Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü Kullandım? Haziran 2020

Çökme
This topic is closed.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Annick Goutal - Ambre Fetiche..

Şaşırtıcı bir açılıştan sonra hafif bir mazot kokusu..

Devamında oryantele dönen karakterli bir ilerleyiş..

Sonrasında hafif yumuşuyor ve benim vetivere benzettiğim derimsi amber kokusu..

Sanırım o mazot kokusu benzoin olabilir..

Kaliteli ve kalıcı, enteresan, derinlikli bir parfüm..

Yorum

• Marmaris büfe
      Marmaris büfe Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Evet hocam isminden dolayı yanlış algı oluşuyor herhalde. Ben de dün Enigma kullanmıştım benzoin bozzy havasında tatlımsı çok hoş bir şey 😊

• cantona8
      cantona8 Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Çok boozy diyemem ama tatlılığı vanilya gibi olmayan, değişik bir moleküldü kokladığım. Ama şuna katılıyorum.. Boozy temalı parfümlere benim gözümde enfes gourmand hava katabiliyor ya da katkı verebiliyor bu havanın oluşmasına.

• Asaid
      Asaid Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      hocam nasıl distile edildiğine göre çok farkediyor koku profili, ben de saf benzoin var, tütsü olarak kullanıyorum, öyle çok tatlılığı yok yakilinca, ekşi acı karanlık pudralı kokuyor tütsü de, direk mazot diyemem ama ona keskinlik verecek bir nota ile birlesse o etki oluşur. destructive distillationla da benzoin o etkiyi verebilir ama benim tahminim deri, styrax + bir de kullandıkları keskin çiçek notalarından biri ile de o etki yakalanabilir. Kendilerinin açıkladığı notalarda Leather diye geçmiyor, Russian Leather demişler. Kim bilir nasıl kokuyordur, muammalar zinciri😅

• Bu gün kendimi lavantaya boğmak istedim.

sabah lavanta kolonyası ile uykumu iyice bi açtıktan sonra Serge lutens Gris clair sıktım. buhar ile yeni ütülenmiş beyaz gömlek kokusu sindi üstüme. Sonra dedim ki bi kompozisyon olsun. Bileklerime de jicky sıktım. Şu an yürüyen lavanta gibiyim.

Akşam kullanmayı en sevdiğim kokulardan biri.

Kouros. Ama vintage olan
    Son Düzenleme Abbathdoom; 20-05-20, 21:42. Tarafından yapıldı.

Yorum

• furkan1001
      furkan1001 Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Yürüyen maskülenlik adam gibi adamlık 😂

• Aryan
      Aryan Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Bunun üzerine bir lavanta çayı içilir...

• mizansen035
      mizansen035 Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Hahaha 😅 valla tam öyle oldu.

• karabiber kokusu kullandım; cdg black

Yorum

• abdul samad al qurashi black incense. sadece bende var sanırım. kullananı görmedim.açılışı çok uhu vari. parfüm oturunca çok naif gül ve öd parfümü oluyor. açılışı nedeniyle fazla sıkamıyorum

Yorum

• Rasasi Hawas.

Invictus Aqua'nın extrait hali olmalı.

Yorum

• Kemi Aurum

Marka başarısız bir marka değil Kokuda bir çok farklı nüansı hissedebiliyosunuz. Böyle kokularda her burnunuzu götürdüğüzde kafanızdaki notayı kokuda aramayı denemek eğlenceli oluyor. Çilek diyorum çilek aramaya çikolata diyorum çikolata kokusu aramaya kombinasyonlarını ve diğer notalarla bağlantılarını kurmak keyifli oluyor. Niş kavramını koruyan markaları seviyorum. Bkz Kilian falan 5 yıl önce nişti bugün deodorant gibi parfüm çıkarmaya başladı çizgiyi korumakta bir mesele haline geldi niş markalarda ve nişlik profillerinde...

Yorum

• mizansen035
            mizansen035 Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            Kemi özellikle radarımda olan bir marka. Hayat ve aurum edinmek istiyorum özellikle. Fiyatı biraz can yaksa da. İndirim kovalayıp almak en mantıklksı sanırım. Eylül’de daha da artacak fiyatlar.

• Ugur
            Ugur Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            Luna ve Aqua regia da denemediyseniz denemenizi öneririm. Kemi hayat home of scentte indirimde gözüküyor orayada bakabilirsiniz

• Öğleden sonrası için initio rehab. Baharatli koku sevenler için güzel koku gerçekten.

Yorum

• mizansen035
            mizansen035 Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            Baharatlı kokular diyince aklıma gelen tek isim Serge lutens ve onun arabie si geliyor

• Roja dove Aoud
          Pempe bir gül ile gerçek öd kullanımı tam bir arap şeyhi havası var her anında.

Yorum

• Sol bilek Olfactive Studio Still Life in Rio. Bugün elime geçti. Çok güzel bir Limon-Karabiber uyumu olmuş bence. Rom notası da güzel bir hava katıyor. Hindistan cevizi pek hissedemedim, belki ilerleyen saatlerde ortaya çıkar.

Sağ bileğe ise karşılaştırmak için Creed Virgin Island Water sıktım. Still Life in Rio'ya göre beach havasını daha iyi veren bir parfüm. Limon kullanımları ikisinde de benzer, Viw'deki Hindistan Cevizi çok erken açığa çıkıyor, Still Life in Rio şimdilik başka bir yönde ilerliyor.

Yorum

• Myrkur
              Myrkur Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              Viw'e benzemiyor hocam. Konsept ve nota olarak benzediği için ikisini kıyasladıöama alakası yok. Bu parfümde Hindistan cevizi notalarda olmasına rağmen hiç hissedilmiyor. Çok ilerleyen saatlerde biraz biraz ortaya çıkıyor. Performans olarak da bugün nasıl bir parfüm olduğuna karar vermek için aşırı fazla kokladım benim burnum alışmış ama saat 6 gibi sıkmıştım, 10 da ailemin olduğu odaya gittim, girer girmez babam parfüm kokuyorsun dedi. Muhtemelen performansı iyi yani Koku olarak limonlu cif en yakın benzetebildiğim koku. Herkes sevmeyebilir bu parfümü.

• furkan1001
              furkan1001 Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              Zaten fragta viw en çok benzeyen koku tommy bahama nın bir parfümü onuda Türkiyede bulmak imkansıza yakın severim aslında tommy bahamayı 5 tanr gömleği var bende parfümü de olsa sıkar takım olurduk ama nerede 😂

• Myrkur
              Myrkur Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              Laboratory Perfumes Gorse parfümüne bakabilirsiniz hocam viw klonu arıyorsanız

• Teo Cabanel Lace Garden. Yumuşak, tatlı, beyaz çiçekler.

Yorum

• Bulgari Woods neroli

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

Yorum

• P.R One Million

Redmi Note 6 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

• Gece için YSL Jazz.

Yorum

• YSL Kouros Vintage

Yorum

• Annick Goutal Eau De Monsieur.