Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü/Kokuyu Denediniz / Test Ettiniz

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Nereden buluyorsun hocam bu vintiçleri:-)

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: protectedsugar
      Nereden buluyorsun hocam bu vintiçleri:-)
      İilgi alanı bu yönde olunca vintiç üzerine araştırmacı gazeteci oluyor insan 😀

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
      Son Düzenleme Cakcetin; 31-12-18, 16:21. Tarafından yapıldı.

Yorum

• Cüneyt hocam arkeolog gibi tarihi eser kokular konusunda maşallahı var Cakcetin

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: Ertuğrul
          Cüneyt hocam arkeolog gibi tarihi eser kokular konusunda maşallahı var Cakcetin
          Sağol varol Ertuğrul hocam arkeoloji okumak isterdim bu arada 😊😀

Yorum

• Bugün Uzay Xclusive Bülent abide deneme fırsatı buldum. Genel hatlarıyla kirli deri ve oud kombosu diyebilirim.
            Benim parfüm tarzımla çok uyuşmasada başlarda deri ve oudun dengeli dağıtılması ilerleyen süreçte ADP Colonia leatherdaki gibi derinin kaliteli ve baskın hale gelmesi sevenlerini memnun edecek türden.

Yorum

• caliban
              caliban Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              Ben umutluyum bu kokudan. Teşekkürler bilgilendirme için hocam

• protectedsugar
              protectedsugar Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              Fiyat neydi?

• Byredo Accord Oud ve Bal d'afrique : Accord oud bence çok başarılı bir deri parfümü. Yaklaşık 2 saat sonra deri parfümü çizgisinden uzaklaşarak meyveli bir havaya bürünüyor. Ancak oud hep orada. Hiçbir zaman öne çıkmıyor. Oud kullanımı olarak Tom Ford Oud Wood'a çok benziyor. İlacımsı olarak tanımlayabilirim. Diğer arkadaşı çok başarılı bulmama rağmen erkek kullanımına uzak görmem sebebiyle eledim.

VTR-L29 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

• Olfactive Studio Still Life in Rio: Creed viw'e harika bir alternatif. Tropikal meyveli bol citruslu harika bir koku sonlari biraz tatli olips meyveli sekerlere benzettim.Eldo you or someone like you cok benzettim ama ondan daha farkedilir.Harika yazlik koku.

RNE-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

• Antalyadaki 5m migrosta boyner ve sephoraya gidip denemediğim kokuları denedim hoşuma gitti bazilari

Sephoraya gidip denediklerim:

Gucci guilty pour homme:denedim turunçgil limon agirlikli çok birsey vermedi bana hitap etmedi diyebilirim.

One million prive kakaolu kek gibi fındık kurabiyesi veya brown tarzinda bir şeker li tatli olurya ona benzettim kokuyu fena deil ama piyasa kokusu günlük kullanima çok uygun piyasa kokularindan bitanesi genel beğeniye çok uygun

Salvatore ferragamo uomo gerçekten beğendim bir koku parfüm notalari hoşuma gitti tiramisu kaşmir ağaci sandal ağacı kakule gibi sevdiğim notalar var güzel ben sevdim içlerinden en çok bunu

Boynerde denediklerim ise

Dolge gabbane the one edp:Tatli hoş bir parfüm edt ile ayni ama daha yoğun ve daha kalici gerçekten baya güzel bir parfüm tütün ve turunçgil meyve kokusu geldi bana greyfurt elma kokusu aldım baya koluma sıkmıştım 2 de bir kokladım

Givency gentilmen only absolute:baharatli orjinal kokusundan çok farkli güzel baharat yoğunlukta vanilya ve tarçın sonradan alabildiğim değişik bir parfüm bence klasiğiyle pek alakasi yok güzel bir parfüm tavsiye ederim denemenizi

Azzaro amber fever:Çok değişik bir koku azzaro daha önce parfümlerini denedim ama bu farkli sicak baharatlar var kakao hissedilir baya adacayi diyolar ama pek alamadim onu kehribar daha çok geliyor kakao notasiyla tam çözemedim kokuyu daha sonra tekrar gidip sıkıcam sanirim

ANE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: aytaç ç.
                  Antalyadaki 5m migrosta boyner ve sephoraya gidip denemediğim kokuları denedim hoşuma gitti bazilari

Sephoraya gidip denediklerim:

Gucci guilty pour homme:denedim turunçgil limon agirlikli çok birsey vermedi bana hitap etmedi diyebilirim.

One million prive kakaolu kek gibi fındık kurabiyesi veya brown tarzinda bir şeker li tatli olurya ona benzettim kokuyu fena deil ama piyasa kokusu günlük kullanima çok uygun piyasa kokularindan bitanesi genel beğeniye çok uygun

Salvatore ferragamo uomo gerçekten beğendim bir koku parfüm notalari hoşuma gitti tiramisu kaşmir ağaci sandal ağacı kakule gibi sevdiğim notalar var güzel ben sevdim içlerinden en çok bunu

Boynerde denediklerim ise

Dolge gabbane the one edp:Tatli hoş bir parfüm edt ile ayni ama daha yoğun ve daha kalici gerçekten baya güzel bir parfüm tütün ve turunçgil meyve kokusu geldi bana greyfurt elma kokusu aldım baya koluma sıkmıştım 2 de bir kokladım

Givency gentilmen only absolute:baharatli orjinal kokusundan çok farkli güzel baharat yoğunlukta vanilya ve tarçın sonradan alabildiğim değişik bir parfüm bence klasiğiyle pek alakasi yok güzel bir parfüm tavsiye ederim denemenizi

Azzaro amber fever:Çok değişik bir koku azzaro daha önce parfümlerini denedim ama bu farkli sicak baharatlar var kakao hissedilir baya adacayi diyolar ama pek alamadim onu kehribar daha çok geliyor kakao notasiyla tam çözemedim kokuyu daha sonra tekrar gidip sıkıcam sanirim

Çok verimli ve detaylı bir deneme olmuş Aytaç bey , teşekkür ederim bizimle paylaştığınız için 😊

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: Tuberose
                    Çok verimli ve detaylı bir deneme olmuş Aytaç bey , teşekkür ederim bizimle paylaştığınız için 😊
                    Begenmenize sevindim nacizane bir yorum yapim dedim bu kokulari merak edenler varsa

Yorum

• Lancome SIKKIM Vintage

1971 yılında piyasaya sürülen parfümün burnu Robert GONNON dur.

Bu parfüme neler söylesem nasıl anlatsam gerçekten yetmezmiş gibi hissediyorum. Çok özel kaliteli bir içerik ile çok keyifli dakikalar vaadediyor.
                      Genel hatları ile aslında Dior Dioressence ile dip notalarda şipre sınıf olması itibariyle MDCI Chypre Palatinide andırsada kalitesi hiç onlardan aşağı değil hatta üst denilebilir.
                      İlk sıktığımda çok kaliteli ve doğal meşe yosunu, süper bir deri ve Galbanum kombosu her yanınızı sarıyor. O kadar güzel ve sımsıcak bu his anlatılmaz yaşanır.
                      Belli bir süre sonra hafif sert vetiver ve silhat ile parfüm daha odunsu bir şekle bürünüyor. Aldehitlerin katılımı ve verdiği derinlikle şuana kadar yaşanılan müthiş zevk devam edecek gibi duruyor.
                      Orta notalarda çok net ve doğal bir gül, yasemin ve karanfil kokuları ile odunsu hava biraz daha naif ve feminen hale geliyor. Nota çizelgesinde nergis çiçeği olmasına rağmen ben çok baskın olarak alamadım.
                      Dip notalar indiğimde hafif iris ve kimyon ile kendini dengeleyen parfüm son anlarda citruslu bir hissiyat ile bize veda ediyor.
                      Genel hatlarıyla mutlaka denemesi tecrübe edilmesi gerek bu parfümün performansı özellikle kıyafette çok iyi ve saldırgan. Pure Parfüm versiyonun performansını hayal bile edemiyorum

Kalıcılık : 12-14 saat
                      Yayılım : 4-5 Saat
                      Genel Puanım : 9/10

Cüneyt Akçetin

Bu parfümü denememi sağlayan kıymetli Can ablama çok teşekkür ederim.

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: Cakcetin View Post

Lancome SIKKIM Vintage

1971 yılında piyasaya sürülen parfümün burnu Robert GONNON dur.

Bu parfüme neler söylesem nasıl anlatsam gerçekten yetmezmiş gibi hissediyorum. Çok özel kaliteli bir içerik ile çok keyifli dakikalar vaadediyor.
                        Genel hatları ile aslında Dior Dioressence ile dip notalarda şipre sınıf olması itibariyle MDCI Chypre Palatinide andırsada kalitesi hiç onlardan aşağı değil hatta üst denilebilir.
                        İlk sıktığımda çok kaliteli ve doğal meşe yosunu, süper bir deri ve Galbanum kombosu her yanınızı sarıyor. O kadar güzel ve sımsıcak bu his anlatılmaz yaşanır.
                        Belli bir süre sonra hafif sert vetiver ve silhat ile parfüm daha odunsu bir şekle bürünüyor. Aldehitlerin katılımı ve verdiği derinlikle şuana kadar yaşanılan müthiş zevk devam edecek gibi duruyor.
                        Orta notalarda çok net ve doğal bir gül, yasemin ve karanfil kokuları ile odunsu hava biraz daha naif ve feminen hale geliyor. Nota çizelgesinde nergis çiçeği olmasına rağmen ben çok baskın olarak alamadım.
                        Dip notalar indiğimde hafif iris ve kimyon ile kendini dengeleyen parfüm son anlarda citruslu bir hissiyat ile bize veda ediyor.
                        Genel hatlarıyla mutlaka denemesi tecrübe edilmesi gerek bu parfümün performansı özellikle kıyafette çok iyi ve saldırgan. Pure Parfüm versiyonun performansını hayal bile edemiyorum

Kalıcılık : 12-14 saat
                        Yayılım : 4-5 Saat
                        Genel Puanım : 9/10

Cüneyt Akçetin

Bu parfümü denememi sağlayan kıymetli Can ablama çok teşekkür ederim.

Merak ettim 🤨

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: İlyas

Merak ettim 🤨
                          Ayıpsın denetirim bi ara

Yorum

• Chanel no 19
                            Böyle bir güzelliğin ömrü daha uzun olmalıydı.farkedilirlik ve kalıcılık üzüyor maalesef
                            Hele bir de bunun vintage versiyonu var ki zamanında elimde vardı;
                            Kokladığım koklayabileceğim en muhteşem şeydi

Yorum

• Frozenwings
                              Frozenwings Yorumladı
                              Yorumu düzenleme
                              Benim de rastgele denerken keşfettiğim kokulardan biri. Güncel versiyonuydı ama çok hoşuma gitti. Burnu yıpratmayan yumuşacık bir şipre.

• Bugün değil ama dün YSL Y EdT denemesi yapıp kokuyu güzelce izleme imkanı buldum.
                            Meyvesinden bıçakla henüz ayrılmış yeşil elma kabuklarının havada asılı kalmış yarı aromatik yarı musky seyrek kokusu alttan hunharca baskılayan turunç amberi ile harmanlanmış. Bu kadar.
                            Aromatik yapı zayıf, misk-i amber kalitesiz, diğer doneler ise kararsız. Böylece bende yarattığı his gayet ucuz ve sahip olduğu karbon ağırlığı ile ozon bir yana evreni delip kara delik oluşturan insanlık suçu spor salonu deodorantıymış gibi oldu. İmge ise önüme gelen çok peynirli pizzanın üzerine konulmuş bir dal maydanoz ile bir sap roka. Bilmem neredeki kelebek...
                            Fakat; bu onu sevmediğim ve Ropion’un çağımızın en p.ç parfümörü olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Bir yerlerden beni yakalamayı başaran Y, galiba sahip olduğu ucuz karakter ile benim ucuz ve kalitesiz bir insan olmamla ortaya çıkan uyumu-enerjiyi veya aurayı Ropion’un bu şeytan tüyü ile damgalamış gibi görünüyor.
                            Tavsiye etmiyorum.

Yorum

İşleniyor...
                            X