Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü Kullandım?

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Esencia Loewe Çam kokulu işler arayisimda edinmiştim. Kokusunu dixi tipi yuzey temizleyicilere benzetenler de çoktu. Ben o basit kimyasal kokuyu da sevdiğimden, karşılaşacağım şeyi sevecegimi bilerek bekledim. Oldukça klasik, kitlelere hitap eden markaların çıkardıkları tıraş sonrası losyonlarinda da sık karşılaştığımız bir kompozisyon. İlk yarim saat çam kokusu gerçekten belirgin, sonrası iyi harman edilmiş bir kompozisyon parçaları ayırt etmek biraz güclesiyor. Açık ve soğuk havaya yakışıyor, ormanlık alanda iyi bir atmosfer destekleyicisi.

Yorum

• ssselçuk
      ssselçuk Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      merhaba üstadım esencia benimde bir şişesine sahip olduğum özellikle sabah saatlerine yakıştırdığım severek kullandığım bir parfüm.dixi ye benzetilmesine katılıyorum.çam kokulu işlerde diğer sevdikleriniz neler merak ettim..

• teafortwo
      teafortwo Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Merhaba ssselçuk, son zamanlarda edindiğim Soul Of The Forest (Maison Martin Margiela) da keyif aldığım bir diğer iş. Çam ve kuş üzümünün enteresan bir dengesi var yani meyvemsi bir boyutu da var ama rahatsız etmiyor. Imaginary Authors Cape Heartache de yine meyveli bir çam kompozisyonu, çok küçük bir numunem vardı ama aklımda yer etmiş. Serge Lutens Fille en Aiguilles in ilk çıkan saray logolu versiyonu yerine sonra azıcık dönüşüm geçirip bence tatlılığı azalan hâlini daha çok beğeniyorum.Bottega Veneta Pour Homme var, derisi azıcık daha arka planda olsa daha çok hoşuma giderdi dediğim. Merak ettiklerim arasında Gallaghers Evergreen Dream var ayrıca çam temasını birçok parfümünde işleyen Pineward Perfumes ile de ilgileniyorum ama hiç deneme fırsatı bulamadım henüz. Lütfen siz de paylaşın.

• ssselçuk
      ssselçuk Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      polo green,fille en aiguilles ,histories 1828,esencia ,memo russian leather favorilerin hangileri derseniz , 1828 ve russian leather tertemiz mis gibi beyaz gömlek kokuları...birde micallef royal vintage açılışındaki yemyeşil orman havası enfes,sonradan iş aventusa döndüğü için onu listeye katmadım
      soul of the forest takibe aldım..

• TDC Oud For Love

%70 Kilian Cruel Intentions %30 Amouage Jubilatıon karışımı ve ikisinden de daha derin kokan ve daha kalıcı bir parfüm. Günlük kullanıma pek uygun değil fakat güzel bir gece parfümü olabilir...

Yorum

• Ganymede Marc-Antoine Barrois

İkinci numune şişemi açtım. Bois Imperial sonrasında denemiştim ben Ganymalede i, çok da benzer olduklarını düşünüyorum hâlâ, üstelik Ganymede deki medikal nüans belirgin olduğu için Bois Imperial i daha çok sevdiğimi düşünmüştüm.Ama Ganymede in çok güzel bir yayılımı var. Çok az miktarda bile bas bas bagirmadan varlığını çok net sürdürüyor. Hafif tatlı, hoş bir yeşil kompozisyon. Galiba Ganymede i bu kadar sevdiren özgün harmanindan çok kayda değer silajı.

Yorum

• Ralph Lauren Safari

Yorum

• Perfume Atelier - Narco EdC
          CITRUS-FLORAL

BERGAMOT,LİMON,ŞEFTALİ,YASEMİN,PORTAKAL ÇİÇEĞİ,AMBER,MİSK

Esans oranı yoğun, ciltte kalıcılığı birkaç saatten fazla meyvemsi floral bir eau de cologne. İlk etapta biraz fazla ağır gelebilir ama zamanla dip notalarda daha oturaklı bir havaya bürünüyor.

Yorum

• Ormonde jayne nawabh of oud.

Yorum

• Bugün Teint de Neige EDP kullandım. Bu parfümle ilgili duygularım karışık.. Bazen tatlı, masum bebek pudrası gibi geliyor, bazen eski, tülbentlere sinmiş yaşlı kadın parfümü gibi geliyor. Küçüklüğümde çok sevdiğim hacı ninem vardı. Onun evine gittiğimizde sanki böyle kokuyordu. Dün, bu parfümü bileğime sıktım ve hacı ninemin evine ışınlandım. Bir daha üzerime sıkıp kullanamam sanırım dedim. Bugün ise ani bir kararla üzerime sıktım ve hiç rahatsız olmadım. Gayet hoşuma gitti ve tekrar o bebeksi havayı yakaladım. Kızım da çok beğendi. İnsanın hem burcu, hem yükseleni terazi olunca böyle kararsız oluyor işte 😂

Yorum

• dior sauvage elixir deneme sürüşleri..

Yorum

• Francesca Bianchi Etruscan Water.

Yorum

• Issey miyake l'eau d'issey intense

VIA_A3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

• Romeo Gigli For Man
                      Kaliteli bir Küba purosunun kül tablasına dökülen küllerinin üzerine bir miktar nane yağı damlatılsa sanırım aynen böyle bir koku yayılırdı.Nota piramidinde yazan diğer bileşenleri ben maalesef hissedemiyorum,ha bu haliyle kötü mü derseniz bana göre değil derim.İşini gayet iyi yapıyor,yayılım ve kalıcılık ortalama değerlerde.Tam bu zamanların kokusu

Yorum

• Papillon Perfumes - Anubis

Yorum

• Costume National 21.

Yorum

• dior sauvage elixir deneme sürüşleri = 2 .....nostlajik yapısı oldukça güzel fakat baharatlardan gelen tozlu kirli yapısı çok ön plana çıkmış ,dolayısıyla biraz eski bozulmuş hissiyatı verdi, bunu sevmedim ....tatlılığı iyi dengelenmiş şöyle berrak ve temiz koksa nostalji sever biri olarak şişesini alırdım sanırım ...bu haliyle 5 ml dolapta durur..bu arada beau de jour gibi silik bir parfüm değil baya baya yumruk atıyor...

Yorum

• TM Pure Havane
                              Elimdeki 2014 Ocak üretimli koku ve sıktıktan sonra edindiğim izlenim;
                              Sanki soğuk bir kış gecesinde yatmadan önce sıcak bir duş almak istiyorsunuz,su yerine küveti sıcacık bal,tütün ve vanilya ile doldurdunuz ve usulca tüm gövdenizi daldırdınız ve öylece dakikalarca o yoğun kokuyu ciğerlerinize çekiyorsunuz.Tüm koku her yerinizi kaplamış ve sizi sarıp sarmalamış daha ne olsun git mışıl mışıl uyu şimdi

Yorum

İşleniyor...
                              X