Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü Kullandım? Eylul-2021

Çökme
This topic is closed.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Hermes Concentre d'Orange Verte kullandım. Kesinlikle çok ferah bir parfüm, tam ilkbahar yazlık . Maalesef kalıcılığı çok iyi değil, ama bol bol sıkmaya müsait yapısıyla bir ölçüde telafi ediyor bu durumu. Kalıcılık olarak EDC versiyonundan daha iyi, bununla birlikte portakal notasını daha neşeli, pürüzsüz ve doğal bir şekilde seviyorsanız istikamet düşük performansına rağmen EDC olmalı.

Yorum

• Gucci Pour Homme 2

Yorum

• KILIAN... Royal Leather
        TERENZI... Ursa
        AMOUAGE.. Black Iris Extreme

Haftasonu hazir evdeyken son kislik kokulari da deniyim dedim.. Ucude baba baba maskulen... tam erkek kokulari...
        Royal... bence yas isteyen cok baba koku
        Ursa... Basta resmen ahir kokuyor.. biri bole koksa ne bilim ...
        Black iris... daha once de denemistim ama boyle gelmemisti belki extreme olusundandir... sert.. karanlik.. maskulen ama geri planda hafif tatlilik var begendim..

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

• Armani Il/He/Lui (2020)

1998 yılında usta parfümörler Alain Astori ve Carlos Benaim tarafından tasarlanan parfümün 2020 de çıkan flankerı.

2000 li yılların başında clubber lar tarafından kullanılan bu parfüm gerçektende çok seksi bir kokuydu. Afrodizyak etkisi vardı adeta. Tam bir date night gem diyebilirim ilk versiyonuna.

Zamanla Armani bu parfümü reformule etti. Daha az bağıran, sentetik bir yapıya dönüştü. 2020 yilinda farklı notlarla tekrar piyasaya sürdü. Bu iki parfumöre ve bu parfumle olan duygusal bagima istinaden 639 TL ye beymen'den satın aldım.

Parfümü ilk sıkişımda aman Allah'm bu parfüme nolmuş böyle tepkisi verdim. Zaman zaman Duty Free lerce bulduğum versiyonlar bile daha iyi kokuyordu. Parfüm inanılmaz sabunsu bir yapıda. Farkedirlilik sıfır. Evet 0. Kendim bile alamıyorum kokuyu. Kalıcılık ise tam bir komedi. 1 saat sonra uçup gidiyor. Evet yanlış duymadınız kalıcılık 1 saat. Sabunsu bir koku istesem ki nefret ederim, gider Prada l'homme veya Lacoste Blanc alırdım. 1998 de çıkan o kokuya büyük bir saygısızlık olmuş bu reformulasyon. Çöpe atılmış bir 600 TL ve kokmayan bir parfüm.

Click image for larger version

Name:	emporio-armani-he-2020.jpg
Views:	273
Size:	103.9 KB
ID:	198366

Yorum

• Ajmal Amber Wood...

Yorum

• Adp Leather kullandım. Bir kaç kere en sevdiğim deri parfümü bu demiştim. Yine demek istiyorum. Çünkü o yeni bir araba, hoş bir deri çanta kokusunun naif bir narenciye birlikteliğine bayılıyorum. İçinde gül olup da burun kıvırmadığım nadir parfümlerdendir. Belki benim burnum gülü yakalayamıyor ya da tenimde kendini gösteremiyor. Performansına da her zaman şapka çıkarmışımdır. Özellikle bir EDC için şahane.

Yorum

• Medea
                Medea Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                Zaten oyun da oynamıyoruz.

• Isle of Jura
                Isle of Jura Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                Why so serious?

• vagonlar
                vagonlar Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                Ben de kişisel tecrübeme dayanarak söyleyeyim, bir kadın benimle ilgileniyorsa ne sıktığımın pek önemi olmuyor. Ursa ve Gucci Guilty Absolute gibi deri parfümleri bile beğenildi. İstisnalar kaideyi bozmaz tabi. İlla beğeni için parfüm kullanacaksam Aventus kullanırım. Gerisi kendim için kullandığım parfümler.

• Denemek için splitten aldığım Papillon/Salome'u sıktım. Tek fıs sıktım ama fazlasıyla yetti Açılışında kimyon, yasemin ve kunduz yağı çok belirgin geldi. Tene oturdukça meşe yosunu ve gül belirmeye başladı ve hyraceum denen hayvansal koku da kendini fazlasıyla hissettiriyor. Genel anlamıyla kirli koktuğunu söyleyebilirim ancak hayvan ahırını andıracak kadar da değil.

Yorum

• Bahar havasına çok yakışan MDCI - Invasion Barbare

Yorum

• Xerjoff fars şık ve lüks kokan bir xerjoff daha

Redmi Note 6 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

• Serge Lutens - Ambre Sultan

Yorum

• Nu_Be - Sulphur

Yorum

• Eight & Bob Nuit de Megeve. Hermes Vetiver Tonka'ya oldukça benzetiyorum.

Yorum

• nicolai patchouli intense

Yorum

• orangeverte
                            orangeverte Yorumladı
                            Yorumu düzenleme
                            Buradaki paçuli kullanımı nasıl? Rica etsem biraz tarif edebilir misiniz .

• Günlerden Fidelis

JNY-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

• Chanel Coromandel

Yorum

İşleniyor...
                            X