Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü Kullandım?

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Chanel Misia EdP

Açılışta hafif kırmızı meyvelerle desteklenmiş, ama kısa sürede parlak notaların kısılıp tozlu irisin hakimiyeti ele geçirdiği bir makyaj kokusu. Şişe henüz yeni iken daha belirgin olan hatta varlığıyla atmosferi soğutan adehitler -neyse ki- zaman içinde etkisini kaybetmiş olsa da kompozisyon hala soğuk tonlu, ancak renkler daha yumuşak. İrisi en net hissedebildiğim parfümlerden biri. Buradaki iris parfüme süet hissi diyebileceğim yarı tozlu yarı kremsi diyebileceğim bir doku veriyor, ve bu doku bana yine bir Olivier Polge tasarımı olan Balenciaga Paris'i anımsatıyor. Demlenmiş haliyle daha rahat kullanmaya başladığım, favori kozmetik kokularımdan. Chanel icadı "küçük siyah elbise"yi bana göre en iyi tamamlayabilecek parfümlerden biri.

Yorum

• Armand Basi İn Blue

Yorum

• Essential parfums Fig Infusion

Yorum

• Ange ou Demon kullandım. Bu parfümü ilk olarak yazlıkta bir komşumuzun üzerinde duymuştum. Kokusu beni benden almıştı. Hergün inşallah sıkmıştır da koklayabilirim derdim içimden 😄 Bebek pudrası gibi, hafif tatlı, hafif baharatlı bir koku yayılırdı üzerinden. Kendisi ise parfümü hiç sevmiyordu. Satış elemanı yeni çıktı, harika falan deyince gaza gelip almış. Ankara ya dönünce hemen parfümeriye gidip koklamıştım. Bana da ne yapacaksınız bu parfümü. Yaşlı kadın kokusu bu demişlerdi😂 Aldıktan sonra çok sevsem de, sahip olunca değeri bilinmeyen çoğu şey gibi elim çok fazla gitmedi. Ama bu onun harika bir parfüm olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Kesinlikle bundan sonra daha çok kullanacağım.

Yorum

• Prada Amber Pour Homme.

Yorum

• Ormonde jayne taif
              Şimdiye kadar kullandığım en iyi gül parfumlerinden biridir diyebilirim.

Redmi Note 6 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

• profumum roma victrix :deneme rürüşleri....

Yorum

• Stendhal Elixir Blanc

Çiçeksi ve odunsu, hafif tatlı ve tozlu, "underrated" tabir edilen çok güzel bir pudra kokusu. İlk anda çiçeksi, hemen ardından gelen taze ve keskin odunsuluk, ardından tatlı ve odunsu notaların hızlıca dengelenendiği, miskten gelen hafif tozlu hissiyatın hakim olduğu bir parfüm.

Sahne makyajı ve sahne tozunun birbirine karıştığı bir atmosfer, kırık beyaz tüller, tütüler, pastel pembe saten pabuçlarıyla balerinler... Degas'nın bale sahneleri resmettği tabloların bir kokusu olsa, bu Elixir Blanc olurdu.

Yorum

• Armani Gio Essenza

Yorum

• Guerlain l homme ideal edp

Yorum

• Frapin passion boisee.
                        turunçgillerden tangerinin romla beraber baştan sona hissedildiği, karanfil ve odunsu notaların desteklediği hafif boozy bir koku.

Yorum

• Escentric 01 Escentric Molecules

Baharla birlikte aklıma düşüyor. Schoen biberi diyorum artık çünkü kullanımı çok spesifik geliyor bana. Ve çok keyifli bir limonla hemhal olmuş iris. Iso e ile pek hoş bir silaj. Hiç katmanlamaya ihtiyaç duymuyorum.

Yorum

• Hala Ange ou Demon kullanıyorum. Elim başka parfüme gitmedi bile.. İçinde çok şey barındıran bir parfüm. Vanilya, hafif düzeyde baharat, çiçekler. Özellikle tenimde sarı, kremsi çiçekleri çok net hissediyorum. Kalıcılığı oldukça iyi. Hem yumuşak, hem iddialı. Dozunu ayarlayarak her mevsim kullanırım ben bunu. L’instant Magic ile son dönemdeki en favori parfümüm oldu.

Yorum

• Frederic malle - POAL

Yorum

• Dior Fahrenheit.

Yorum

İşleniyor...
                                X