Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü Kullandım? Mayis 2018

Çökme
This topic is closed.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Vintage Aromel Cridance

Yorum

• Viking&bond amber...
      atom bombası gibiyim
      İnsanın ruhu kokularıdır...

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: Herod View Post
        Viking&bond amber...
        atom bombası gibiyim
        İlginç bir birliktelik olmuş.

Yorum

• Herod
          Herod Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          Hiç sorma ferah bir birliktelik oldu...

• serif_aydogar
          serif_aydogar Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          Amberin yoğunluğunı azaltmıştır değilmi. Daha yumuşak bir hava katmıştır.

• Herod
          Herod Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          Aynen öyle okaliptüs lü New York amber oldu sevdim...
          Ama aventus coromandel layer i daha klas tavsiye ederim muhterem

• Click image for larger version

Name:	C11656AA-734B-4917-B56E-F0BD28570D94.jpeg
Views:	290
Size:	1.03 MB
ID:	67607 🌸 Yves Saint Laurent Supreme Bouquet ve Guerlain Insolence Eau Glacee 🌸

Supreme Bouquet, tatlı beyaz çiçek buketi, sümbülteber ve ylang ylangın nemli topraksı paçuliyle imtihanı. Burun eğiten, zaman isteyenlerden..

Eau Glacee ise buzdolabına konmuş menekşe+iris kolonyası, serin serin, ama benlik değil.
        https://www.fragrantica.com/member/789115/

https://www.instagram.com/sebnemin_dunyasi/

Yorum

• Öncelikle split için emeği geçen herkese teşekkürler.. Splitten gelen TF Rive d'ambre yi denedim bugün. ilk sıkışta hafif narenciyeler agirliktayken zaman geçtikçe kokusu cokca tanıdık gelmeye başladı.. ADP Ginepro de Sardegna ya benzettim fazlaca içerikleri benzemese de her ne kadar günlük kullanım için uygun bir parfüm olmuş.

Yorum

• Chanel blue de chanel.

Yorum

• Ormonde Jayne Nawab of Oud. Aykırı, Sıra dışı değil ama genel beğeniye uygun, kalite hissiyatı mükemmel. Şişeli alınabilecek ve kör alış yapanın pişman olmayacağı bir parfüm.

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: Kosovic View Post
                Ormonde Jayne Nawab of Oud. Aykırı, Sıra dışı değil ama genel beğeniye uygun, kalite hissiyatı mükemmel. Şişeli alınabilecek ve kör alış yapanın pişman olmayacağı bir parfüm.
                Güzel bir başyapıt. Kışın içinizi ısıtan bir güzellik. Performans dersen oda yerinde. Ah fiyatı biraz daha uygun olsa.

Yorum

• Kosovic
                  Kosovic Yorumladı
                  Yorumu düzenleme
                  Baharda bile kapalı ortamda asla sıkmıyor. Herkes çok beğendi. Olumlu dönüş aldım.

• serif_aydogar
                  serif_aydogar Yorumladı
                  Yorumu düzenleme
                  şu sıralar tam zamanı. Güzel günlerde kullanın.

• Kosovic
                  Kosovic Yorumladı
                  Yorumu düzenleme
                  Teşekkürler Hocam

• Günü, aslında çok ayılıp bayılmasam da her kullandığımda bana keyif vermeyi başaran Lonestar Memories ile geçirdim. Gözümde canlanan resim aşağı yukarı şöyle:

Atıyla saatlerdir tozlu topraklı arazide dağ bayır demeden yol aldıktan sonra gecelemek için kamp kurduğu yerde, önce topladığı odunlarla bir ateş yakan sonra da terli, kirli gömleğini, yanında taşıdığı sabunla az ilerdeki nehirde yıkayıp kuruması için çiçeklerin hemen dibindeki ağacın dallarına asan asri zaman kovboyunun, yıllanmış kirli deri yeleğine sinen katranımsı is ve odun ateşinde pişmekte olan, aromatik ot baharatlarla lezzetlendirilmiş domuz pirzolasının hafif yanık plastiğimsi kokusu... Yemek faslı bitip ateş iyice zayıfladığında ve ağaçtaki gömlek kurumaya yüz tutup hafif esintiyle gelen sabunsuluk kaybolduğunda ortalığı kaplayan tatlı aromatik odunlardan gelen yumuşak duman eşliğinde uykuya geçiş... Tatlı uykuyu saran huzur...

LM’yi alıştığım deri akorlarından farklı kılan şeyin hafif kirli kullanılmış laden reçinesiyle tatlımsı, keskin ve dumansı mür birlikteliği olduğunu sanıyorum. Çok yoğun bir ham deri kokusu yerine, bir ortamda, başka kokuların yanında, belli bir mesafeden burna çarpan işlenmiş bir deri izlenimi uyandırıyor bende. Defne, sardunya/karanfil gibi aromatik ferahlık, erkeksi çiçeksilik ve sabunsuluk katan unsurların dengeleyiciliği başarılı. Dumanın altında ezilip yok olmadan ona eşlik eden çiçeksilik ve tatlımsı, kremsi odunsuluk da oldukça gerçekçi ve kıvamında. Sonlarda giderek dumanı azalan tatlı yapı kapanışı iyice yumuşatıyor. Genel anlamda ölçülü bir kabalıktan bahsetmek mümkün ama uygar dünyadan çok uzak, çok vahşi bir durum söz konusu değil. Abartıya kaçmayan bir tatlılık her daim mevcut. Kalıcılık uzun, farkedilirlik ilk bir-bir buçuk saat ortalama üzeri, daha sonra ortalama seviyelere inip giderek tene yaklaşıyor. Bir hikaye anlatabilen, kendine özgülük barındıran, dengeleri iyi ayarlanmış bu tür parfümleri sonuç olarak başarılı buluyorum.
                Son Düzenleme Medea; 21-03-18, 06:05. Tarafından yapıldı.

Yorum

• T.F. Plum Japonais

Yorum

• Bleu de chanel edp

Yorum

• coromandel edt...
                      özlenen bir şaheser...
                      İnsanın ruhu kokularıdır...

Yorum

• Armani Prive Rouge Malachite ile günümü gün ettim, Çiçeksi animal feminenliğe yakın ama bir erkeğin de rahatlıkla kullanabileceği cıvıl cıvıl bir koku. Tüm arkadaşlara tavsiye ederim

Yorum

• Bu hafta nostalji kuşağı yapıyorum.
                          Olinka Grandiosa ile devam.Chanel allure woman ile çok benzer yapıdalar.Ama bunda tatlılık oranı daha az.Muhtemelen içeriğinde birden fazla benzer nota mevcut.

Yorum

• Elim DHI ye gitti bugün. Biraz nostalji yapalım istedim.

Yorum

İşleniyor...
                            X