Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü Kullandım? Eylul-2021

Çökme
This topic is closed.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Pekji - Ruh

Yorum

• Pekji ruh....Baharatlı, odunsu farklı bir gül yorumu. Biraz daha kullandıktan sonra hakkında daha net bir fikrim oluşur gibi geliyor.

Yorum

• Moschino Toy Boy

Her kör alış bu kadar iyi olsa keşke. Bir çok niş parfüme taş çıkartır.

Yorum

• New York Intense kullandım. Sık sık bahsedildiği kadar da modern olmayan odunsu aromatik örneklerinden. Bu ara aşırı tatlı parfümlere tahammülüm yok gerçi bunun da ortalarına doğru vanilyadan gelen bir tatlılığı var ama çok minimal şu an kaldırabileceğim bir kararda. Meşe yosunu ile de çok uyumlu bir tatlılık hatta. Ara ara dekanttan sıkıp hatırlamak güzel oluyor.

Yorum

• Satin Mood

Yorum

• MARC-ANTOINE BARROIS - B683..

Çok şık bir süet ile açılıyor.. ( süet yokmuş )

Sonra en sevdiğim parfümlerde rastladığım için benim için en favori çiçek notasına dönüşen menekşe ekleniyor.. ( menekşe var )

Misk, amber, yasemin ve paçuli kullanımı biraz Fahrenheit ortalarını anımsatıyor..

Sonra biraz ekşimsilik ekleniyor, ama bergamot ya da lime gibi değil de, yeşil yabani erik gibi.. ( erik yok, belki ambroxan bunu veriyordur )

Düşük ama harika hissettiren silajıyla , kibar ve bakımlı bir terazi erkeği ya da sevimli ve uyumlu bir balık kadını kalitesinde bir partnerlik sunuyor..

Kibar, medeni insani, ve "avrupai" bir koku bu..

Ortaçağdan bu yana birbirini kesip biçen ve buna ilahi kulplar takan insanoğlunun, günümüzde gittiği bir arpa boyu yolu temsil ediyor B683..

Many thanks and merci beaucoup..

- Quentin Bisch abi, tamam mı, daha öveyim mi abi ?

- Bugünlük yetişir koçum..

- Eyvallah .. Saygılarrrr abime.. !!
              Son Düzenleme uncle-benjen; 12-03-21, 11:46. Tarafından yapıldı.

Yorum

• XERJOFF .. APOLLONIA

Sisenin guzeligi... Koku sise kadar guzel mi ? Alexandria II hayrani olarak bu soruya evet demek Alex e haksizlik olur... Evet guzel ... nota acilimlari ..puruzsuzlugu originalligine birsey denemez ... Unisex olmasina ragmen feminen egilimli bir koku... CC No1 woman tarzi diyebilirim..

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

• creed orginal santal; yıllardır merak ettiğim bir parfümdü.ne sipliti denk geldi nede ankarada testerını bulabildim.ara sıra joop homme efekti gelsede joop homme'u çıktığı ilk yıllarda kullanan biri olarak ben pek benzetemedim. parfümü vasat buldum.baya karışmış bir harman. nota ayrımı yapmak zor.biraz tarçın ve lavanta kokusu alıyorum

Yorum

• Creed Green Irish Tweed...

Yorum

• Bond No 9 I Love New York Earth Day

Ufak sample vardı onu kullanıyorum Çiçekli ve tatlı sakızı andıran bir açılış cok sevmedigim sümbülteber notası sabunsu bi hissiyatıda var yani performansı da kötü değil ama gerek var mı diye düsünüyorum bu parfüme, kadın parfümlerinde bu tarz cok var pesine bile düsmezdim

Yorum

• TT URSA.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum

• Pdm-Herod bana mı öyle geldi anlamadım. Performansı artmış gibi ama şişe bayadır var bende 2 sene filan oldu galiba. Bekleyince performansı artı galiba. Herkese merhaba 🙂

Yorum

• Moschino Toy Boy

Yorum

• The Merchant of Venice - Rococo

Parfüm piramidine baktığımda pek seveceğime ihtimal vermemiştim, epey geç deneyebildim bu yüzden.Ama bu kompozisyon olmuş.Recinelerle her floral nota ahenkli olmuyor fakat heliotrop ve yasemin benzoinle, olibanumla güzel bir uyum yakalamış- Knot Absolue da da iyi iş çıkarıyor bu reçine-heliotrope-yasemin birlikteliği bakınız-

Kakao elbette açılıştan dry-down a dek hissediliyor ve etkisi bana hindistan cevizli çikolataları anımsattı.Açılışta burun çarpan bileşenin karanfil olduğunu düşünüyorum, karanfil esansiyel yağı teneffüs etmiş olanlar bilir; berbat bir sentetik etkisi vardır ve güzel kuru karanfili mumla aratır, yine de burada bütüne olumlu bir katkısı olmuş olabilir, bilemiyorum.Silaj ve kalıcılık oldukça yerinde.Sıradan bir iş olmadığı kanısındayım.

Yorum

• Guierlain L’İnstant Pour Homme Extreme

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum

İşleniyor...
                                X