Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü Kullandım? Aralik 2020

Çökme
This topic is closed.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Narcisio Rodriques Bleu noir

Yorum

• Heeley sel marin kullandım fakat bana göre değildi ilk defa da denemiş oldum dekanttan. Boynuma 3 fıs sıktım fakat tuz yosun ve balık kokusu burnuma doldu Hemen yıkadım. Üzerine frapin orchid man sıktım ve rahatladım Bu tarz kokuları sevemiyorum bir türlü. Aquatic designer parfümlerle de barışamıyorum armani profumo gibi

Yorum

• Dunhill İcon

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum

• JPG Fleur du Male

Hava kapalı ve serin olunca direk kullandım bu arkadaşı

Yorum

• Zoologist Squid kullandım. Ben bunda ne bir tuzluluk alıyorum ne de aquatik bir hava. Yoğun olarak amberden ve reçinelerden gelen tozlu puslu bir tatlılık var. Denizin karanlık yüzü gibi parfüm.

Yorum

• Dunhill icon

Yorum

• Homme de Gres

Yorum

• Insolence EDP kullandım.Senelerdir hayatımda olan ve her zaman olmasını istediğim parfümlerden.Ben,parfüm sıktığımda,kokusu sürekli burnuma gelsin,varlığını hissettirsin istiyorum.Ama aynı zamanda bunu,beni boğmadan,sıkmadan yapsın.Insolence tam bu tanımlara uyan bir parfüm.Hem temiz,ferah bir his veriyor,hem de buram buram kokuyor.Zaten menekşe kokusuna bayıldığım için,kokusu da beni mest ediyor.

Yorum

• Libra
                    Libra Yorumladı
                    Yorumu düzenleme
                    Benim üzerimde de temiz,hatta deterjan,yumuşatıcı gibi kokuyor😄Ama bende beğenip alan iki arkadaşım,sonradan çok ağır buldu kokusunu.Başka bir arkadaşım ise önce kokmuyor bu,çok hafifmiş dedi,şimdi ise çok severek kullanıyor.

• Rayiha
                    Rayiha Yorumladı
                    Yorumu düzenleme
                    Ben de ilk aldığımda kokmuyordu, hatta "kokmayan parfüm almışsın" diye şaka konusı oldum Libra Menekşe akorunu vermek için kullanılan, ionon adlı bir kimyasal ve iri bir molekül olduğundan koku sinirlerini bloke edebiliyormuş bir süre. Sonra düzeldi bu durum. Tabii bir de şişe çok tazeyken performans sorunu da olabiliyormuş, deneye yanıla öğrendim.

• Libra
                    Libra Yorumladı
                    Yorumu düzenleme
                    Ben de bazen aynı durumu yaşıyorum.Kalıcı değil dediğim parfümün aslında gayet kalıcı olduğunu sonradan farkedebiliyorum👍🏻

• Masculin Pluriel. Lavanta merkezli maskülen harikası ama performans tatmin edici değil

Yorum

• Issey miyake nuit d'issey Bleu Astral.. Klasik Nuit d'issey imzası hafif tatlı deri üzerine keskin, ekşi ve baştan sona hakim misket limonu ilaveli hafif baharatlı tam odunsu koku. Tende yarım saat sonra neredeyse varlığı belli olmayan, giyside idare eden ama olmasa da olurmuş dediğim bir çalışma.

Yorum

• Colonia Intensa, Acqua di Parma

Alberto Morillas ve Francois Demachy’nin İtalyan işi kolonyası… Açılışı, beklendiği gibi Citrus cinsi meyveler (turunçgiller)
                      , yanlarına çok yakışan zencefil ve kakule ile “tamam”. Parfümün notaları tanıdık bir profil sunarken burnunuz farklı bir nokta arıyor. Bu noktada kokudaki mür, deri ve guaiac ağacı dikkat çekiyor.

Koku klasik açılışının ardından değişebillirliği ile sizi şaşırtıyor. Koku, tatlı ve odunsu şeklinde kuruyup ağırlığını koyarak adındaki Intensa’nın hakkını vermeye çalışıyor. Guaiac ağacı, kokunun odunsu yönünü deri ile yumuşak bir şekilde bağlarken, sedir hissedilebilirliği ile kokunun ağacımsı karakterini yaratıyor. Mür ve benzoinden geldiğini düşündüğüm tatlı yönü ise tatlı eşiği çok düşük olan benim maalesef hoşuma gitmiyor.

Açılışı son derece klasik ve sevilebilir narenciyeli bir kolonya şeklinde gerçekleşen kokunun dry-down kısmını sevemedim. Anlıyorum kokuda yer alan neroli ve misk bir klasik... Ama mür, deri, guaiac da kolonyada kullanılması gerektiği gibi mütevazi bir şekilde kullanıldığı ve bir x notası da olmadığı için koku cesur, ilginç bir karakterden uzak kalıyor. Bana biraz sıkıcı gelse de bilmiyorum, belki bu kolonya için böylesi daha iyidir.

Her şeye rağmen belli bir kültürü paylaşan bu koku, İtalyan tarzını, kolonya kültürünü, narenciye sevenler için denenmesi gerekenler arasında. Güzel bir yaz akşamına yakışabilecek şık bir koku olabilir…

Click image for larger version  Name:	Intensa.jpg Views:	0 Size:	66.6 KB ID:	177558
                      Son Düzenleme Aryan; 21-08-20, 10:15. Tarafından yapıldı.

Yorum

• Terre hermes

Yorum

• ADP Assoluto special edition kullandım

Yorum

• Creed Millesime Imperial kullandım. Aşırı tanıdık geliyor bu bana. Bu yüzden ısınamadım.

Yorum

• Mancera Aoud Lemon Mint

Yorum

İşleniyor...
                              X