek Kilian Straight to Heaven. İlk kokladığımda nasıl alamamışım hayret. Buram buram Rom kokuyor. Rom ve patchouli. Gerçekten çok elit ve çok güzel kokuyor.
        Son Düzenleme Myrkur; 30-04-20, 18:28. Tarafından yapıldı.

Yorum

• cantona8
          cantona8 Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          Coromandel edp gercekten ileri seviye bir guzellik bence de...

• Myrkur
          Myrkur Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          Edt'yi denemedim ben, onu da çok merak ediyorum. Acaba çok fark var mı ki?

• cantona8
          cantona8 Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          Bence performans hariç çok da belirgin fark yok hocam.

• Bu gün kusursuz bir parfüm kullandım. Markanın en sevdiğim ve kullanabildiğim tek kokusu,benim için tam bir başyapıt.
        Amouage Opus V

Yorum

• Atkinsons Love in Idleness. Asetona benzer keskin bir açılış sonrasında, menekşe ve ahududu ile kremsi bir ruj havası, sonrasında irisle birlikte diplere doğru artan pudra efekti, odunsuluğun belirginleşmesiyle azalan tatlılık.

Bu parfümü ilk aldığımda neredeyse kokusunu alamayacağım kadar zayıf gelmişti, elimdeki şişede bir sorun olduğunu düşünmüş, ama iadeyle uğraşmayı göze alamayıp mağazanın kapısından geri dönmüştüm. Neyse ki aylar içinde kokunun şiddeti ve kalıcılığı belirgin şekilde arttı.

Basit ama güzel, ya da bazen basit güzeldir

Yorum

• Gece için yoğun olmayan bir koku kullanayim dedim. Armani Prive Cedre Olympe .

Yorum

• The merchant of venice Vinegia.. Aromatik odunsular, hafif kirli hissiyat ve tatlılık yerine ekşi, buruk yapıda ud.

Yorum

• Amouage Beach Hut

Yorum

• Nishane Afrika Olifant

açılışta Dior leather Oud a çok benziyor. Koku güzelliği çok iyi. Kirli bir parfümde olması gerektiği gibi. Ama asla bir puredistance M değil.

Yorum

• Sabah terre d'hermes eau tres fraiche ile ferahladım.

Yorum

• Chanel Platinum Egoiste

Evde insanın kendisini ferah ve elegant hissettiren hoş bir koku. Basit bir yapısı olmasına rağmen gayet güzel ve kullanışlı. Baharlık güzel bir tercih

Yorum

• Mancera cedrat boise

Yorum

• amouage bracken man...fü fü deneme bir ki...sound check teyiz

Yorum

• Eau Sauvage Parfum, Christian Dior.

Hazır yeri gelmişken bir konuya değinmek istiyorum: Bu efsane parfümü, mağazada merakla ilk kokladığımda o kadar kötü gelmişti ki… Daha doğrusu çok dengesiz, fazla ekşi, biraz da acımtırak... Dedim vay be eskiden insanların ne garip burnu varmış! Tabii bu parfüm bir şansı daha hak eden bir parfüm; saygıdan dekantını alıp kullanmak istedim. Kesinlikle mağazadaki parfümle alakası yok! Ve çok sevdim… Hani üzerimde deneyince sevdim meselesi değil. Parfüm çok daha dengeli ve sivri bir ekşilik yok.

Aynı duruma Guerlain L’Homme Ideal EDP’de de yaşamıştım. O da mağazada bana, acımtırak baharatlı gibi gelmişti. Rengi de çok daha acı koyuydu. Elimdeki şişeli sahip olduğum L’Homme Ideal ise son derece pürüzsüz, acımsı değil hatta tam tersi kiraz, vanilya, tonka derken hafif bir tatlılık da hissedilen bir parfüm. Yani ad olarak aynılar ama koku olarak bariz fark var. Elimdeki parfümlerden o kadar eminim ki, bunun sebebini düşündüm düşündüm en sonunda şuna karar verdim: Mağazada yoğun ışık ve sıcaklık altında kalan tester parfümlerin bazıları bozuluyor. Benim mağazada denediğim iki parfümün tester’ları da öyleydi çok büyük ihtimal…
                            Son Düzenleme Aryan; 01-05-20, 13:49. Tarafından yapıldı.

Yorum

• pomak
                              pomak Yorumladı
                              Yorumu düzenleme
                              Eau sauvage ın son çıkan 2017 versiyonu ilk çıkan 2012 dekı mür baskın versiyona göre daha bir bahar aylarına yakışıyor, 2017 versiyonda mür azaltılıp citrus artırıldı o bakımdan eskiye göre daha bir canlı ve daha ferah serin yaz akşamlarına bile yakışır. Fakat hangisi daha iyi derseniz kesinlikle ilk versiyon

• Rayiha
                              Rayiha Yorumladı
                              Yorumu düzenleme
                              Evet Aryan, parfümlerin etiketlerinde ne yazdığının önemi yok, sadece parfümü kullanmak için alacaksam yakışıp yakışmadığı gibi bir endişem oluyor. Eau Sauvage'ı koku olarak çok beğenmiştim ama üstümde eğreti mi durur diye endişe etmiştim. Ya da belki umulmadık olan güzeldir, bilemiyorum Bende EdP ferah durmadı, belki tester eski ya da önceki formülündü. Ya da erkek ve kadınlar olarak ayırdıkları parfümlerde cilt ph'ına göre birşeyleri ayarlıyorlar, bilmiyorum. Ruj kokusu diye DHI'ye 2-3 şans verdim ama bende çok boğucu oldu.

Benim esas derdim "erkek parfümü" reyonunda birleyler denediğimde, satış görevlilerinin sanki 51. Bölge'ye girmişim gibi anında yanıma gelip "onlar erkek parfümü diye uyarmaları, "biliyorum" deyince de "hediye mi alacaksınız" diye sormaları. Bazıları neyse ki artık beni tanıyor ve kendi halime bırakıyorlar. Yoksa neler deneyeceğim, nelerde aklım kalacak

• Aryan
                              Aryan Yorumladı
                              Yorumu düzenleme
                              Benim de benzer sorunları yaşadığım olmuştu Rayiha. Mağazadaki satış elemanlarının kalifiyesizliği, bunun üzerine de çok biliyormuş havasında bilgiçlik taslayıp, müşteriyle tartışmaya girmeleri hiç hoş olmuyor.

Bu arada haklısın pomak, Eau Sauvage'ın şişelisi alınacaksa, 2017 yerine 2012 versiyonu daha değerli gözüküyor.

• Öğleden sonra kendimi biraz kunduz yağına boğayım dedim ve HDP Ambrarem kullandım

Yorum

• orangeverte
                              orangeverte Yorumladı
                              Yorumu düzenleme
                              Gider mi ki? 😯

• KARALARIN_CEMAL
                              KARALARIN_CEMAL Yorumladı
                              Yorumu düzenleme
                              Yok hocam gitmiyor ama kokuları koklarken derin şekilde içinize çekerseniz 61 i yersiniz :-))

• orangeverte
                              orangeverte Yorumladı
                              Yorumu düzenleme
                              Sevindim o zaman
                          İşleniyor...
                          X