Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü/Kokuyu Denediniz / Test Ettiniz

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Penhaligon's Portrait serisinden Terrible Teddyzellikle quentin bisch parfumu oldugundan ilgi alanima girdi.Malasef tum portraits parfumleri gibi bu da balon cikti.Harika ambroxan kokusu biraz tutsu ancak parfum 10 dk sonra yok oluyor Penhaligon's Portrait serisinin hepsini denedim hepsi etiketinin hakkini vermeyen kokular.

RNE-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

• Comme des Garcons Copper

Serin yeşiller; salatalık kabuğu ve melek otunu anımsatan bitki suyu miksi ve Cdg imzası ozonik tütsülü aldehitlerle, modlanmış 2 Man olarak sağlam bir açılış yapıyor Copper. Açılış için Nuit de Bakelite ve 2 Man’ in güzel bir ortaklığından bahsedebiliriz. Kısa süre sonra, pek beklemediğimiz yönlere kayıyor Copper; herbal yönünü tamamen bırakıp, ciğerlerinize inemeyecek, fakat burnunuzda rahatsız edici derecede toplanacak mikron boyutta sıcak sandal tozlarına, talaşlarına dönüşüyor. Bu noktada, Cdg nin epey ekmeğini yediği, iso e layerlarıyla mini bir Gucci Pour Homme DNA sından bahsedilebilir, fakat burada asıl anmak istediğim tür; Nube Carbon tipi odunsular.

Nube Carbon, biraz daha marangoz efekti taşıyan, kimyon bombası olarak da nitelendirilebilecek tematik bir ortam kokusuydu. Copper daki toz olayı, Carbondaki kadar yoğun değil. Copper da toz akışının dinmek bilmediği bir ortamdan ziyade, kısa süreli bir toz akışının olduğu ortam mevcut. Copper aslında, hobi olarak ahşapla vesaire ufak tefek uğraşanların ya da mutfak dolaplarında tadilat işlemi yaptırmış kimselerin hatırlamakta çok da zorluk çekmeyeceği ortak bir hikaye; elmas uçlu bir pançla, genelde meşe tercih edilen ve artık hafiften nem, rutubet tutmuş mutfak dolabı yüzlerinin, amaca uygun bir şekilde oyulması işlemi. Metalin ve ahşabın sürtünme ile kaynaşması, ısınmış talaşların ve makinenin; kuru, sıcak, ozonik etkisi. Hatta bu işlem sonunda; uzun sert bir cisimle, makinenizin ucundan ayıkladığınız dairesel ve sıkışmış sıcak ahşap parçası ya da talaşların yarattığı toz bulutu. Copper’ ın tam bir deneyim kokusu olduğunu söyleyebiliriz sanırım.

Tam kuruma halinde ise varolan baharatlar; tarçın, zencefil, anason dışında, az önce bahsettiğim talaş bulutu yapısının sanırım temelini oluşturan oldukça kaliteli ve hacimli bir tütün gözlemliyoruz. Kapanışa doğru hafif parlak, metalik karanfil izleriyle bu tütün üzerinde Tobacco Vanille’ e kayan nüanslar da yakalamanız pek mümkün.

Copper meselesine de gelirsek; Evet, burnunuzu bileğinize tamamen dayadığınızda bakır’ ın, limonun dişlerde bıraktığı elektriklenme ve ekşime hissine benzer bir his yakalayabiliyorsunuz. Yine de kendi konsepti üzerinden okunmasını oldukça uzak görüyorum. Parfümörü Alienor Massenet, Copper’ ı; güneş kremini üzerinde fazla abartmış biri ile birlikte çimlere uzanmak gibi bir fikirden türetmiş. Copper gerçekten de, aynı zamanda krem gibi kokabilen bir koku, ki oldukça güçlü deri nüansları da bence sağlayabiliyor. Hatta ilk birkaç denememde Copper, bende travmatik bir şekilde tiksinti uyandıran kınalı el ile uzatılan su bardağını anımsatmıştı. Neyse ki artık biraz daha mesleki. Küba purosundan, siyah frenk üzümünden, Madagaskar vanilyasından, çin galbanumundan falan bahsetmek isterdim, fakat Copper maalesef bunları barındırmıyor. Tebrikler Comme des Garcons, Tebrikler Alienor Massenet; tam onikiden vurmuşsunuz.

Bence Deneyin.

Yorum

• protectedsugar
        protectedsugar Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        İlginç ve güzel bir yorum olmuş; mutlaka denemek lazım bence de.."Bakır"ı bu denli bir parfüm kokusuna dönüştürebilecek cesaret herhalde sadece CdG'da var.

• Affinessence Dosyası:
      Affinessence ile tanışıklığım 3 sene vs önceki Cedre Iris sample siparişim ile olmuştu. O zaman sedir ile ilgili bir merak sahibiydim ve fiyatı da çok yüksekti. Sedir notasına ilgim vardı. Bu kadar yüksek fiyatlı bir sedir parfümünü denemek iyi olur demiştim yani… Aklımda o zamandan kalanlar kaliteli bir içerik ve genele hitap eden risksiz performanslı bir koku oluşuydu. Sağ olsun NoktaCosmetics sayesinde diğerlerini de deneme şansı buldum ve bir şeyler yazayım dedim bilmeyenlere bir nebze ışık olur belki. Parfümler sıfır yapaylık ve yüksek kalite vadediyor. Buna ben de kefilim. Beğenmek beğenmemek ayrı ama fiyat ile ilgili olarak baktığımız zaman ben yine de bu yüksek kalite seviyesinin fiyatıyla en azından koku güzelliği ile ilgili olarak doğru orantılı olmasını beklerim. 100ml fiyatı 345€. Yuh!

Cedre Iris: Çok nadir parfümler ve/veya markalar var ki parfümlerini denemek için sıktığınızda neredeyse tüm içeriğini bir püskürtmede size verir ve şok yaratır. Sonra da anında değişik faz faz hareket eder. Affinessence de bu markalardan, Cedre Iris de bu parfümlerden bir örnek. Tıpkı Musc Ambre Gris’deki gibi açılışıyla birlikte muazzam kuru bir iris, hafif tütsü (aslında benim pek sevmediğim kilise tütsüsü vari) ile birlikte sedir (ki envai çeşit sedir verilmiş içeriğinde sedirin 50 tonu gibi ama sediri tanıyabiliyorum ben içerikten kopya çekmedim burada) ve çok kararında bir mür. Çok seçemediğim gaiac ve benzoin oldu ama zaten yumuşak bir yapısı var parfümün ve muhtemelen bu tatlımsı yumuşak havanın oluşmasında benzoin etkisi vardır. Aman neyse. Ben yıllar önce denediğim ile aynı hissi yine yaşadığımı belirtmeliyim öncelikle. Kalite seviyesi çok iyi. Ama işte koku güzellikleri bakımından ah keşke biraz daha cesur ve farklı olsa dedirtiyor bana. Bu Affinessence’in genelinde var. Bu kadar pahalı bir parfüm markasının daha özgün olmasını beklemek en doğal hakkı kullanıcının. Ben bu yönden Profumum Roma ile çok benzetiyorum bu markayı. İçerikler çok sağlam ama uç nokta farklı kreasyonlar yalnızca numunelik sayılacak sayıda… Cedre Iris orta kısımlarından itibaren bende tenimden ayrılana kadar neredeyse aynı karakterde, kumaşımsı (hani şu terzihanelerde bir kumaş kokusu olur ya) yapıda irisli yumuşak odunsu bir parfüm. Detaylarda boğulmaya gerek yok ama bazen iniyoruz istemeden oralara. Risksiz ve tertemiz bir konfor parfümü. Genel itibariyle 100ml 350€ gibi bir para asla veremeyeceğim maalesef bu parfüm dâhil hiçbirine. Kalıcılık-Yayılım-Beğeni: 8-8-7

Cuir Curcuma: Yüksek kaliteli bir iri kökü ve deri. Şimdiye kadar denediğim deri temalı çalışmalara benzetemedim. Orta kısımlardan itibaren mür ve sandal ağacı daha baskın hale geliyor ve parfümdeki deri baya yumuşuyor. Enteresan bir deneyimdi. Son zamanlarda Frassai Cuir Pampas ile birlikte beni etkileyen ikinci deri parfümü oldu. Performans biraz ortalama sanki. Kesinlikle tarz sahibi parfüm severlerin tercih edebileceği, denediğim kullanımı rahat deri çalışmalarından biri. Her ortama değil, daha özel ortamlara ve özellikle de akşamlara yakışır. Kalıcılık-Yayılım-Beğeni: 8-6-9

Musc Ambre Gris: Islak bir paçuli, bolca türüf mantarı (Pathetique’e çok benzer tarzda), daha önce denemediğim tarz bir misk (biraz Montale’in ağır serilerindekine benziyor tadı), kök vetiver ve bulanık nemli bir ambergris. Parfüm bunlardan bir araya getirilmiş gibi. Uzun uzadıya seçmeye çalıştım içeriğine bakarak. Genel olarak açılışından sonra orta kısımlardan itibaren küflü ve ıslak bir miskli paçuli parfümü gibi hissettirse de bence markanın açık ara en farklı ve bence en ilginç parfümlerinden biri. Cedre, Cuir ve Santal bu parfüm yanında inanılmaz genel beğeni parfümü gibi kalıyor bence. Esintisi de ara ara burnuma Tom Ford Noir Anthracite gibi bir hava veriyor. Onun daha yumuşak ve kalite hissi yüksek bir modeli gibi. Son kısımlarında ise ambergris iyice belirginleşiyor ve türüf mantarı neredeyse Pathetique ile aynı tadı vermeye başlıyor. Bu parfümü beğendim. Beğenen de çok olur bence. Baya şaşırtıcı oldu benim için. Çünkü hiç beklemediğim bir tat ile karşılaştım. Kalıcılık-Yayılım-Beğeni: 8-7-9

Patchouli Oud: Açık ara beni en şaşırtan parfüm oldu. Paçuli, ud, vetiver, gaiac, elemi reçinesi, labdanum… Yani bu notaları gördükten sonra bu kadar ferah bir parfümün (bu tarz parfümler içerisinde belki de en ferah hissettiren) çıkması enteresan oldu. Bolca keyifli ve konforlu bir vetiver ve küflü paçuli ile derinlerde bir ud kokusu baskın geliyor burnuma. Parfüm çok kompleks hissettiriyor. Çünkü içerdiği notaları tek tek ayırt etmek zor. Bana en baskın gelenleri yazdım. Aromatik bir havası var aynı zamanda. Hafif mayhoş bir koku. Kurutulmuş ekşi bir odun havası var. Ekşi odun da nedir? Bilmiyorum ama kurutulmuş, küflendirilmiş odunun mayhoş bir tiplemesi. Her ne odunu ise o yani. Bana hissettirdiği bu. Ama çok beğendim ve tamamen ters köşe oldum. Bu tarz parfümler genelde çok yoğun olur ve arabik hissettirir. Bu parfüm tamamen batı kültürüne dönük ve çok naif bile sayılır. Markadaki açık ara favorim oldu. Biraz yayılımda aksaklık var sanki. Ya da benim burun sinirleri kırıldı koklamaktan. Bilemedim. Fiyataı çok uçuk ama uygun fiyata denk düşürürsem almayı düşünebilirim. En sevdiğim “baba” notaların hepsinin bir arada olması ve daha önce hiç koklamadığım bir tarzda sunulmuş olması benim için çok güzel bir sürpriz oldu. Başkaları için böyle olmayabilir tabii ki. Ayrıca reçineler de olaya bambaşka bir derinlik katmış. Çok klas, olgun ve rafine bir tarzı var. Kalıcılık-Yayılım-Beğeni: 9-7-10

Santal Basmati: Enteresan bir parfüm başlangıcı var. Basmati pirinci notası çok enteresan bir detay bence ama benim aldım şu yönde oldu. Açılışı bolca badem ve tozlu sandal ağacı ile gerçekleşiyor. Orta kısımlar baş kısım kadar ilgi çekici gelmedi bana ama yüksek kaliteli malzeme sürekli kendini koklatıyor. Orta kısımlarda iris dokunuşu hissediliyor ama net bir koku analizi yapamıyorum. Baştaki bana badem gibi gelen basmati pirinç notası kayboldu. Hafif bir mayhoşluk ile birlikte güzel bir yumuşak odunsu konfor parfümü haline geldi. Çok fazla özelliği kalmadı benim için. Her ortama uyacak tam bir garanti koku. Unisex kullanıma da uyar. Kalıcılık-Yayılım-Beğeni: 8-6-6

Vanille Benjoin: Açılıştan itibaren Givenchy Pi ve MFK Grand Soir arası dengeyi yakalamış bir parfüm. Vanilyalı pudra efektli başlıyor ama yakından koklayınca benzoini dibine kadar yaşatıyor. Amberik bir efekti var bu yönden Grand Soir e benzettim tarzını ama uzaktan yayılım neredeyse Pi. Benim hobiye ilk başladığım zamanlarda en beğenerek kullandığım parfümlerden birisiydi Givenchy Pi. Bu yönüyle benzerliği beni mutlu etti. Yani sevdiğim bir vanilya tarzı bu. Kuru ve rafine malzemeler kullanılmış belli. Benzoini de bu kadar net veren parfüm sayısı çok azdır muhtemelen. Vanilya da çok net keza. Ama benim için parfümü güzel kılan şey asla baymayan yapısı. Sonuçta ne vanilyalar kokladık… Bir dönem artık vanilya içerikli parfümlerden soğuma noktasındaydım. Ben yine fiyatıyla doğru orantılı bakacak olursam uygun alternatifleri Givenchy Pi veya Pi Extreme i tercih ederim. Kalıcılık-Yayılım-Beğeni: 8-7-8

Burada yazdığım sıralarıyla denemediğim için yazılan yazı içinde kopukluk oluştuysa kafanızda bundan olabilir. Karışık deneyip, parfümlerin isimlerini harf sırasına göre dizdim. Ayrıca beğenimi kendimce ve marka içerisinde değerlendirerek yaptım. Rakibi başka parfümlerle kıyas yapmadım. Keza yayılım ve kalıcılık da son derece göreceli kavramlardır (bunlar önemli). Kreasyonu içerisindeki parfümler benim için olmazsa olmaz değiller ama son derece kaliteli ve temiz, net parfümler. Ülkemizde, yurt dışından daha uygun fiyata edinmeniz mümkün. En azından dekant olarak bile denemek-kullanmak sizi asla pişman etmeyecektir. Son olarak bunları da belirtmiş olayım.

Yorum

• Diptyque | Tempo
        önde oldukça keskin yoğun pembe biber hemen arkasında citrus ögeleri ve koyu bir paçuli ile E.Zegna Javanese Patchouli'sinin genel davranışına yakın olmakla birlikte daha biberli şekilde açılıyor. Mate çayı efekti dikkat edildiğinde biberli kısım içinde hissedir seviyede. Kıyafet üstünde ortalama yayılım seviyesi ile uzun süre bu şekilde devam ediyor. 4-5 saatin sonunda biber, citrus ve çay tamamen son buluyor. Geriye yayılım düşük şekilde tozlu kalın vanilyalı, amberli kirli bir paçuli kalıyor. Pekji Battaniye'si ile yakın bir aroma. Sentetiklik sıfıra yakın. tanıdık aromalar olsa da kaliteli malzeme ve uyumlu birleşimler.
        ___

One of Those / nu_be | Sulphur

Rake & Ruin'deki aynı paslı demir akorunun vetiver, limon ve kırmızı çiçeksi ögelerle zayıflatılıp kullanılabilecek seviyeye getirilmiş hali. bitişe yakın tende aynı markanın Oxygen'ini ve Parfum d'Habit ile benzer yeni halı akoru mevcut. Oldukça yenilikçi ve seviyeli klas bir çalışma olsa da kullanımı hala bile kolay değil. Beaufort'un muhtemel buradan kopya çekip dozlarını arttırdığı benzer çok akor var. Sülfür kokusu ile bir ilişki kuramadım. Oksitlenmiş demir daha uyumlu. Fiyatının çok üstünde (eğer bunlar da başka yerden kopya çekmediyse) ciddi orjinal bir çalışma. bazı anahtar kelimeleri: Rake Ruin, Kinski, Irae
        Son Düzenleme Asaid; 04-08-21, 23:12. Tarafından yapıldı.

Yorum

• cantona8
          cantona8 Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          Sulphur ileri seviyede Kinski gillerden bence. Riengiller ya da... Hatta elimde Tigha The Dark Side da var. Tarz olarak cok benziyorlar onunla da. Benim acik ara en sevdigim nu_be oldu..

Edit: aa.. En cok sevdigim nu_be yazmisim. Pardon. Tigha yazacaktim. Kafa gitmis. Ama Sulphur u de basarili buluyorum. Hatta nu_be icinde en cok onu sevdim ve bazen kullaniyorum.
          Son Düzenleme cantona8; 13-08-21, 20:45. Tarafından yapıldı.

• Hem uygun fiyatlı hemde kinski ve tigha dark side dan daha iyi mi 😱

Yorum

• Asaid
          Asaid Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          daha iyi-kötü zevk meselesi bundan sonrası bence. şahsen Kinski'yi tercih ederim. Yine de bazı açılardan benzese de apayrı iki parfüm haksızlık olmasın. özellikle Sulphur'un bu fiyatına rağmen oldukça sanat kokan bir parfüm olduğu su götürmez. Bununla beraber fiyat göz önüne alındığında Kinski'nin de çok uçuk bir fiyatı yok şimdiki piyasaya göre.

• cantona8
          cantona8 Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          Valla bu fiyata hepsiyle yarışacak kadar iyi. Asaid in de dediği gibi zevk işi gerisi. Kinski efsanesi varken ve de bulmak bu kadar zorken Sulphur iş görürdü. Sanırım satan tek bir yer var şu anda.

• cantona8
          cantona8 Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          Üstteki yorumu editledim. Kafa gitmis benim yazarken. Tigha acik ara favorim. Ama Sulphur de hepsine kafa tutar. Kinski ve Rien den kotu degil bence. Ben mesela Kinski yi baslarda sevmezdim. Sonradan algim ve zevkim oturmaya basladikca cok sever oldum.

• Ferrari | Essence Oud
        Sümbülteber başta olmak üzere hissedilir gül-ahududu ve limon otu ile birleşmiş vanilyalı kremsi bir meşe-sedir ana yapısına eşlik eden hafifçe kirletilmiş sentetik yumuşak deri. gayet şık ve görece kullanımı kolay bir deri/ud parfümü, bu türe karşı mesafeli olanlar için başlangıç olabilir. oryantale daha yakın bir yorum olmuş. tatlılığında hafif boozy bir arka plan da hissediliyor. kirli deri atıldığında bütünde MinNy'nin Barrel'ine oldukça benzer.

Yorum

• Papillon | Bengale Rouge
          -ballı vanilyalı yoğun tarçın- oldukça bilindik basit ama uyumlu güzel bir akorun ultra doğal ve bence gereksiz sade sunulmuş versiyonu. Tonka Majestic, Dolcelisir ile aynı tarz. farklılık değil ama doğallık vadettiği söylenebilir. Gül çok yumuşak, açılıştaki birkaç saniye önde sonra tatlılık ile birleşik çok farkedilmiyor. yine aynı türden olan Tea for Two boyutuna ise sahip değil. fiyatı uygun olsa türü seven için bence yalnız doğallığına binaen tercih sebebi olabilir.

Yorum

• creed viking : ilk izlenimim ne olumlu ne olumsuz arafta bırakcak cinsten ,herkesin de dediği gibi parasını hak ettiğini düşünmüyorum ,en belirgin notalar karanfil,karabiber,yenibahar naneyi almadım .genel begeniye yakın gibi ,yaz harici 3 mevsim de kullanabilecek düzeyde yazın agır kaçar hem sizi hem çevrenizi rahatsız eder

Yorum

• prada amber poor homme: pudralı sabun kokusu ,genel begeniye çok uygun begenmeyen çıkmaz gibi grey vetiver gibi yeşil sabun hamam sabunu gibi değil de daha çok avmlerde bazı markaların sattıgı butik sabun kokularına benziyor. böyle sanki naif bencil olmayan içinde hasetlik şeytanlık olmayanlara yakışacak türden bir parfum açıkcası ben begendim yaz harici 3 mevsim de kullanılabilir
              Son Düzenleme Ilhann; 25-08-21, 09:20. Tarafından yapıldı.

Yorum

• mugler cologne : çok güzel kokan sabunsu parfümlerden bir diğeri, yaz ve ilkbahar için çok iyi bir alternatif olabilir, çok begendim genel begenisi çok yüksek begenmeyen çıkmaz kolay kolay temiz kokmak isteyenler için çok ideal, kalıcılıgı iyi gibi ama sanki silajı biraz düşük

french lover:ilk 10 dakika galbanum denilen ya da melekotu denilen çiçegin etkisiyle biraz agır gibi ama 10 dk dan sonra muhteşem bir kokuya dönüşüyor cennetteki çimenler ormanlar böyle kokuyor olsa gerek kalıcılıgı ve silajı çok iyi bu da aynı şekilde genel begeni bombası bir parfüm, bence 4 mevsimlik bir parfüm(belki yazın gündüzleri ve kışın biraz uygun kaçmayabilir)
                Son Düzenleme Ilhann; 26-08-21, 15:31. Tarafından yapıldı.

Yorum

• Mendittorosa | Rituale
                  limon, karanfil nar ekşisi, tozlu gül ve kuru meyveler ile birleşik paslı otsu, melekotu benzeri bir yapıya eşlik eden gazolinsi yarı kirli yağlı bir karışım. kıyafette kalıcılık çok iyi, yayılım orta üstü.
                  genel beğeni çizgisinden oldukça uzak olsa da yine de ara sıra kullanılabilir yapıya sahip çok çarpıcı ve sanatsal bir koku. benim için niş teriminin karşılığı olan parfümlerden biri. ekşi meyveli kısmında Alambar ile baharatlı amber yapısı ve 1888 deki karanfil-amber akoru ile benzer tınıları var.
                  Son Düzenleme Asaid; 02-09-21, 03:13. Tarafından yapıldı.

Yorum

• teafortwo
                    teafortwo Yorumladı
                    Yorumu düzenleme
                    Nar temalı işleri incelerken birkaç ay önce dikkatimi çekmişti Rituale, sizin aktarımınız ve betimlemeleriniz piramite nazaran epey fikir verdi, teşekkür ediyorum.

• Asaid
                    Asaid Yorumladı
                    Yorumu düzenleme
                    ne demek, fikir verdiyse ne mutlu. bizzat nar teması üstünden bakmak doğru olmayabilir. gerçi zaman içinde geçirdiği evrelere pek dikkat edemedim fakat bütünde kompozisyonda nota olarak ne baskın çok kestiremediğim şekilde dengeli bir kullanım hissettirdi birkaç denememde.

• Bugün Linterdit Rouge u denedim. Geçen sene Intense olanı sevmemiştim. Bunu da sevmedim. Aşırı baharatlı, ağır geldi kokusu. Resmen burnumu yaktı. Sanki karabiber koklamışım gibi hissettim. Uzaktan dikkat çekici ve hoş gelebilir kokusu ama kendi üzerime sıkamam herhalde. Sürekli burnumda bu koku olsun istemem.

Yorum

• Bugün 2 parfüm denedim. İlki Miss Dior Rose N'Roses. Aslında bunu daha önce de denemiştim ve çok aklımda kalmamıştı. Şimdi de beni etkilemedi. Biraz sıkıcı, acımsı bir gül kokusu gibi geldi. Normalde parfümlerde gül kokusunu severim ama bu bana pek hitap etmedi.
                    Diğer denediğim parfüm Lancone Idole Aura. Diğer Idole lerle hiç alakası yok. Bambaşka bir parfüm olmuş. Tuzlu vanilya türünün en güzel örneklerinden. İlk anda eh işte dedim. Ama koku açıldıkça öyle hoşuma gitti ki. Beni bir yaz akşamüstüne götürdü sanki. Tatlı, yumuşak bir vanilya, çiçekler ve deniz kokusu birleşmiş gibi. Öyle çok kaliteli, iddialı bir parfüm olmayabilir ama bende kokladıkça koklama isteği uyandırdı.

Yorum

• Rayiha
                      Rayiha Yorumladı
                      Yorumu düzenleme
                      Rose'n Rose bana da aynı şekilde acı gelmişti, miskin bıraktığı izden hiç hoşlanmamıştım. Idole Aura'yı çok güzel anlatmışsınız, kokusınu canlandırabildim Dün ilk kez minik boyunu gördüm, şu an fiyatı çok fazla ama makul bir indirime girerse düşünebilirim, hem merak ediyorum hem de arkadaşımda çok beğendiğim CK Reveal ile benzer havada olmasını umuyorum.

• Libra
                      Libra Yorumladı
                      Yorumu düzenleme
                      Teşekkür ederim🥰 CK Reveal daha önce kullandığım bir parfüm. Hatta eşimle birlikte kullandık. O, sanki biraz daha maskülen ve ciddi bir yapıdaydı. Ama anımsatan yönleri var. Idole Aura da vanilya daha çok hissediliyor. Biraz daha genç, romantik bir havası var. Çok hoşuma gitti.

• acqua di sale :sevene saygi duyarim zevkler ve renkler tartisilmaz ama ben hayatimda bu kadar agir ve kotu koku koklamadim deniz hissiyatini alamadim ve de yaz icin cok agir koku creed imperial, versace frache ,sel marin cok daha fazla deniz hissiyatina sahip parfumler . Dogrusunu soylemek gerekirse su anki fiyatinin 5 te biri fiyati olsa yine almam.puanim 10 uzerinden 4

xerjoff mefisto: cok naif cok guzel bir koku tam baharlik ,bence parfumdeki en belirgin nota cay ve lavanta ,temizlik hissiyati yuksek cevreden bolca iltifat aldiracak ne guzel kokuyorsun dedirtecek bir koku , puanim 10 uzerinden 8.5

Yorum

• Dior spice blend: şimdiye kadar deneyip en beğendiğim kışlıklardan oldu koku pürüzsüz kokuyor burnu tırmalayan hiçbir nota yok sabunumsu baharatlı hafif içkili bir koku genel beğeniye müthiş uygun çekici bir parfüm , parfümüm herkes tarafından beğenilsin kimseyi rahatsız etmesin bol bol iltifat alayım diyenler için ilk önerilecek parfümlerden biri. kalıcılığı ve silajı gayet iyi .her erkeğin denemesi dolabında olması gereken bir koku.puanım 10 üzeriden 8.5

Pure malt limited edition : pure havanadan dolayı çekincem vardı pure havana başımı ağrıtmıştı dekantını dahi bitirememiştim begenmemiştim ama pure malt hiç öyle değilmiş içkili kuru meyveli kahveli çok güzel koku , kuru erik kuru üzüm kokusu alıyorum parfümden bu da kahve ve içki notalarıyla güzel harmanlanmış genel begeniye uygun çekici bir koku bol bol iltifat aldırır spice blende göre biraz daha agır daha kışlık koku hem spice blendi hem de bu parfümü çok begendim. kalıcıgı ve silajı da gayet iyi.puanım 10 üzeriden 8.

Yorum

İşleniyor...
                      X