Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü Kullandım? Haziran 2020

Çökme
This topic is closed.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• amouage lyric man açılışı gerçekten çok güzel ama erkeksi sabuhsu gül 1-2 saat sürüyor, keşke daha uzun sürseymiş, performans olarak sınıfta kalıyor benim için

Yorum

• mizansen035
      mizansen035 Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Çok performanslı bir parfümdür Lyric Man. Uzun zamandır kullanırım. Sizdeki neden öyle acaba.

• 1, 2 saatlik ofis ziyareti için ve havanın da güzelliğinden faydalanarak Serge Lutens Vetiver Oriental. Küflü bir hava var bu parfümde. Sıvı rengi kokunun profilini çizmiş resmen.

Yorum

• HdP Fidelis kullandım.

Baharatlarla desteklenmiş, bayıcı olmayan tatlılıkta meyveli bir açılışı var. Bu yönüyle başlangıcı, feminen tarafa biraz daha yakın gibi. Fakat ilerleyen zamanda koku, değişik bir biçimde hafif acımtıraklaşarak, bariz maskülen havaya bürünüyor. Burdaki acımtırak hissiyatın sebebinin tütün olduğu yönünde kendimce tahminler yapıyordum ama notalarına bakınca tütüne yer verilmediğini gördüm. Oud ile bu hissiyat ortaya çıkmış belki, bilemedim. Ama oud notasını da algılayamadım fideliste. Keskin olanlarına alışıp naif yapıdakileri unutmuş da olabilir koku hafızam.

Sık kullanabileceğim tarzda bir koku olmamasına rağmen dönem dönem kendini özletecekmiş gibi bir aurası var fidelisin. Performansı da gayet başarılı.

Yorum

• KARALARIN_CEMAL
        KARALARIN_CEMAL Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Sevememek imkansız hocam. Sık kullanımda insanı baydırabilir ama asla kendine küstürmez. Ben 3 şişe bitirdim Sefa hocam. 4 üncünün de eli kulağında :-)

• Kenzo pH vintage

Bambu kabartmalı vintage şişe den kenzo kullandım bugun. Bu koku ya aquatic sucul biraz da tatlılık barındırıyor deyip geçmek haksızlık olur bence, hele ki çıktığı yıl 91 sene si göz önünde bulundurlursa zamanın ötesi kokularından kenzo pour homme. Sıkar sıkmaz çok değişik koktuğunu hissediyorsunuz misk ten gelen tatlılık ve o tuzlu yapısı çok güzel bir uyum sağlıyor. Elimdeki şişe 90 lar dan kalma performansı bu tarz bir kokuya göre harika. Kenzo ph her kullandığımda beni 90 ların yazlarına götürüyor hem nostaljik tarafı olması hem de kokunun hissiyatı insanı mutlu ediyor

Yorum

• Dior Homme Cologne evde kaldığımız günlerde ev ahalisini rahatsız etmeyecek güzel bir limon parfümü kolonyadan hallice de olsa seviyoruz

Yorum

• LLI Desert Suave

Yorum

• ch 212 vip man

Redmi Note 6 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: Siyahulan View Post
              LLI Desert Suave
              Siyahulan desert Suave nasıl bir koku ? Hurma notası kullanılmış, etkisi nasıl gözüküyor? Çok mu tatlı?

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: orangeverte View Post

Siyahulan desert Suave nasıl bir koku ? Hurma notası kullanılmış, etkisi nasıl gözüküyor? Çok mu tatlı?
                Hurmanın nasıl koktuğunu hiç bilmiyorum😊 ama baskın notaları kakule ,portakal çiçeği daha önce kokladığım hiçbir parfüme benzemiyor. Gerçekten çok kaliteli bir parfüm herkesin denemesini tavsiye ederim.

Yorum

• orangeverte
                  orangeverte Yorumladı
                  Yorumu düzenleme
                  Tesekkur ederim peki tatlılığı nasıl? Çok mu tatlı?

• Siyahulan
                  Siyahulan Yorumladı
                  Yorumu düzenleme
                  Hayır çok tatlı değil

• Mendittorosa Sogno Reale

bir yandan akuaitik, bir yanı hayvansal diğer yanı dumansı ve alkollü. Benzerini koklamadım. Güzel bir koku. Geçişler tek tek hissettiriyor.

Yorum

• Creed GIT
                  Her zaman yeri ayrı çok özel bir koku sadece beni rahatsız eden açıştaki keskin çim kokusu normalde menekşe sevdiğim bir çiçektir tahminim mine çiçeğinden kaynaklanıyor. Efsaneler arasında yer alacaktır her daim.

Yorum

• Umut Kurtoğlu
                    Umut Kurtoğlu Yorumladı
                    Yorumu düzenleme
                    ❤️❤️❤️

• Marmaris büfe
                    Marmaris büfe Yorumladı
                    Yorumu düzenleme
                    Evde daha Creed’den başka bir şey kullanılmaz.

• Medea
                    Medea Yorumladı
                    Yorumu düzenleme
                    Başları beni de itiyor, nedense aklıma ıslak beton geliyor.

• İki ileri bir Aventus modunda geçiyor zaman.

Yorum

• Miller Harris Fleur Oriental
                    Gençliğini 70'lerde yaşamış bir hanımefendinin eski ama değerli evi gibi bir koku.Kokladığım en nostaljik ve melankolik kokulardan biri.Vanilyası,pudralı ve tozlu yapısı ile Shalimar'a da bir hayli benziyor.

Yorum

• Rayiha
                      Rayiha Yorumladı
                      Yorumu düzenleme
                      murrjm, çok güzel tarif etmişsiniz, bu parfümü de not ettim bir kenara🙂
                      Son Düzenleme Rayiha; 20-04-20, 20:41. Tarafından yapıldı.

• Molinard Habanita EdP. Kullanmadığım ama arada siyah kutusundan çıkarıp koklamayı sevdiğim mücevher. Dolabımdaki en tarihi koku, 1920'lerden. Tütün kokulandıran bir formülden evrildiği söylenir. Elimdeki son formülasyon, parfümün meraklıları tarafından başarılı bulunmuş. Baharlı, tozlu bir pudra. İlk anda yoğun hissedilen baharatlar giderek geri çekiliyor ve yerini çiçeksi amberli bir pudraya bırakıyor. Erkeklerin de rahatlıkla kullanabileceğini düşünüyorum, zaten parfümde cinsiyet ayrımının olmadığı zamanlardan geliyor.

Yorum

• Medea
                      Medea Yorumladı
                      Yorumu düzenleme
                      Nostaljik yanları olan, kimilerine göre çok eski hatta "yaşlı" kokan bir parfüm olsa da bu özellikleri beni hiç rahatsız etmemişti ki genelde eski kokan parfümlere pek tahammül edemem. Yaşlılık, modası geçmişlik, köhnelik hissinden daha ziyade olumlu, keyifli, huzurlu, kaliteli gibi kelimelerle tarif edebileceğim bir şeyler hissettirmişti. Yine de pek genç işi değil tabii. (EDP için bu yazdıklarım, eski orijinal versiyonu bilmiyorum).

• Rayiha
                      Rayiha Yorumladı
                      Yorumu düzenleme
                      Medea, evet tam da dediğiniz gibi, bana da eski ama bakımlı, yüksek tavanlı, ahşap mobilyalar, kadife perdeler, porselenler ve kitaplarıyla içinde güzel bir hayat yaşanmış, huzurlu bir apartman dairesini çağrıştırıyor.

• Bvlgari aqva pour homme ve aqva marine kullandım.Bu serinin en en başarılı parfümü kesinlikle amara. Hem performansı iyi hem de kokusu. Atlantique ve marine de yüksek performanslı ama kokuları pek iyi değil. Aqva pour homme ise performanstan sınıfta kalıyor.

Yorum

• Medea
                      Medea Yorumladı
                      Yorumu düzenleme
                      Amara candır.

• Myrkur
                      Myrkur Yorumladı
                      Yorumu düzenleme
                      Kesinlikle
                  İşleniyor...
                  X