Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Viski Tutkusu

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

Viski benim parfüme de merak salmamın sebebidir. Tanışıklığımızın yaklaşık 10. yılı. Sever araştırır ve depolarım. Eğitim ve tadım etkinliklerine katılmayı severim, bilmediğim ekspresyonların peşinden koşarım. Üniversitede sunum konum olmuştur damıtma teknikleri, tezimi ise Arpa üzerine yazdım. Dolabımda en sevdiklerimi tekrar alıp açmadan yıllar sonra içmek üzere unuttuğum bir bölüm olmakla beraber açık durumda da olan şişelerden oluşan mütevazi bir koleksiyonum bulunmakta.
    Son Düzenleme LesPaul; 27-01-17, 18:32. Tarafından yapıldı.

Yorum

Hayatta en çok sevdiğim içki bana göre bir şifa rakıyı içerim ama sevmem sadece muhabbet ederken içerim ama viskiyi her şartta her koşulda içerim 18 yaşımda ilkkez tanıştım 7 senede bir çok marka tür denedim ama en iyisi single malt olanlar onların içindede 3 tane favorim var lagavulin,talisker,glenmorangie viski tutkudur zevktir

Yorum

eşim bugün elime bir şişe Macallan Sienna tutuşturdu , çok sevindim ... yakında açarım , bu aralar Dalmore 15 üzerinden yürüyorum.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Fergus View Post
          eşim bugün elime bir şişe Macallan Sienna tutuşturdu , çok sevindim ... yakında açarım , bu aralar Dalmore 15 üzerinden yürüyorum.
          1824 serisinde ruby hariç olmak üzere diğerlerini denemiştim. Eşiniz mükemmel bir seçim yapmış hocam, keyifle içiniz.

Bu arada içinde bulunduğumuz mevsim koşulları islay viskiler için mükemmel bir ortam sağlıyor, keyfini çıkarsın herkes

Yorum

Gentlemanı denedım bende..Begendım..İçimi yumuşak çok isli değil..Damakta da guzel bır tat bırakıyor..Fiyat/Performans oranı ıyı..Mıgroslarda 150kusur lıradan bulunabılınıyor..

Yorum

Eşimin bu günlerde içtiği viskinin kokusu öyle yoğun ki.Birkaç metreden ara ara kokusu burnuma geliyor.Yoğun bir is kokusu gibi.Tadına bakmaya cesaret edemedim.Adı Laphroaig mış.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Libra View Post
                Eşimin bu günlerde içtiği viskinin kokusu öyle yoğun ki.Birkaç metreden ara ara kokusu burnuma geliyor.Yoğun bir is kokusu gibi.Tadına bakmaya cesaret edemedim.Adı Laphroaig mış.
                Deneyimlediğim diğer islay maltlara göre daha isli ve yoğun bir damağı var benim damağım laphoraig'den keyif alabilecek kadar gelişmedi fakat güzel bir seçim

Yorum

• Libra
                  Libra Yorumladı
                  Yorumu düzenleme
                  Dün gece eşimin ısrarıyla bir yudum tadına baktım ve uzun müddet tadı ağzımdan gitmedi.Gerçekten çok yoğun ve isli.Ben zaten sevmem ama bunun hem kokusu,hem tadı daha farklı ve keskin geldi

Single Malt deyince Macallan ın yeri bende ayrıdır

Yorum

Click image for larger version

Name:	WP_20150714_21_45_02_Rich__highres.jpg
Views:	220
Size:	638.6 KB
ID:	34009

Resim alinti ama fabrikasindan aldirdim cidden muthis bir sey

Yorum

Beyler Monkey Shoulder nasıldır? Önümüzdeki hafta seyahatim var dönüşte alayım diyorum. Bir arkadaşım çok övdü..

Yorum

Hafif bal, karanfil ve tarçın yoğunluğu olan, kokteyl viskisi, yazın bol buzlu arada içilebilir, ama yurtdışından alınacaksa çok daha iyi altarnatifler var

Yorum

• Umut Kurtoğlu
                        Umut Kurtoğlu Yorumladı
                        Yorumu düzenleme
                        Hemen o fiyat skalasında alternatifleri alayım. Buyrun beyfendi:P

Click image for larger version

Name:	
Views:	0
Size:	1.97 MB
ID:	52444

Yorum

• matrai
                        matrai Yorumladı
                        Yorumu düzenleme
                        Afiyet olsun

bir kaç hafta önce paraya kıyıp Talisker 25 aldım... şu aralar şişeyi uzaktan seviyorum. 2009 yılı şişelemesi , 1984 yılında damıtılmış

Yorum

yeni başlayanlara single malt ne önerirsiniz peki beyler, glen ile başlayan ne varsa freeshoplarda indirimde alıcam.. ayrıca bi de lagavulin, talisker 10 deneyeyim diyorum.. siz ne önerirsiniz?

niş viskileri çok bilmiyorum.. ama çeşit olarak farklı ülkenin yüzlerce farklı alkollerini içmişimdir (farklı votkalar, palinkalar, fernet, romlar, tekilalar).. birkaç tavsiye güzel olur..

Yorum

Beni forum kirletti

Yorum

• connoisseur
                            connoisseur Yorumladı
                            Yorumu düzenleme
                            Iste budur. Afiyet olsun.

• Umut Kurtoğlu
                            Umut Kurtoğlu Yorumladı
                            Yorumu düzenleme
                            Suçlusu sizsiniz..
                        İşleniyor...