Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü/Kokuyu Denediniz / Test Ettiniz

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Orjinal yazı sahibi: cantona8 View Post

Bir yurt dışı spliti yapmayı düşünüyordum bu yaz ama Euro yerinde durmuyor ki
    Bu seneki art and olfaction ödüllleri finalistleri baya ilgi çekici Burak hocam. Eğer böyle bir Split planlarsanız finalistleri de değerlendirin lütfen 😄Benim en çok ilgimi çeken Mayan Chocolate by Aether Arts Perfume. 2014 senesinde de ödül almıştı bu firmanın parfümörü olan abla😄

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: samosbabos View Post

Bu seneki art and olfaction ödüllleri finalistleri baya ilgi çekici Burak hocam. Eğer böyle bir Split planlarsanız finalistleri de değerlendirin lütfen 😄Benim en çok ilgimi çeken Mayan Chocolate by Aether Arts Perfume. 2014 senesinde de ödül almıştı bu firmanın parfümörü olan abla😄
      Degerlendirecez de.... Bosa kurek cekmekten baska bisey degil

Yorum

• Şöyle bir split olsa fena olmaz mıydı? Olmazdı Bu videodaki parfümlerin yüzde 80'ini 3. gün listeden çıkartırdık muhtemelen

https://youtu.be/t_rwx5b4hgU

Yorum

• Abbathdoom
          Abbathdoom Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          Gözler yaşlı… O’Driu KMA Basenotes… 🥲

• Asaid
          Asaid Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          harika, hangi yıl bu acaba?

edit: 2017'ymiş gördüm şimdi. birkaç yıl erken forumları keşfetseymişim keşke 😢
          Son Düzenleme Asaid; 22-06-22, 00:11. Tarafından yapıldı.

• cantona8
          cantona8 Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          Birkaç yıl erken dediğin yıllarda bu videonun dışında neleeer neler denedik hocam. Gerçekten "keşke siz de olsaydınız o dönemler" dediğim bir sürü aktif üyemiz var şu anda Enseyi karartmayalım yine de. İleride yine olur belki. Düzeliriz?

• Andy Tauer’in tasarladığı ve daha önce hiçbir yerde rastlamadığım Tableau de Parfums’ün denediğim üç parfümünü kısaca anlatmak istiyorum.

Vol.2 (Tableau de Parfums)

Miriam

Aşırı şekilde nostaljik öğeler barındıran ve bu doğrultuda baya bir vintage parfüm havasında ilerliyor. Kullanılan iris ve menekşe, pudramsı havayı verse de sandal ağacı ile biraz kremsileşiyor. Bunlar dışında bir de sardunyayı baskın buldum. Kalıcılık ve yayılımı ortalama sayılır.

Ingrid

Karanfil kullanımı bana Eau d'Epices’i anımsattı. Çiçekler ve baharatlar, açılış ve orta kısımlarında baskın olsa da sonlarına doğru yoğun olarak tolu balzamını (OJ Tolu tarzında) hissettim. Kalıcılık ve yayılımı ortalamanın bir tık altında.

Loretta

Denediklerim arasında en çok beğendiğim bu oldu. Aldehitlerle meyvelerin bir arada olduğu açılışın sonrasında beyaz çiçekler ve karanfil (çiçek) hissediliyor ama en çok hissettiğim sümbülteber oldu. Bunun dışında indolden kaynaklı minimal kirli bir kısım da mevcut. Kalıcılık ve yayılımı ortalama üstü.

Yorum

• DG - Light blue intense. Deniz notaları içeren Dizaynır kokulardaki aynı sentetik nota mevcut. Hangi notalarla yapıyorlar bilmiyorum (ambroxan ile başka bir şeyin karışımı gibi) fakat beni rahatsı ediyor. O yüzden bu parfümüde beğenemedim

Yorum

• ali
            ali Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            Hocam Calone olabilir. Ucuz yollu olanlar iğrenç kokuyor bence de. Hatta optimal derecede oranlanmayınca her türlü parfümde beni de rahatsız edebiliyor.
            Wikipedia'da şöyle bir madde var:

Sektörde "karpuz ketonu" olarak da bilinen Calone 1951 ticari adı Calone veya metilbenzodioksepinon, 1966 yılında Pfizer tarafından keşfedilmiştir. Deniz ve ozon nüansları aracılığıyla taze bir deniz kıyısının koku alma izlenimini vermek için kullanılır. Calone yapı olarak ektokarpen gibi kahverengi alg feromonlarına benzer ve yapı olarak benzodiazepin sakinleştirici sınıfıyla uzaktan ilişkilidir. Calone, hafif çiçek ve meyve tonları ile yoğun bir "deniz esintisi" notasına sahip sıra dışı bir kimyasal bileşiktir. 1980'lerden beri sulu, taze, ozon akorları için bir koku bileşeni olarak ve 1990'lardan başlayarak deniz trendinin çeşitli parfümlerinde daha baskın bir not olarak kullanılmaktadır.

• .. Click image for larger version

Name:	IMG_1255bb.jpg
Views:	405
Size:	1.52 MB
ID:	211121

Yorum

• Guerlain | Patchouli Ardent
            gül-çilek reçelli sıcak kremsi hafif pudralı bir koku. yağlı odunsu bir kısmı da var. paçuli değil de batı tarzı udsu bir doku. Santal Majuscule ile oldukça benzer tarzlar ama onun kadar romantik değil yine de kalite hissiyatı yüksek.

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: Asaid View Post
              Guerlain | Patchouli Ardent
              gül-çilek reçelli sıcak kremsi hafif pudralı bir koku. yağlı odunsu bir kısmı da var. paçuli değil de batı tarzı udsu bir doku. Santal Majuscule ile oldukça benzer tarzlar ama onun kadar romantik değil yine de kalite hissiyatı yüksek.
              Deri notasını nasıl hissettiniz kompozisyonda, belirgin mi?

Yorum

• Asaid
                Asaid Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                bana daha çok odunsu geldi ama yine bu yağlı ud notasını o şekilde de yorumlamak mümkün

• Creed - viking cologne. Her ne kadar gayet güzel bir koku olsada maalesef kalıcılık çok kötü. Orjinal viking dna sı mevcut fakat üst notalarda narenciyelerle yumuşatılmış. Naneli ve baharatlı hissiyat viking deki kadar keskin değil. Kalıcılık kötü olduğu için bu fiyat değmez gibime geliyor
              Son Düzenleme omerikb; 07-07-22, 13:47. Tarafından yapıldı.

Yorum

• Sonoma SS. | Ambre Noir
                castoreum ile hafifçe kirletilmiş deri efektli isli labdanum. Gül nüansı varsa da kalın amber efektinin çok altında kalıyor. kötü değil ama resmi sitesinde açıklanan nota skalasından beklenmedik düzeyde basit ve tekdüze hissettiren bir koku. özellikle ünlü mitti attar'ını ve vetiveri hissetmek isterdim. Amber'e odaklanılmak istenmiş elbette ama oranları biraz değiştirilse bu içerikle farklı bir adda daha iyi bir kompozisyon çıkarılabilirmiş.

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: Asaid View Post
                  Sonoma SS. | Ambre Noir
                  castoreum ile hafifçe kirletilmiş deri efektli isli labdanum. Gül nüansı varsa da kalın amber efektinin çok altında kalıyor. kötü değil ama resmi sitesinde açıklanan nota skalasından beklenmedik düzeyde basit ve tekdüze hissettiren bir koku. özellikle ünlü mitti attar'ını ve vetiveri hissetmek isterdim. Amber'e odaklanılmak istenmiş elbette ama oranları biraz değiştirilse bu içerikle farklı bir adda daha iyi bir kompozisyon çıkarılabilirmiş.
                  Sartlar ne zaman elverir bilmiyorum ama guncel bir indie/artisan spliti hak ediyoruz bence

Sonoma, Olympic Orchids, Soivohle, La Curie gibi markalar bende atesi ilk yakan markalardi...

Yorum

• Asaid
                    Asaid Yorumladı
                    Yorumu düzenleme
                    Jorum'u insta. dan uzun süredir takip ediyordum, az bilindik materyallerle alışılmadık çok acayip birleşimler yapıyorlar, sonuç nasıl çıkıyor bilmiyorum ama merak edilesi çok işi var.

• Abbathdoom
                    Abbathdoom Yorumladı
                    Yorumu düzenleme
                    Denediklerim arasında şimdilik boş bir çalışması yok Asaid hocam. Hatta parfümörünün başka markalarla olan parfümlerini de denedim ve onlar da gayet güzeller. Zaman bulabilirsem elimdekilerin incelemesini de paylaşacağım.

• Asaid
                    Asaid Yorumladı
                    Yorumu düzenleme
                    harika, bekliyoruz incelemeleri 😄

• Zara Jo Malone Ocean Collection

Salty Ocean Bouquet : Çok hoş aromatik bir sucul. Karabiber güzel çalışıyor, narenciye etkisi belli belirsiz. Tuzluluk çok kâfi, çıplak,esans değmemiş ten bir ten kokusu çağrışımı yapıyor belki de başka bir bileşen ile. Kalıcılığı bol spreyle artabilir, silaj zayıf gibi. Oldukça unisex. Seri içinde favorim.

Edit: H24 teki ısınmış çelik ütü tabanı efektine burada da rastladım.

Saffron & Orange Flowers: Açılışı takip eden 1 saat boyunca yoğun bir floral etki var, çeşit çeşit sarı çiçekten yükselir gibi. Portakal çiçeği de seçiliyor. Silaj iyi sayılır, kalıcılığı da diğer iki parçaya nazaran epey iyi. Yalnız nereden geldiği cozemedigim bir tatlılık var, benim keyfime göre böyle bir ciceksi kompozisyonda fazla kaçacak cinsten.
                  Son Düzenleme teafortwo; 26-07-22, 19:53. Tarafından yapıldı.

Yorum

• Tauer Perfumes № 04 Rêverie au Jardin (ilk çıkan dikdörtgen şişe)

Açılışında baskın şekilde lavanta mevcut ve kullanılan yeşil elementler ile biraz hafifletilmiş. Orta kısımlarında ise orris ve reçineler öne çıkıyor. Sonlarına doğru biraz vanilyadan kaynaklı tatlılık hissetsem de genel olarak çok beğendim. Nota geçişleri keyifli ama genel beğeniden uzak bir parfüm olduğunu düşünüyorum. Kalıcılık ve yayılımı ortalama seviyelerde. Sanırım artık üretilmiyor.

Yorum

• Rochas Lui kullandım. Açılışta neroli ve limon alıyorum, neroli kısmen daha baskın geliyor. Sonrasında devreye sedirin girmesiyle koku odunsuluk kazanıyor. Kuruma evresinde ise koku vanilya ve amberden kaynaklı hafif tatlılaşıyor, ama kesinlikle gourmandvari bir tatlılık değil, çok hoş , kremsi bir tatlılık. Açıklanan notalarında olmasa da bana dip notalarında sandalagacı var gibi geldi. Ya da pek hissedemediğim dip notalarından olan paçuli, amber ve vanilyayla birleşince bana böyle bir kokusal oyun oynuyor. Edt formunda olmasına rağmen yayılım ilk bir iki saat oldukça iyi, kalıcılığı da gayet iyi. Özetle narenciye, odunsuluk ve kremsi hafif tatlılık ekseninde, kalite hissiyatı yüksek ve maalesef artık üretilmeyen bir vintage güzellik daha. Bugün bayağı iltifat aldığım bir koku oldu , bir iki kişi markasını ve adını sordu.
                      Son Düzenleme orangeverte; 28-07-22, 20:33. Tarafından yapıldı.

Yorum

• Krigler Lovely Patchouli 55 Night kullandım. Açılışında hafiften bir bergamot hissediliyor. Bazı parfümlerde açılışta hissedilen alkol hissi burada zerre hissedilmiyor, bu da kullanılan içeriğin kalitesinden olsa gerek diye düşünüyorum. Hemen akabinde baskın şekilde amber ve paçuli hissediliyor. Paçuli yüzünüze çarpan cinsten değil, bununla birlikte kendisini bariz hissettiren, hem hafif topraksı, hem hafif odunsu, hem de hafif çikolatamsı, çok temiz ve rafine kokan bir paçuli. Daha önce bu kadar temiz ve rafine kokan bir paçuli koklamadigimi rahatlıkla söyleyebilirim. Kurumaya doğru amber ve paçuliye vanilya ve kremsi bir sandalağacı eşlik etmeye başlıyor ve kompozisyon odunsuluk kazanıyor. Kesinlikle her iki cinse de hitap eden, derin ve çok yönlü bir paçuli yorumu olmuş. Koku genel hatlarıyla tatlı( ama kesinlikle baymayan kararında bir tatlılık), odunsu ve hafif baharatlı bir koku. Açıklanan notalarında olmasa da bana boozy bir hava da veriyor. Bu arada edp değil, parfum konsantrasyonunda, bir yerde konsantrasyon oranının % 25 ya da üstü olduğunu okumuştum. Bunu teninize 3-5 fıs sıkınca görülen hafif yağlı yapısından da anlayabiliyorsunuz. Yayılım canavarı bir koku olmasa da , ortalama üstü iyi arası bir yayılima sahip ve kalıcılığı da oldukça iyi. Paçuli notasını sevmeyenlere bile paçuliyi sevdirecek kadar güzel kokan, paçuli severlerin mutlaka denemesi gerektiğini düşündüğüm, katmanlı ve derin ve kesinlikle uniseks karakterde muazzam bir kompozisyon olmuş.

Bir dip not olarak eski ABD First Lady'lerinden Jackie Kennedy Onassis bu kokunun klasik versiyonu olan " krigler lovely Patchouli " yi imza kokusu olarak kullanmış.

Yorum

• Asaid
                          Asaid Yorumladı
                          Yorumu düzenleme
                          taze-çiğ paçuli hariç en sevdiğim nota diyebilirim paçuliye. bunu da beğeneceğime eminim. maalesef muhtemel esans yoğunluğunun da etkisi var ama ona rağmen fiyatı oldukça yüksek.

• orangeverte
                          orangeverte Yorumladı
                          Yorumu düzenleme
                          Asaid Tahminim kesin beğenirsiniz Ayrıca haklisiniz, şimdi baktım 50 ml.lik fiyatı daha da artmış, 650 dolar olmuş maalesef.
                      İşleniyor...
                      X