Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü/Kokuyu Denediniz / Test Ettiniz

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Eski LIDGE ile günü geçiriyoruz.

Yorum

• Andy Tauer Lonestar Memories. Mükemmel bir açılışı var. Bahsedilen yanan kablo kokusunu ben pek alamadım ama dumansı ve sert bir girişinin olduğu kesin. Tatlılık tam istediğim gibi orda da sıkıntı yok. Orta kısımlara doğru bahsedilen ilaçsı bölüm bazen bu bir parfüm mü dedirtiyor yalan yok ama bazen de farklı ve çekici geliyor. Papillion Anubis esintileri de alıyorum yer yer. Çok beğendiğim ama tüm günü birlikte geçirmeden de karar vermek istemiyorum. Bu arada bu güzel hediye için Cantona hocama burdan tekrar teşekkür etmek istiyorum. Sevdiği bir parfümü elinde az kalmasına rağmen benle paylaştı.

Yorum

• Tatlı meyvemsi sedir ve paçuli pas. Gucci Guilty Absolute femme

Yorum

• Zoologist Camel.

Bilindik Zoologist çizgisinin dışında arabik sayılabilecek, tatlımsı balzamik bir parfüm. Kuru meyveler ve hayvansı notaların, tozlu çiçeklerle başarılı bir şekilde harmanlanışı övgüyü hakediyor. Kalıcılığı ve farkedilirliği ortalama.

Yorum

• Splitten aldığım Pirates’ Grande Reserve 'i denedim. İlk olarak kapağa sıktım fena gelmedi. 15 dakika sonra tekrar kapağı kokladım ve 'hayda bu tezek gibi kokuyor^ dedim. Koku duyuma olan sonsuz güvenime dayanarak şimdi Fragrantıica'ya baksam kesin içinde bayır gülü falan vardır dedim. Evet bayır gülü yok ama kakao, vanilya ,pudra, baharat ve odunsu notalar var. Şaşırdım mı hayır ama nasıl oluyorda kokladığım şey bende böyle bir izlenim verdi anlamadım.

Yorum

• cantona8
              cantona8 Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              Iste bunu seviyorum bir kokunun bin yorumu
              Son Düzenleme cantona8; 16-03-18, 17:49. Tarafından yapıldı.

• Medea
              Medea Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              Aynen

• Ajmal Grey Shadow'u denedim. Fresh, baharatlı ve odunsu bir parfüm. Edp konsantrasyonunda. Bergamot ve safranla taze, baharatlı keskin bir açılışı var. Açılışın ardından parfüm hızlı bir şekilde sakinleşmeye başlıyor. Bergamotun geri çekilmesiyle orta notalara hızlı bir giriş yapılıyor. Bu noktada sedir ve portakal çiçeğiyle iyice yumuşamış vetiver hissediliyor. Orta notalar da hızlı bir şekilde gerilerken temel notalar olan paçuli, misk ve amber ile harmanlanıyor. Paçuli çok hafif bir kirlilik katarken misk ve amber neredeyse hissedilmiyor. Parfüm tamamen olgunlaştığında açılıştaki notalar çok az hissedilirken bütün katman notaları bir bütün halinde parfümü fresh ve baharatlı bir şekilde algılamama yol açıyor. Parfüm sıkıldığı andan itibaren çok hızlı geçişlerle olgunlaşıyor. 1 saat içinde tene yakın kalıyor ve hep düz bir çizgide ilerliyor. Oldukça sıradan genel beğeni parfümü diyebilirim. ilk bahar ve çok sıcak olmayan yaz aylarında ferahlatıcı etkisiyle kullanılabilir. Sabitleyici notalar olan misk ve amber oranı çok az olduğu için (bu notaları açık bir şekilde hissedemiyorsunuz) kalıcılık ve yayılım ortalamanın altında. Fragrantica'daki notalar doğru verilmemiş...
            estefanyen

Yorum

• Bugün yine Ajmal'dan Aristocrat'ı denedim. Olgun ve modern bir parfüm hedeflenmiş diyebilirim. Ancak beklentileri karşılayan bir parfüm olmadığını belirtmeliyim. Parfümü sıktığımda üst orta ve temel notaların hepsi birden adeta hücum ediyor. Üst notlardaki bergamot, karpuz ve lime meyveli fresh bir yapıda hissedilirken orta notalardaki zambak ve yasemin parfüme hoş bir yön katıyor. Alttan gelen temel notalardaki amber, misk, sedir ve paçuli de harmanı zenginleştiriyor. Ambae ve misk kalın kullanımıyla bir Arap parfümü olduğunu ilk başlarda hissettiriyor. Dediğim gibi parfümü sıkar sıkmaz bütün bu notaları aynı anda ve sıralı bir şekilde hissediyorsunuz. Koku mimarisini başarılı buldum ancak ne var ki parfüm beni pek tatmin etmedi. Üst notaların geri çekilmesiyle odunsu ve çiçeksi bir kompozisyonla karşı karşıya kalıyorsunuz. Parfüm tam olgunluğa ulaştığında misk ve amber de etkisini oldukça yitirmiş Arap esintileri ortadan kaybolmuş oluyor. Parfümün tamamen teninize yerleşmesinden sonra genel olarak bakıldığında bütün notalar geri çekilmiş biri diğerinin önüne geçmeyen, sıradan, edp formunda olmasına rağmen 1-2 saat sonra tene yakın kalan, 4 mevsimlik bir parfüm. Beni hiç etkileyemedi. Ajmal sanırım kadın parfümlerinde daha başarılı. Bir iki tane denediğim vardı Alia ve Shadow women... daha başarılıydı. Büyük ihtimalle bu parfüm evinden koleksiyonuma şişeli girebilecek bir parfüm olmayacak.
              estefanyen

Yorum

• Azzura
                Azzura Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                Ali hocam çok güzel yorumlamışsın teşekkürler

• ali
                ali Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                Ben teşekkür ederim hocam

• Az evvel iş çıkışı lanet olası avm’nin birine, lanet olası bir ev eşyası bakmak ve güzeller güzeli eşimle Kremlin Sarayı’na taşınma sürecimizi taçlandırmak için uğramak durumunda kalıp; kendimi rahatlatmak adına da son zamanlarda çokça adı geçen D&G The One deneyip Twilly d’Hermes’in üzerinden geçeyim dedim.
              The One adı üzerinde sadece bir akordan mütevellit bir üst nota katmanından oluşan ve kalan bölümlerinin de deodorant tadıyla doldurulduğu rezil parfüm. Bundan 10 yıl evvel yine avm kültürünün altın çağını yaşadığı o günlerde, kiralık orta-alt segment araçları ile Ataköy marinada gövde gösterisi yapan, sonrasında Burger King’te kişi başı 3’er menü gömdükten sonra soluğu Tophane’de alan ve Nargile kafenin %51 hissedarı; Amerikan Pazarı’nın kurucusu ve hemen karşıdaki Mimar Sinan Güzel Sanatlar’ın otopark işletmecisi gibi takılan; replika saatli, 4US ayakkabılı, sıkma kehribar tesbihli, etnik desen gömlekli, bedene itina ile oturamamış kotlu ve delici bakışlı dostlar vardı. The One’nin kafamda yarattığı imge o oldu.
              Twilly d’Hermes ise; süt kaymaklı kırık beyaz sümbülteber, üç renkli Cicoz sakız, sade ev yapımı gazoz ve bembeyaz kalıp sabun kokan; Şile bezi kırık beyaz elbisesi ve el yapımı deri sandalları ile Ege sokaklarını tüm rahatlığı, güzelliği ve olgun neşesi ile arşınlayan; buğday teninde bol güneş çilleri ve yine o güneşin beslediği sarı saçları olan kadını bana getirdi. Net, berrak, akıcı ve kaliteli bir çalışma. 10/10👏🏽👏🏽👏🏽

Yorum

• doors
                doors Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                The one için söylediklerine aynen katılıyorum.Yarım saat sonra aşırı bir sentetiklik baş gösteriyor.

• Diptyque Tempo.
              Tempo aromatik odunsu ve hafif baharatlı bir yapıda edp konsantrasyonunda bir parfüm. Parfümü ilk sıkıldığında keskin aromatik, baharatlı, yeşil hissiyatlı, hafif medikal ve odunsu bir paçuli parfümü olduğunu hissediyorsunuz. Keskinlik hızlı bir şekilde geri çekiliyor ve mükemmel bir kompozisyonla oluşturulmuş pürüzsüz çikolatamsı aromatik, taze ve baharatların desteklediği bir parfümle baş başa kalıyorsunuz. Çok kaliteli bir harman harika bir kompozisyon. Parfümde iki nota öne çıkıyor ve diğer notalar parfümü bu iki notayla çok uyumlu bir bütün olarak hissetmenize sebep oluyor. Bu iki nota harika formdaki topraksı, çikolatamsı paçuliyle aromatik ve baharatlı yapısıyla mate çayı notası. Bu iki nota birbiriyle çok uyumlu. Diğer notalar dediğim gibi bu iki notayı adeta mükemmelleştirmek için ustaca kullanılmış: Paçulinin topraksı ve çikolatamsı yapısını canlandıran bergamot notası ve yeşil hissini veren menekşe yaprağı. Mate çayının baygınlığını alıp adeta dirileştiren keskinlik katan adaçayı ve baharatımsı yapısıyla karakter katan pembe biber. Parfümü çok beğendim paçuli seven herkes beğenir diye düşünüyorum. Tek eksi yanı kalıcılık ortalama olsa da farkedilirlik ilk başlardan itibaren düşük. Belki bu sayede 4 mevsim kullanılabilir olması hedeflenmiştir. Şişeli alabileceğim bir paçuli parfümü olmuş...
              estefanyen

Yorum

• KARALARIN_CEMAL
                KARALARIN_CEMAL Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                Yorumunuz için teşekkürler hocam, sonunda fark edilirlik ve kalıcılık dediniz ya orası soru işareti oldu benim için, yine de bir denemek gerekir

• ali
                ali Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                performansını french lover gibi düşünebilirsiniz...

• Serge Lutens Chergui, kesinlikle anlatıldığı kadar tatlı değil, ayarında bir parfüm. ve Ambre sultan, en sevdiğim amber parfümü olmaya aday

Yorum

• Hermessence yeni üçlemesini denedim.
                Agar Ebene sakızlı, kakuleli ve tiz derili bir öd ağacı, Cedre Sambac hindistan cevizi ve yasemin sütlü Santal Majuscule; Mür Elegantine ise Ambre Nargile ve Ambre Nuit kırması, bol miskli ve acı lokumlu bir çalışma idi. Hepsi de kişilikli ve kendi içlerinde rakiplerine göre tercih edilesi yönler barındıran parfümler. Performansları forumu üzer.

Yorum

• Azzaro Pour homme'u denedim. L'occitan Eau de Toilettein daha karanlık ve intense hali gibi gelen, kış için ideal maskülen bir koku. Performansı çok iyi değil ama Royal Ouddan sonra beğendiğim başka bir aromatik fujer parfüm oldu.

Yorum

• Masque Milano Montecristo. Sıkalı yarım saat falan oldu ama yeni bir aşk doğduğunu hissediyorum. Duman,tütün,dozunda bir hayvansallık sınırlarda dolaşıyor. Çok güçlü olmadığı söyleniyor ben de katılıyorum buna. Hatta saldırgan bir parfüm olsa Kouros,Salome tarafına kayar ve bu kadar sevemeyebilirdim. Tabi ki en az 2-3 kere kullanmadan tam karar vermek doğru olmayabilir. Bu arada parfüm baya erkeksi. İçki,deri,tütün ve
                    kullanılmış kartlardan yola çıkmış marka. Böyle düşününce aklıma Goodfellas ve Once Upon a Time in America filmleri geldi. David Noodles Aoronson için böyle bir parfüm çok iyi olurdu şahsen.

Diğer bileğimde Boadicea Victorious Complex. İnterlude Man ve Roja Fetish arasında bir yerde. Sıkalı yarım saat oldu neredeyse hiç değişim göstermedi. Baya güçlü bir koku. Sert deri kokusu sevenler mutlaka denesin ama ince işçilik pek iyi değil gibi geldi bana.
                    Son Düzenleme caliban; 27-03-18, 14:53. Tarafından yapıldı.

Yorum

• caliban
                      caliban Yorumladı
                      Yorumu düzenleme
                      Aslında interlude ve italian leather arasında desek daha doğru olur Complex için.

• Şişenin dibinde kalan Florentine Iris ten fısladım bileğime. Çok ferah geldi.

Yorum

• Değerli dostumun parfüm çalışmalarına bizim de bir tuzumuz olsun diye, değer verip burnuma yolladığı "G63" isimli çalışması...

Gerçekten muazzam kaliteli, rafine bir şekilde sıfır yapaylık ile başlayan hafif ekşimsi ve yosunsu vetiver ile devamında vetiver gövdesindeki değişimlerle daha köksü ve kuru bir havaya bürünen, o şekilde de tenden ayrılana kadar devam eden, sağlam bir vetiver parfümü! Derinlerden müthiş odunsu bir hava veriyor ve piyasadaki çoğu vetiver parfümüne toz attırır. Vetiver sever biri olsam, kesinlikle koleksiyonumun en başlarında yer alırdı. Indie çalışmalardan hiç bir farkı yok kalite ve yoğunluk olarak. Gövde olarak çok güzel bir damar yakalanmış bu parfümün geliştirilebilir olduğuna da kesinlikle inancım tam. Turtle Vetiver Back gibi, Lampblack, Incident Diplomatique hatta Private Label gibi çok sağlam bir iş gerçekten. Tek eksisi açılış kısmı çabuk sona eriyor ve gövde kısım tenden uzaklaşana kadar aynı gidiyor pek değişim göstermeden. Tütsü ve reçineler eşlik ediyor sanki. İçeriğini söylemediği için ben hissettiklerimi yazıyorum Hissettiklerim eğer içinde yoksa ki bu bence daha büyük bir başarı, başka nota bileşimleri ile o tatları verebilmesi olumlu. Bu kısım uzun sürdüğü için sıkıcı gelebilir haliyle? Orman havası, kasvet, kuru otlar, marangozhanedeki madeni yağ bulaşmış talaşlar, asabiyet, dinginlik... Gel-gitli bir sürü his uyandırdı. Sanırım madeni kısım biraz daha baskın bu hisler içerisinde...

Kalıcılık ve farkedilirlik ise çok iyi. İyi göreceli bir kavram tabi. Ama Sultan Vetiver kadar performansı var desem daha nesnel olurum sanırım.

Çok güzel bir iş çıkmış ama gelişmeye çok açık. Süper tadlar eklenebilir bu gövde üzerine. Koku güzelliği olarak olaya vetiver temalı parfümler içerisinde bir pencereden bakarak 8/10 diyebilirim. Benzer tarz çalışmaların olması dolayısıyla o da. Biraz daha farklı bir açılış ile çok rahat 9/10, ekstrem ve uyumlu bir içerikle ise çok rahat 10/10 puanlık bir parfüm. Resmen Football Manager'lardaki gelecek vaadeden genç oyuncular (wonderkids) gibi..

Ellerine sağlık.
                      Son Düzenleme cantona8; 31-03-18, 22:16. Tarafından yapıldı.

Yorum

• kuzukardes
                        kuzukardes Yorumladı
                        Yorumu düzenleme
                        kim
                        ne
                        nasıl
                        nerede
                        ne zaman
                        neden

• cantona8
                        cantona8 Yorumladı
                        Yorumu düzenleme
                        Bu sorularin cevabini kendisi vermek isterse... Benim detay paylasmam dogru olmaz abey : ))

• kuzukardes
                        kuzukardes Yorumladı
                        Yorumu düzenleme
                        hayırlısı olsun demek düşer bize...
                    İşleniyor...
                    X