Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü Kullandım? Eylul-2021

Çökme
This topic is closed.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Creed Original Vetiver...

Yorum

• H24, Hermes

Bu aralar tüm ön yargılarımı, kişisel estetik görüş ve duygusal bakış açımı bir kenara bırakarak kendisiyle deneme turları yapıyorum. Kokuda teknik anlamda başarılı noktalar ve yönler var. Bunun için bilim, teknoloji ve inovasyondan faydalanıldığı açık.

Açıklanan koku profilinde 4 nota var ama kullandıkça ayrıntılarına girilip keşfedilebilecek, anlamlandırılabilecek ve bu doğrultuda yorumlanabilecek bir koku.

Yorum

• cantona8
        cantona8 Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Ben henüz barışamadım bununla. Apres La Mousson'un performanslı haline bir yorum katılmış gibi hissettim. Ama splitli bir burun ile çok da sağlıklı koku alabildiğimi sanmıyorum. Performansını beğendim. Onca uçucu şeyin arasında kokusu kolumdan sürekli geldi.

• Aryan
        Aryan Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Bana da Hermes'in koku kültüründen ya da belki tarzından diyebiliriz, biraz izler taşıyor gibi geldi. Dry-down bölümündeki malum efekti de teknik anlamda başarılı buldum. Ben de barışmış değilim ya sadece ateşkes dönemindeyiz ve karşı tarafı anlamaya çalışıyorum... cantona8

• cantona8
        cantona8 Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Evet. Zamanla yerleşecek bir parfüm bence...

• ROJA... ENIGMA COLOGNE

Enigma parfumu yi ilk kullanmaya basladigimda sevmistim.. Artik hoslanmiyorum... Bunu saglayan da Enigma Cologne oldu..

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

• Beaufort London Terror & Magnificence

Koyu, kopkoyu bir parfüm. Karanlık. Üst düzey bir kalitesi var. Karanlık reçineler üzerinden işlenmemiş deriler ve keskin romlar akıyormuş gibi (İçeriğinde deri ve rom yok. Reçine de...). Çok güzel parfüm ama ben bunu nerde kullanacağım ki? Böyle karanlık, kirli ilişkilerim yok kimseyle. Belki olsaydı ortamı gerebilirdim bu kokuyla.

Yorum

• ramon monegal cafe del mar

Yorum

• Gucci Pour Homme 2

Yorum

• FM - the moon

Yorum

• uncle-benjen
                uncle-benjen Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                Fotoğrafını çekerken düşürmeyin hocam, biraz pahalı birşey o..

• Bentley Intense

Yorum

• Ombre leather

Yorum

• Herve Gambs - Tonka Majestic, ilk sıktığımda naxos bu dedim sonralarında ambre narguilleye döndü sonra tekrar naxosa, güzel bir koku profili denemeye devam

Yorum

• Les Liquides Imaginaires Desert Suave kullandım. Açılışındaki tatlılık hafifledikten sonra ortaya çıkan hurma, baharatlar ve beyaz çiçekler güzel bir uyum içinde. Biraz daha altta kalmış olan gül ve sedir dokunuşları ise hoş bir hava katmış. Çok fazla değişim gözlemleyemesem de benim için gayet keyifli bir parfüm. Kalıcılık ve yayılımı ise ortalama üstü sayılır.

Yorum

• D.S. & Durga | Amber Kiso
                      yeşil yapraklı, dumanlı reçineli, gotik amber. genel olarak Sahara Noir ile epey benzer davranışa sahip olmakla birlikte, Amber Kiso'daki yeşillik servi yaprağı ile daha tok ve pişmiş iken, Sahara Noir da maydanozsu taze bir yeşilliğin yanında yosun da hissediliyor. tütsü kullanımları ikisinde de birinci planda. amber kullanımları da oldukça yakın. genel olarak Sahara biraz daha zengin ve kompleks hissetirse de Kiso'nun temayı daha sade sunuşu daha çok hoşuma gidiyor.
                      Son Düzenleme Asaid; 10-03-21, 01:56. Tarafından yapıldı.

Yorum

• BORTNIKOFF - Vetiver Nocturne..

Çiçeğinden ziyade kırılmış gövdesinin sularının karıştığı yeşillik ve peynirimsi Kamboçya udu gibi açılıyor. ( Endonezya udu varmış).

Tuhaf çiçekler ( manolya çampak, yasemin, turunç çiçeği ) daha tuhaf bir kakule ile birleşiyor ve ortaya hoş bir konyak kokusu çıkıyor.. ( konyak yok )

Vetiver çok değişime uğramış, algılaması zor..

Sonra koku kimyasallaşıyor..

Daha da kimyasallaşıyor..

Sonlara doğru o kadar kimyasallaşıyor ki, tinerciler can dostumuz, " bally " ciler yoldaşımız oluyor..

Dmitry ( Bortnikoff ) adamın dibi, Müslüm baba efsanedi.ğğğşşş..

Abüjjjüm...

Yorum

• Dior Eau Sauvage Parfum sıktım bugün. Tam da havaları gibi, hafif serin, bazen de güneşli. Kıyafetimde ilk defa deniyorum ve gerçekten performansı ve yayılımı çok iyi. Hissiyat açısından ise; açılışındaki kısa süreli citrus karmaşası geçtikten sonra parfüm çok güzel bir hal alıyor ve lineer devam ediyor. Sonrasında gelen yeşil ve reçinemsi notalar ile parfümün karakteri oturuyor. Yorumlarına bakarsak, biraz olgun ve berber kokusu olarak görülse de, o yaş grubu ya da çehre ile özdeşleştirmemekte fayda var. Bence bu parfümde kendini bulan herkes kullanabilir. Benim puanım 9/10 olurdu bu kokuya.

Yorum

• Micallef spicy for him

Yorum

İşleniyor...
                            X