Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü/Kokuyu Denediniz / Test Ettiniz

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Pazar günü Beymen ziyaretimde birkaç Frederic Malle kokusunu test etme şansım oldu.Bu arada Armada Beymen kozmetik reyonu oldukça iyi bir duruma gelmiş çok beğendim.
    Rose&Cuir , Sardunya ve gül baskınlığında,derinin eşlik ettiği tam bir Ellena eseri olmuş. Ellena denilince notaların o bilindik kullanım şekillerinden daha farklı şekilde kullanılmasına alışığız. Burada da benzer bir durum var.Bunun neresinde deri neresinde gül denmiş ama burnum Kelly Caleche'dan idmanlı olduğu için rahatlıkla aldım bu notaları.Evet parfümü Kelly Caleche'a çok benzettim özellikle orta notalarda.Elimde Kelly Caleche olduğu için şu an için almaya değer görmedim ancak ilerde kesinlikle girer dolabıma.
    Dans Tes Bras, menekşe,misk,heliotrope gibi notalarla pudralı,yumuşacık,biraz tatlı,biraz soğuk müthiş bir ten kokusuydu.Beni oldukça etkiledi.Sonrasında satın aldım zaten.
    Noir Epice, Müthiş bir gül parfümü.Kullanılan baharatlarla yaratılmış olan oryantel hava kimilerine göre fazla arabik bulunsada bence bu temayı avrupa kültürüne çok iyi yedirmiş ünlü parfümör Micheal Roudnitska.Şişeli olarak almak isteyeceğim parfümlerden biri oldu bu da.
    Son Düzenleme murrjm; 28-09-20, 22:15. Tarafından yapıldı.

Yorum

• Medea
      Medea Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Noir Epices candır.

• Orjinal yazı sahibi: murrjm View Post
    Pazar günü Beymen ziyaretimde bir kaç Frederic Malle kokusunu test etme şansım oldu.Bu arada Armada Beymen kozmetik reyonu oldukça iyi bir duruma gelmiş çok beğendim.
    Rose&Cuir , Sardunya ve gül baskınlığında,derinin eşlik ettiği tam bir Ellena eseri olmuş. Ellena denilince notaların o bilindik kullanım şekillerinden daha farklı şekilde kullanılmasına alışığız. Burada da benzer bir durum var.Bunun neresinde deri neresinde gül denmiş ama burnum Kelly Caleche'dan idmanlı olduğu için rahatlıkla aldım bu notaları.Evet parfümü Kelly Caleche'a çok benzettim özellikle orta notalarda.Elimde Kelly Caleche olduğu için şu an için almaya değer görmedim ancak ilerde kesinlikle girer dolabıma.
    Dans Tes Bras, menekşe,misk,heliotrope gibi notalarla pudralı,yumuşacık,biraz tatlı,biraz soğuk müthiş bir ten kokusuydu.Beni oldukça etkiledi.Sonrasında satın aldım zaten.
    Noir Epice, Müthiş bir gül parfümü.Kullanılan baharatlarla yaratılmış olan oryantel hava kimilerine göre fazla arabik bulunsada bence bu temayı avrupa kültürüne çok iyi yedirmiş ünlü parfümör Micheal Roudnitska.Şişeli olarak almak isteyeceğim parfümlerden biri oldu bu da.
    Hepsi merak ettiğim parfümler murat bey.
    Noir epices i benzetebileceginiz bir parfüm var mi

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

• murrjm
      murrjm Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Merhaba Şerif Bey,
      Direk şu parfüme benziyor diyemedim açıkcası ancak zorlarsak baharat kullanımı belki YSL Opium'undan izler taşıyor denebilir

• Frank Muller Aeternitas denedim. kokunun hikayesi çok ilgi çekici olsa da maalesef kokunun hem açılışında bulunan hem de sonuna kadar eşlik eden kiraz notası ilgi çekici değil. ağrı kesici şurup veya şekerli sakız gibi kokan bir vişne. Ben beğenemedim

Yorum

• Memo - Ocean Leather.. Adıyla bu kadar alakasız bir Memo hatırlamıyorum. Deri aşırı geri planda, geriye kalansa adaçayı ve genelgeçer turunçtan ibaret. Derinlik zaten yok. Kullanılan materyallerde de bir güzellik, kalite yakaladığımı söyleyemem. Bu seride denediğim en başarısız iş. Market parfümünden hallice havasından kurtulamıyor. Kalıcılık ve yayılım ortalama.

Performans: 6/10

Yorum

• histoires de parfums fidelis kullandım. başlangıcı çok kuru. ahududu ve kahveyi fazlasıyla hissediyorum ve bunu çok sevdim.
        kalıcılığı da gayet güzel. yine de kör alışa çok müsait değil.

Yorum

• Bugün creed green irish tweed deneme fırsatı buldum. David of cool watera gerçekten çok benziyor cool waterın koku karakterini çok beğendğim için bunuda çok beğendim. Açılışta ve 20 dakika sonrasında hafif farklılıklar mevcut fakat karakter aynı. Bir süre sonra koku birebir oldu. 2-3 saat uzun süreli kalıcılık için o kadar para vermek mi yoksa davidoff u yanında dolaştırmak mı konusunda kararsızım

Yorum

• protectedsugar
            protectedsugar Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            Tabii ki Davidoff "Cool Water"..

• Uzun zamandır merak ettiğim Jean Charles Brosseau Ombre Rose'yi sonunda körlemesine aldım ve dün akşam denemeye başladım. Şimdiye kadar denediğim en pudra, en makyaj, en eski moda kozmetik kokusu sanırım bu.

"Ombre Rose", "pembe gölge" olarak çevrilmiş genelde. Belki "gül gölgesi", "pembe tonu" gibi anlamları da vardır, Fransızca bilenler bu konuyu tam olarak aydınlatabilirler

Açılışı çok tanıdık, çocukluğumda annemin oldukça mütevazı sayıda ama koklamaktan çok hoşlandığım makyaj malzemelerinden biri gibi kokuyor, meşhur Tokalon yüz kremi ya da fondöten. Bu ilk safhanın nostaljik havası beni kocaman gülümsetse de fazla gelen birşeyler olduğunu hissettiriyor. İlk aşama en çiçeksi aşama, ama tam olarak gül veya iris diyemiyorum. Koku cildime yerleştikçe misk daha okunaklı hale geliyor, aldehit ise bu pudralı havayı biraz dağıtıyor, deyim yerindeyse bulutların arasından güneşin biraz parlamasını sağlıyor.

Dip notalara doğru parfüm tanıdık başka bir parfüme evriliyor ve bu aşamada tıpkı Guerlain Samsara gibi kokmaya başlıyor. Bu aşamada çok net bir biçimde sandalağacı baskın.

Cildim misk ve odunsu notaları abarttığı için bugün parfümü kumaşta denedim. Kumaş üzerinde ilk aşama daha uzun sürüyor, misk ve sandalağacı cildimdeki kadar hissedilmiyor ama sanki aldehitler biraz daha parlıyor gibi hissettim.

Makyaj kokularına bayılsam da, bu kokuda dediğim gibi, bana bile fazla gelen birşeyler var. Fazla yoğun sanki. Bu yoğunlukta bulduğum diğer pudralılar Kenzo Flower, Ferragamo Emozione ve Givenchy Dahlia Noir olmuştu. İlginç olan bana bu kadar yüksek volümlü gelen parfümü evdekilerin pek de farketmemesi oldu.

Daha olumlu yorumlar aldığı için ben EdP versiyonunu almıştım, belki EdT daha ferahtır.

Yazmayı unutmuşum, bu parfümün özellikle ilk aşamasını Donna Karan Cashmere Mist EdT ile oldukça benzer buldum.
          Son Düzenleme Rayiha; 08-10-20, 15:05. Tarafından yapıldı.

Yorum

• Bugün 3 parfüm denedim. Narciso Ambree, Chloe Rose Tangerine ve Versace Bright Crystal Absolu.
            Versace Dylan Blue, sevdiğim bir parfüm. Ferah ve eğlenceli buluyorum. Bright Crystal Absolu için de, çok ferah, çiçeksi ve çok kalıcı gibi yorumlar görmüştüm ve merak edip denedim. Ne yazık ki ben sıradan buldum. Fena değil ama beni hiç etkilemedi. Ayrıca tenimde de kalıcı olmadı. Herhangi meyveli, çiçeksi bir deodorant sıkmışım gibi hissettirdi.
            Narciso Ambree, ilk sıktığımda biraz Poudree yi andırdı. Zaten tüm küp şişeler birbirini andırıyor aslında. Sonradan bazı farklılıklar ortaya çıkmaya başlıyor. Ambree de biraz şampuanımsı, biraz da güneş kremlerini anımsatan bir hava hissettim. Ama tam içime sinmeyen birşey var gibiydi aynı zamanda. Daha sonra zaten biraz boğuklaşmaya başladı. Sanki Hypnotic Poison ın tende uzun süre kaldıktan sonraki halini anımsatan, karanlık bir hava hissettim. Benzer hissi Narciso Rouge da da yaşamıştım ama onu deneyeli çok oldu. Tam aklımda değil. Benim küp şişelerde tercihim kesinlikle, hala Poudree. Onun verdiği yumuşak bebeksi, çiçeksi hissi, hiçbiri vermiyor bana.
            Son olarak denediğim Chloe Rose Tangerine içlerinde en beğendiğim oldu. İlk sıktığımda aldığım taze, ferah gül kokusuna bayıldım. Yayılımı da gayet iyiydi. Kolumdan burnuma sürekli geliyordu kokusu. Tahminimden çok daha iyi buldum kalıcılığını ve silajını. Birkaç saat sonra gül kokusu yerini daha çok turunçgillere bırakıyor ve tene yaklaşmaya başlıyor ama bir edt için gayet iyi bence.Ferah, insanın içini açan bir parfüm.

Yorum

• Montale - Aoud Cuir d'Arabie.. Tabaklanmamış, ahıra yığılmış pislik içinde deri, üstüne bolca Arap AVM oud'u. O bile derinin canavarlığını bastırmayı başaramamış. Huş tarafından gelen o dumansılık da ayrı bir hava veriyor. Parfüm çok katmanlı ya da çok özel demek doğru olmaz ama ortaya çıkan sonuç başarılı. Yine de AVM oud'u yerine daha klas bir tercihte bulunulsa ne olurdu diye de merak ettirmiyor değil. Koku ilk 15 dakikadaki hafif bok kokusu sonrasında pek de değişime uğramıyor. Kalıcılık gayet iyi, yayılım ortalama üstü.

Performans: 8,5/10

Yorum

• caliban
                caliban Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                Aslında ilk yarım saat ile 2-3 saat sonrası baya farklı gelmişti bana. Son hali bile pek sevimli değil tabi. Bazen damla sakızına benzer bir koku aldığım da oldu.

• cornelius
                cornelius Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                Ben hafifleme hali dışında bir değişim algılayamadım ama damla sakızı güzel bir detaymış.

• Renier - Habana 500.. Yarı akuatik, yarı baharatlı boozy açılış, fazla kaynatılıp kokusunu kaybeden süt, çok çok derinden asiditeden uzak kahve, ucuz deri, hatta çiğnemeli meyankökü şekeri. O bağıran boozy akımından fazla uzakta, ama bu bir yandan parfümü özel kılabilecekken bir yandan da nereye evrileceğini bilememesinden dolayı iyi sonuçlanmıyor. İlk 1-1,5 saatten sonra sütün ve kahvenin de deriden uzaklaşmasıyla geriye tanıdık, basit bir akor kalıyor. Kalıcılık ortalama üstü, yayılım eh. Genel olarak çok başarısız diyemem ama fiyatı ve görüntüsüyle sunması gerekenden oldukça uzakta olduğunu söyleyebilirim.

Performans: 7/10

Yorum

• Pdm-Carlisle

Öncelikle bu kokuyu yanaklım 3 gün oyunca araştırdım; okudum, videolar izledim vs vs sonunda dekantını temin ettim. Yorumlarda okuduğum kadarıyla şöyle süper böyle süper gibi şeylerle karşılaştım umutluydum; klasik hazin sonuç sonda söyleyeceğim başta söyleyeyim sevmedim. Koku başlangıçta baya etkili bir şekilde açılıyor böyle hafif keskin hafif sert ve acı bir açılış. 30 dk sonra bu sert,acı ve keskin hava yerini tatlı bir elma,vanilya birlikteliğine bırakıyor ama paçulide çok fazla ön planda olmasada yinede orada. Ve parfüm genellikle orta kısmıyla sürüyor ve sonlanıyor çünkü 6 saattir değişmedi kokusu tabi bir sürpriz yapmazsa 🙂. Koku vanilya-elma birleşimi tatlılık ve paçulinin alttan çok hafif rutubetli topraksı dokunuşlarıyla(paçuli kullanımı maskülenlik katsın diye bu şekilde kullanılmış) genel olarak devam ediyor. Güzel mi fena değil çevredeki insanlara bileğimden koklattığımda çok iyi tepkiler aldı. Genel beğenisi yüksek diyebilirim. Performansı üstümde kullanmadığım için net bir şey söylemesemde bileğimden burnuma sürekli gelmesinden dolayı baya iyi olduğunu düşünüyorum. Puanım 6.5/10.

Yorum

• Ajmal Qafiye 2' yi test etme fırsatı buldum fakat benim zevkim için çok baharatlı açıldı. Fakat tatlı bir baharat değil karanlık bir tarzda. Üzerinden zaman geçtikçe sandalwood ile birlikte daha yumuşuyo fakat açılışını çok beğenmedim. Tahammül edilemez değil fakat tavsiyem dekant alarak denenmesi şişeli almak istiyorsanız

Yorum

• Memo Irish Leather

Bolca Ardıç Meyvesiyle Açılan Keskin Sert Bir Koku,Deri Hissedilmiyor Hiç Yok Nerdeyse.Ferah Parfüm Sınıfına Yakın Ama Tamamen Değil.Ormansı,Çimensi Bir Tarz.Kalıcılık Yaklaşık 14 15 Saat.

Yorum

• omerikb
                      omerikb Yorumladı
                      Yorumu düzenleme
                      Hocam diğer leather ları denediniz mi ? Denedikleriniz arasında nasıl sınıflandırırsınız denenmeli mi ? Ben african leather ve russian leatherı denedim ve nedense markadan şişeli almak istiyorum. Şişeleride çok hoşuma gidyor. Russian leatherıda açıkcası çok beğenmiştim

• Jovoy - Pshychedelique deneme fırsatım oldu. Çikolatamsı paçuli tanımına tamamen uyuyor. Koku değişmiyor. Bu tarz kokuları beğenenler oldukça memnun kalır

Yorum

• Sammarco Vitrum

İğne yapraklar, sakızsı reçineler, köri baharatları, çıra ile yakılmaya uğraşılan kömürler ve ilginç bir şekilde asitli mentollü fazlaca ferah citruslar ile pek rastlanmayacak türden bir açılış yapıyor Vitrum. Bunlara ek olarak ardıç benzeri zeytinyağlı, bitkisel bir profili de var. Çok kısa süre sonra tabandan yükselen ve ufak çaplı bir ozon etkisi yaratan tuzlu adaçayı tütsüsüyle; çıra ile yanmakta olan kömürler nihayetinde köze evriliyor. Bayağı bildiğiniz Incendo gibi köz kokuyor Vitrum’ da bu kademeden sonra, evet. Şu anda oluşan profili tanımlamak çok zor. Yayılımda közlü, dumanlı, kasvetli bir yapı mevcutken; içine girdiğinizde Lush Breath of God’ daki okaliptüs benzeri oldukça ferah, taze, mint vetiver havası burada da mevcut. Hatta daha da içerisinde parlak asitli citruslar fazlasıyla net. Noir Reminiscence de olduğu gibi içinize çektikçe farklı karaktere dönüşen bir koku Vitrum. Açılışından etkilenmemek mümkün değil açıkçası. Hiç havası olmamasına rağmen kapalı bir havada çamlık bir alana mangala gitmişsiniz, fakat ateşi yakmayı bilen kimse yok. Çıra kömür az gelmiş, çevreden gazete çer çöp, çam dalları falan ne bulmuşsanız basmışsınız mangalın haznesine, yakmışsınız. Kontrol altına alamamışsınız ateşi; zeytinyağı, kekik, karabiber ile marine ettiğiniz pişireceğiniz her neyse yatıyor kenarda. Siz de çamların arasından kapalı bulutlu gökyüzüne yükselen gri-siyah dumanları izliyorsunuz arkadaşlarınızla.

Kuruduğunda ise oldukça tatlı, hafif derili issi ama fazlasıyla canlı kök vetiver alttan beslendiği tuzlu tütsü dumanı ile keyiflik balzamik bir profile bürünüyor. Hatta neredeyse Guerlain Vetiver kadar canlı bir vetiver profili hakim. Parlak Vetiver formu da çok uzun sürmüyor; açılıştaki kadar olmasa da daha nemli, isli, hafif küflü, bitki sulu bir vetiver profiline evrilip pek de fazla değişmeden düşük yayılımını uzun süre sürdürüyor. En son hali ile Cale Fragranze Mistero’ nun ilk yirmi dakikasına oldukça paralel olduğunu da söyleyebilirim.

Vitrum: oldukça farklı bir şekilde başlayıp; sık rastladığımız balzamik, kasvetli vetiver yorumlarına dönüşüyor. Yine de ilk yirmi dakikası ile kesinlikle denenmesi gereken bir iş. Daha önce sadece Boadicea the Victorious Provocative’ de rastladığım; unlu, kekikli, karabiberli, sumaklı enterasan şekilde fujer hissi yaratan baharat kullanımını yine Provocative’ de olduğu gibi fazlasıyla ilginç ve ilgi çekici buldum. Bu arada Provocative’ deki baharatları kremalı mantar çorbasına benzetmiştim, umarım onun hakkında da bir şeyler gevelerim yakın vakitte. Dekant kapağından da Soivohle Underworld’ ün aynısı sanmıştım, ama ilk on saniye dışında pek de bir alakaları yokmuş. Neyse, Vitrum sonuç olarak ne piştiği belli olmayan bir mangal etkinliği kokusu artık benim için, benzersiz bir yirmi dakika geçirmek isteyen herkese de tavsiye ederim.

Yorum

İşleniyor...
                      X