Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü Kullandım? Mayis 2018

Çökme
This topic is closed.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Jubilation XXV Vintg

Yorum

• Dhi , kışa veda ettiğimiz şu günlerde son turlar

Yorum

• Tiziana Terenzi Ursa Major

Yorum

• Ambre Russe

Yorum

• Tiziana Terenzi Orion
            estefanyen

Yorum

• Kinski

Yorum

• Serge Lutens - Borneo 1834

Yorum

• Christian Dior Homme İntense.

Yorum

• Öğlen ferahlık ve keyif veren ninfeo mio...
                    sen ne tatlı şeysin öyle...
                    https://www.fragrantica.com/perfume/...-Mio-7624.html
                    İnsanın ruhu kokularıdır...

Yorum

• Ambra Mediterranea. Kaliteli amber içerikli bir parfümden aradığınız herşeye sahip enfes bir parfüm. İçinde bulundurduğu hafif tatlımsılığın sıcaklık hissiyatı verdiği, tütsüyle mükemmel uyum yakalamış balzamik ve kadife gibi pürüzsüz bir yorum.

Yorum

• Click image for larger version

Name:	528DB919-9676-4FDE-819B-9FDED74E0CA2.jpeg
Views:	139
Size:	3.36 MB
ID:	66872 🌸 Balmain Extatic EDP ve Maison Martin Margiela Lipstick On 🌸

Extatic, güneşte iyice olgunlaşmış tatlı armut ile orkide notalarının elele uyum içinde olduğu, çok katmanlı ve değeri teslim edilmemiş bir parfüm.. Lipstick On ise onlarca ruj kokusu denememe rağmen yıllardır aradığım, hayallerimin ruj kokusu; iris, vanilya ve tonkayla annemin 80’lerde kullandığı rujlar gibi.. 💄
                        https://www.fragrantica.com/member/789115/

https://www.instagram.com/sebnemin_dunyasi/

Yorum

• By Kilian Smoke for the Soul'u ilk kullandığımdan bu yana iki yıl geçmiş. Bugün elimde kalanı kullanıp bitirdim. İlk kullandığımdaki yazdıklarımdan pek farklı değil düşüncelerim:

Açılış, kirliliği azaltılmış bariz bir marijuana dumanı kokusuyla gerçekleşiyor. Denediklerim içinde en gerçekçi "cannabis" akoru diyebilirim. İlk dakikalar, sanki bir esrarkeşin üzerine sinmiş “ot” kokusu gibi geçiyor. Marijuana dumanına muhtemelen biraz depresif kakule, pek ferah ve ışıltılı olmayan çok az bir turunçgil ve kekremsi, kuru odunsuluğuyla cypriol yağı da eşlik ediyor. Açılışı benim oldukça hoşuma gitti. Kısa süre sonra, bu esrar dumanı kokusu biraz karakter değiştirip daha çok mentollü adaçayı kokusuna dönüşüyor. Kuru, hafif yeşil, ekşimtırak, keskin, aromatik ve biraz karanlık. Orta bölümlerde, parfümün gücünde yaşanan belirgin azalmaya paralel olarak keskin dumanlı otsuluk biraz durulup bir iki adım geri çekilirken çehresi de tekrar değişmeye başlıyor ve sırtını sedir gibi yumuşak aromatik ağaçlara dayamış hafif karabiber esintili bir vetiver olarak kendini gösteriyor. Bu noktadan sonra parfüm, Encre Noire’a oldukça yaklaşıyor, ilerledikçe yer yer Terre d’Hermes’i, hatta Memoir Man’in ilk bölümlerini de hatırlatıyor… Dumansılık da yavaş yavaş dumanı az bir tütsüye doğru evriliyor ve sonlarda yumuşak, tatlımsı bir karaktere bürünen vetiverle beraber kapanışı yapıyor. Ortada müthiş bir kompozisyon olmasa da genel olarak benim sevdiğim tarza yakın, eli yüzü düzgün bir kokusu var. Encre Noire’ın ya da Terre d’Hermes’in baş tarafına marijuana/adaçayı ağırlıklı dumansı bir otsuluk eklenmiş gibi ama performans tatminkar değil. Yayılımı önceleri ortalama sonra düşük seviyelerde oldu benim tenimde. 5-6 saat kadar da bir kalıcılığı var. Sahip olduğu fiyat etiketi ise çok abartılı.

Yorum

• Creed Aventus. Ankara'da Mart ayının ortasında bu havalar Allah sonumuzu hayır etsin..

Yorum

• Dior Feve delicieuse

Yorum

• Dune.

Yorum

İşleniyor...
                                X