Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü Kullandım? Haziran 2020

Çökme
This topic is closed.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Armani She kullandım.Bu parfümün farklı bir çekiciliği var bence.Senelerdir kimde duysam çok güzel gelir kokusu.Ilık,yumuşak,kokladıkça koklama isteği uyandıran bir parfüm.

Yorum

• Armani eau ph

Yorum

• Click image for larger version

Name:	F8D32DBF-18FD-4D95-A6F8-1B048A8E1D8F.jpeg
Views:	208
Size:	41.3 KB
ID:	161934

Yorum

• MP et G Parfum d’Habit;
          Süsen ve kökü nedir, nasıl kokar sorusunun cevabı niteliğinde bir patlama, daha sonra paçulinin ekşi - yeşil yüzüyle patlamanın sakinleşmesi ve son olarak da egzotik vanilik amber ile referans bir oryantale dönüşmesi...
          Parfüm üç ayaklı, iç içe geçmiş ve dengeli. Buna referans bir süsen, paçuli veya amber çalışması da denilebilir kaldı ki benim tenimde süsen gibi davrandı. Çıkmış olduğu yıl göz önüne alınırsa dönemin maçolarından sıyrılan, yenilikçi, ancak eskilere gönderme yapmayı da ihmal etmeyen bir beyefendi, günümüzde ise seksenlerin ikinci yarısı ile 90 ekolüne oldukça yabancı ve eski moda kalarak heyecanını yitirmiş bir yarı ölü...
          Fakat bu kadar çok şey yazdırması bile onun ne kadar sağlam bir kilometre taşı olduğu gerçeğinin göstergesi niteliğinde.

Yorum

• Xerjoff Renaissance ve L'instant de Guerlain l'instant D'un Ete kullandım. Xerjoff yeni geldi, bir deneyeyim dedim. Mandalina suyuna hafif nane serpmişsiniz gibi bir koku. Hoş ama fiyatını da göz önünde bulundurunca şişeli adaylarım arasına girmedi.

L'insant De Guerlain l'instant D'un Ete ise Lidg EDT'nin yazlık hali gibi. Benim çok sevdiğim bir parfüm. Hem LIDG havası var, hem hafif sabunumsu ve turunçgillerin daha ön planda olduğu yazlık bir hava var.

Yorum

• Comme des Garcons 2
              Bu parfümü kullanırken aniden boynunuzda fular beliriyor. Sanırım bu mürekkep notasının yaptığı bir şey. Entelektüel ortam ve etkinliklere, iş toplantılarına güzel gidebilecek bir koku. Çay-mürekkep birlikteliğinden de bir yazarın masa enerjisini alabilirsiniz. Bu yüzden parfüm, aslında yeni fikir ve düşünceleri tetikleyecek motivasyonu içerebilir.

Parfüm, genel anlamda soyut bir kompozisyona sahip, fütüristik bir yapıda.

CDG-2’yi mevsim olarak ise bahar mevsimlerine yakıştırabiliyorum ama parfümdeki bahar sanki bu bizim bildiğimiz değil; daha çok farklı bir gezegene ait bir bahar gibi…

Yorum

• mizansen035
                mizansen035 Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                Ve pişti )

• Rayiha
                Rayiha Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                Keşke alsaydım dediklerimden, son birkaç aydır mağazalarda bulunmuyordu. CdG 2 ve Sisley Eau du Soir'de benzer bir hava var, diğeri de aklımın kaldığı parfümlerden.

• Orjinal yazı sahibi: Aryan View Post
              Comme des Garcons 2
              Bu parfümü kullanırken aniden boynunuzda fular beliriyor. Sanırım bu mürekkep notasının yaptığı bir şey. Entelektüel ortam ve etkinliklere, iş toplantılarına güzel gidebilecek bir koku. Çay-mürekkep birlikteliğinden de bir yazarın masa enerjisini alabilirsiniz. Bu yüzden parfüm, aslında yeni fikir ve düşünceleri tetikleyecek motivasyonu içerebilir.

Parfüm, genel anlamda soyut bir kompozisyona sahip, fütüristik bir yapıda.

CDG-2’yi mevsim olarak ise bahar mevsimlerine yakıştırabiliyorum ama parfümdeki bahar sanki bu bizim bildiğimiz değil; daha çok farklı bir gezegene ait bir bahar gibi…

CDG 2 aynı hissyati etkileri bende de bırakıyor bu parfüm. Herkes encre noire mürekkep kokusu der fakat bu ondan daha çok mürekkep kokuyor. Dediğiniz gibi bazen boynumda İpek atkı varmış gibi bir koku veriyor.

Yorum

• Akşam da initio rehab. Gerçekten güzel bir baharatlı parfüm. Side effectle beraber beğendiğim bir diğer parfüm oldu bu markadan. Oud for Greatness beğendim mi beğenmedim mi anlamadım. Biraz daha kullanıp karar vermek gerek herhalde.

Yorum

• Creed Erolfa
                  Bu gün kullanmak aklımda değildi ama forumda geç gördüğüm bir mesaj için öncelik verdim. Önce şunu söylemeliyim açılışı en keskin Creed kokusu diyebilirim, bergamot ve misket limonu ile çok ekşi bir açılış.Akuatik havayı sağlamak için çok tuzlu bir nota kullanılmış başlardaki sentetiklik ondan kaynaklanıyor herhalde.

Açılışı 10 dk aynı şekilde devam ediyor daha sonra tuzun çekilmesi ile meyvenin tatlı bir kavun olduğu net bir şekilde hissedilmeye başlıyor. Büyük ihtimalle kavunun tatlılığını bastırmak ve deniz hissiyatını vermek için sentetik bir nota ile tuzu birlikte kullanmışlar.

Orta bölümü açılışından daha zevkli gibi duruyor. Baharatlar daha ön plana çıkıyor kimyon ve kişniş gibi keskin notalar ile zencefilin uyumu müthiş devam ediyor.

Kesinlikle Hindistan cevizi notasının açıklanması parfümün temasına uygun olarak satış stratejisi olarak görüyorum çünkü kesinlikle yok.

Ambergris açılında hafif hissediliyor sonlarda misk ile beraber hissetme şansınız yok çünkü parfümün dip notası yok. 3. Saatte parfümden eser kalmıyor.

Hafif rüzgarlı bir yaz günü için uygun olacaktır. Çok büyük Creed aşığı değilseniz kesinlikle şişeli tavsiye etmiyorum.

Yorum

• Ysl Y Edp ...

Yorum

• Creed Original Vetiver

Redmi Note 6 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

• Arabian Oud Kalemat güzel,alternatif bir amber kokusu.

Yorum

• Dalin Bebe Kolonyası

Yorum

• Maison Francis Kurkdjian.APLS. Bu adamın elinden çıkmış harika bir eser.
                            Son Düzenleme doors; 23-04-20, 21:37. Tarafından yapıldı.

Yorum

• Lorenzo Villoresi Sandalo kullandım. Oldukça kuru bir parfüm ve reçineler odunsu yapıyı destekliyor gibi hissettim. Performans olarak düşük buldum. Genel olarak da beğenmedim.

Yorum

İşleniyor...
                              X