Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü/Kokuyu Denediniz / Test Ettiniz

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Zenne ve hacivat denedim guzel kokular karagöz den etkilenmedim nishanelerin kokuları hoş ama bir taraftanda nishane ye diyesim geliyor ya arkadaş sen kimsin kac yıllık markasında 50 ml e okadar para istiyorsun . Yani ne oluyor arkadaş tuhaf tuhaf fiyatlar yerli marka isen türkiye de ucuz ol kur falan ilgilendirmez beni tom ford da olmasa koku kullanamicaz en azından 50 ml ve marka adı var . Ben karşıyım kendi ülkesinde ağır fiyat uygulayan nishane ye .

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son Düzenleme tarık30; 05-08-17, 11:39. Tarafından yapıldı.

Yorum

• Bugün yalciner51 'in hediyesi olan V Canto Alibi'yi denedim.
      Lalique Encre Noire Extreme ile neredeyse aynı kokuyor. Belki vetiveri daha yaş,biraz daha kirlidir ancak genel durum çok çok benzerler.

Yorum

• Arkadaslar Ricardo ramos sacro monte aldım şişeli nokta kozmetik den,
        Tesadüfen muhib beyin kendisine Al misk getiren parfumun tasarımcısı ricardo ramos gelmezmi aldığım şişeyi imzalattim kendisi cok sıcak kanlı biri muhib le bir takım işle ilgili sohbetleri ederken bende onları dinliyordum bir yandan koku sıkıp kokuları nasıl tasarladığını anlatıyordu doğal yarattım kokularımı diyordu kendisi evet gerçekten doğal aldığım sacro monte deki notaları aynen hissediyordum çimen, incir ,kırmızı erik bunları tek tek algiliyordum kokuları performans olarak tatminkâr silaj olarak ortalama bir tık ustunde kokular , benim favorim
        1 sacro monte
        2 al misk
        Ben bayıldım.
        Ricardo ramos sanırım epey adını duyuracak gibi geliyor bana .

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

• cantona8
          cantona8 Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          Valla şu sıralar split sayfasında iken uygun fiyatlardan değerlendirmek lazım o zaman.. Merakımızı giderelim

• kuzukardes
          kuzukardes Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          teşekkürler yoruma:-)

• Bois 1920 - Verde di Mare.. Akuatik ve yeşil notalarla açılıp sonrasında floral bir havaya geçiyor. Bu floral hale dönüşünce de biraz kremsi oluyor. Bana göre fazla feminen. Sevimsiz değil ama niş bir marka için yeterli olduğunu düşünmüyorum. Designer kafasında, kalıcılık bu tarza göre ortalama üstü. 6.5/10

Yorum

• cantona8
          cantona8 Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          Ten ve kağıt üzerinden çok farklı iki değerlendirme çıktı bende. Mesela kağıtta daha canlı ve tadı güzel geliyor. Tende ise bayıldı.. Öldü..

Yorumuna katılıyorum.

• Bugün MFK Oud Silk Mood efsanesi ile tanıştık.Parfüm gibi parfüm dedim kokladığım an.

Yorum

• Zoologist - Hummingbird.. İnsana pozitif duygular hissettiren bir yapısı var. Macaque'ın yeşil elmasına göre daha yumuşak ve daha kremsi bir armut kokusu. Bunun haricinde burnuma gelen leylak kokusu ve diğer -ayırt edemediğim- çiçek kokuları beni rahatsız etmedi ki bu benim için sürpriz bir durum. Floral notalara alışık bir burun bunları daha iyi analiz edebilir. İçerdiği tatlılıktan dolayı kendi açımdan kullanılabilir bulmuyorum ama beğendim. Sade giyimli, doğal makyaj yapmış bir kadının üstünde koklamaktan hoşlanabilirim. Kalıcılık ortalama, yayılım sakin.

Kalıcılık: 7/10
          Son Düzenleme cornelius; 14-08-17, 06:54. Tarafından yapıldı.

Yorum

• Kemi Hayat. Koyu karanlık, performanslı bir odunsu. İlk sıkışta Amouage dan izler taşıyan parfüm orta notalardan itibaren Slumberhouse çizgisine kayıyor. 365 Euro lük fiyatı düşünüldüğünde fiyatı fazla gibi görünsede gerek kullanılan hammaddenin kalitesi gereksede performansı ile bu fiyatı hakettiğini düşünüyorum

Yorum

• Bugün denediğim parfümler...

GT-I9060 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

• İmza kokusu Dior J'adore olan ve diğer flankerlerini de beğenerek kullanan bir kadın olarak Joy u da severim sanıyordum notalarına da bakarak...ama maalesef büyük bir hayal kırıklığı yaşadım. Tuzlu şeftalili açılışı hiç sevemedim. J'Adore un klasik tabanına hiç yakışmamış bu açılış ... Sümbülteber i de doğru düzgün hissedemedim , tuzlu meyve kokusunun içinde kaybolmuş sanki... orta notalardan alt notalara geçişte parfüm biraz güzelleşti ama klasiğini ve L'absoulu flankerini koklamayı tercih ederim...

Elie Saab 2017 ilk sıkışta mis gibi tazecik kırmızı nar kokusuyla mest etti beni. Hatta Sevil deki bayana dedim ki mis gibi nar kokuyor diye cevabı egzotik meyveler var oldu , nardan filan haberi yok neyse ...frangiphani ,kırmızı mandalina ve klasik Elie Saab ın müthiş kokusu bir araya geliyor ve ortaya harika bir harman çıkıyor...o ballı portakal çiçeği ve yasemin kokusu , paçuli tabanında nefis duruyor...mutlaka deneyin...

Gucci Bloom da tam benim tarzım olan bir parfüm...sıkar sıkmaz tazecik doğal yaseminler beni sardı bayıldım...Sümbülteber ve pudaralı oris köküyle tam bir flower sever parfümü olmuş...

My Burberry blush ise yine klasiği gibi fazla özelliği olmayan vasat bir koku güzel mi güzel ama sıradan...daha yazlık meyveli ferah ve pudralı bir my Burberry olmuş...

Missoni edt ise beni şaşırttı ...ben de edp si var edp si çok şekerli ve armut notası baskındır...ama bu yeni edt deki meyveler ve çiçeklerin uyumu çok hoşuma gitti ... çok tatlı bir pudralı efekt var ve ben bu kısmı çok sevdim...tam bir ilkbahar yaz kokusu olmuş temiz ferah ve çok hoş kokuyor. ..egzotik ve çekici bir koku ...

GT-I9060 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

• Jeroboam markasının 3 kokusunu denedim; Miksado, Oriento ve Insulo...

Miksado: Üst notalar neredeyse yok! Koku Guaiac ağacı egemenliğinden hiç kurtulamıyor. Misk ile olan uyumsuz birlikteliğine safran da eklenince, vanilya ve paçulinin desteği bile kaba bir odunsu olmasını engelleyememiş. Perormansına diyeceğim yok.

Oriento: Montale'nin gül-öd bileşimli ağır kokularını bile aratacak kadar saldırgan ve kaba. Sanırım styrax reçinesinin kullanımından kaynaklı. Bir de yayılıyor ki sormayın!

Insulo: İçlerinde en kullanılabilir olanı... Misk ile kuvvetlendirilerek yasemin çiçeği ile desteklenmiş vanilya. O kadar.

Ezcümle; performanslı ama kaba ve basit kokular.

Yorum

• Bugün birkaç çalışanımla beraber Istanbul'da buluştuk ve keyif turu yaparken de ismi büyük ancak kendileri vasat parfümerilerde ana akım parfümleri elden geçirelim dedik. İsim vermeden anlatacak olursam ve sizin de anlayacağınıza da en ufak şüphe olmadan başlarsam; devasa puntolarla markanın belirtilmiş olduğu o koca rafların içinde 3-5 çeşidi geçmeyecek ürünler gördüm. Kaldı ki; o markaların o raflarda en az 15-20 çeşit ürünü olmalı ki ürün gamlarındaki 75-80 adet parfümün altı dolsun ve bir anlamı olsun. İkinci mesele değinmeye gerek var mı bilemiyorum ama ''bilinçli'' müşteri ile dalga geçercesine belirlenmiş fiyatlar ve yine o saçma fiyatların şansınız yaver gider ise bulabildiğiniz bir parfüm için daha da saçma kampanyalar ile birleştirilememesi durumu. Son mesele ise seçilmiş kişi gibi hissetmenizi sağlayacak deneme ürününün korunaklı çekmecelerin içinden şangır-şungur, takır-tukur ve patır-kütür bulunabilmesi işlemi. O an satış danışmanının ağır makineli bir silahı doldurup sanki beni delik deşik edecekmişçesine ürkünç bir hisse kapılıyorum her daim.
                    Şansımın yaver gittiği kadarı ile konuya girersem;

1-) Gucci Intense Oud: Zamanında Carner Barcelona markasına ait Cuirs adında bir parfüm kullanmıştım ve o da Nasomatto'nun Black Afgano adlı güzel çalışmasını hatırlatıyordu. Gucci İntense Oud ise her ikisini de biraz daha doğulu esintilerle toparlamış gibime geldi. Kaliteli bir esinlenme ile güzel bir performans verdi.

2-) Gucci Guilty Absolute: Sanıyorum geçen ay deneyip ve oldukça beğenmiş bulunduğum Bvgari Onekh isimli parfümün daha baharatlı hali hissettim. Ağır ve köhne bir deri, mazot ve bunları sarmalayan yeşil baharlı kabe samanı ekseninde ufak tefek değişimler geçirerek ilerliyor. Performansı da orta şekerli.

3-) Dior Sauvage Very Cool Spray: Saçma.

4-) Armani Stronger with You: Son zamanlarda kokladığım en net ''kötü'' parfüm. Kalitesiz materyaller, eğreti kompozisyon ve yenilik katmayan duruş. Sulu meyveler ve biberler ile sucul fujer bir iskeleti çok tatlı vanilya şurubu ile vermişler. Zaman zaman glikoz şurubu, zaman zaman manav dükkanı yanındaki berber ve zaman zaman da mide bulantısı yapan sentetik hava, birkaç adet sezonluk üretilen alakasız Zara parfümlerinin üst üste sıkılmış hali gibi.

Yorum

• cantona8
                      cantona8 Yorumladı
                      Yorumu düzenleme
                      hocam resmen burnunuzu ziyan etmişsiniz

• Balzamik Sirke
                      Balzamik Sirke Yorumladı
                      Yorumu düzenleme
                      cantona8; geç cevabım için kusura bakma. Maalesef son 2 seçenek sadece burnu değil kendilerini de ziyan eden parfümler idi

• Gucci intense oud'u ben de beğeniyorum. kendisiyle ciddi düşünüyorum.

Yorum

• Laboratorio Olfactivo - Nerotic.. Açılışı gibi kalıp düz çizgide gitse yine sevebilir gibiydim ama sonrasında oluşan o tatlılık.. Hatta fazla tatlılık. Sevmedim, üstüne de anlatabileceğim bir şey yok. Kalıcılık ortalama üstü ama tene yakın ilerliyor.

Kalıcılık: 7.5/10

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: cornelius View Post
                        Laboratorio Olfactivo - Nerotic.. Açılışı gibi kalıp düz çizgide gitse yine sevebilir gibiydim ama sonrasında oluşan o tatlılık.. Hatta fazla tatlılık. Sevmedim, üstüne de anlatabileceğim bir şey yok. Kalıcılık ortalama üstü ama tene yakın ilerliyor.

Kalıcılık: 7.5/10
                        Bence de öyle.. Sıradan bir koku izlenimi veriyor. Laboratorio Olfattivo markasını denemek için almıştım ama Alambar ve Alkemi'den sonra Nerotic de vasat çıktı. Bir niş parfüm heyecanı uyandırmıyorlar bende artık.

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: cantona8 View Post

Bence de öyle.. Sıradan bir koku izlenimi veriyor. Laboratorio Olfattivo markasını denemek için almıştım ama Alambar ve Alkemi'den sonra Nerotic de vasat çıktı. Bir niş parfüm heyecanı uyandırmıyorlar bende artık.
                          O zaman, 'kokulara dair beklentiyi marka bazında düşünmek lazım' teorinden hareketle bir markayı daha eledik mi?

Yorum

İşleniyor...
                          X