Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Viski Tutkusu

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

Viski mi ? Özel ilgi alanım. Bayılıyorum. Aynı şarap ve parfümlere olan ilgim gibi.

Lagavulin, Caol İla gibi isli viskileri çok sevemedim. Ama Talisker SKYE a bayılıyorum. Ki bu viski de isli..Favorilerimden biri Chivas 18..

Ayrıca Singleton, Glenvilet de favorilerim...

Ama bana sakın mısırdan yapılan Amerikan viskilerinden bourbonlardan bahsetmeyin. Hiç sevmem...Viski İskoçya dır..

Şarap konusuna hiç girmeyelim. Herkese keyifli günler..

Yorum

Metallica geçen sene önemli damıtma üstatlarından biri sayılan Dave Pickerell ile ortak bi' çalışma sonucu "Blackened" viskisini çıkardı.
      Denemek lazım...

Bu arada bilen bilir, 1988 çıkışlı " ...And justice For All " albümünün açılış parçasıdır Blackened.

Ayrıca;

"Metallica adının hakkını verebilmesi için, Black Noise adında patentli bir yöntemle grubun şarkıları çalınarak, yoğun ses dalgalarına maruz bırakılmış ki ateşte karartılmış ahşap fıçıların viski ile olan moleküler etkileşimi artsın.

Brendi fıçılarında dinlendirilen ve burbon, çavdar harmanı olan Blackened'ın baskın olarak karanfil ve tarçının yanısıra karamel ile bal notalarını da içerdiği belirtiliyor."

Click image for larger version  Name:	Blackened.jpg Views:	1 Size:	262.0 KB ID:	123666
      Son Düzenleme Lagerfeld; 30-04-19, 15:04. Tarafından yapıldı.
      - Stop the car...
      - What ?!
      - Stop the fuckin' car!

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Lagerfeld View Post
        Metallica geçen sene önemli damıtma üstatlarından biri sayılan Dave Pickerell ile ortak bi' çalışma sonucu "Blackened" viskisini çıkardı.
        Denemek lazım...

Bu arada bilen bilir, 1988 çıkışlı " ...And justice For All " albümünün açılış parçasıdır Blackened.

Ayrıca;

"Metallica adının hakkını verebilmesi için, Black Noise adında patentli bir yöntemle grubun şarkıları çalınarak, yoğun ses dalgalarına maruz bırakılmış ki ateşte karartılmış ahşap fıçıların viski ile olan moleküler etkileşimi artsın.

Brendi fıçılarında dinlendirilen ve burbon, çavdar harmanı olan Blackened'ın baskın olarak karanfil ve tarçının yanısıra karamel ile bal notalarını da içerdiği belirtiliyor."

Click image for larger version Name:	Blackened.jpg Views:	1 Size:	262.0 KB ID:	123666
        Geçen yıl bu söylentileri duymuştum fakat deneme fırsatını henüz bulamadım, şişe inanılmaz şık duruyor Bu arada Dave Pickerell'a ayrı bir parantez açmak gerekiyor; geçen aralık ayında vefat etti ve sanırım metallica ile yaptığı bu çalışma son çalışmasıydı.

Yorum

• Lagerfeld
          Lagerfeld Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          promesta 1 Kasım 2018... Evet Metin hocam bu bilgiyi atlamışım.
          Gerçekten de nefis şık duruyor. 70$ gibi bi' rakam hatırlıyorum. Bi' şekilde ulaşmak gerekir.

Viskileriyle ünlü İskoçya’nın Macallan damıtımevinde 1926 yılında şişelenen 60 yıllık bir viski, Sotheby’s müzayede evinin açık artırmasında 1,9 M $ a satılmış 🤑
        Click image for larger version

Name:	B0A31FC4-5A49-4E3D-9EA5-EF64A58D0AB8.jpeg
Views:	206
Size:	82.9 KB
ID:	144340

Yorum

İşleniyor...
        X