Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü Kullandım? Eylul-2021

Çökme
This topic is closed.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Sigilli EA

Yorum

• Sonoma Scent Studio - Tabac Aurea

Yorum

• Adp essenza
        Adp serisinden şimdilik en sevdiğim

Redmi Note 6 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

• Hacivat

GM1900 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

• Diptyque Philosykos
            Benim en çok hoşuma giden incir parfümü bunuda nerdeyse 1 senedir kullanmıyordum güzel oldu eğer kullanmayan varsa nasıl koktuğunu tarif edeyim hani inciri dalından koparınca sütü çıkar ya elinize buaşıncada bir kokusu kalır öyle kokuyor işte ,zamanında hem övgü aldım hem de annem sevmişti baya

Yorum

• Xerjoff Mefisto

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum

• MEMO ..MANOA & CHANEL..MISIA

Misia bildiginiz ruj efectli koku.. Sevmiyorum bu tarzi sıkmış bulundum ustune manoa sıktım... Karman corman oldu ama fena da olmadi.. tatli bir gourmand oldu..

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

• İyi haftasonları... Lddm kullandım ve yazdım:
                  https://fatonunparfumleri.blogspot.c...tauer.html?m=1

Yorum

• Roma Uomo, Laura Biagiotti

Annick Menardo’nun tasarladığı, 1994 çıkışlı, ağacımsı-tatlı oryantal bir parfüm.

Açılışı greyfurtun sulu, yuvarlak nüansı, galbanum-fesleğen gibi notalarla biraz yeşil ama her şeyden önemlisi bazdan gelen yüksek orandaki yumuşak bir tatlılık ile açılıyor.

Baz bölümünden gelen öyle dizginlenemeyen yüksek oranda vanilyalı balzamik bir tatlılık var ki daha açılışında kendini yüksekten göstererek net bir şekilde dikkat çekiyor ve kokuyu hemen bu karaktere doğru çekiyor. Açıklanan notalarında benzoin var, vanilya yok. Doğal olarak benim beklediğim klasik vanilya ile desteklenmiş benzoindi. Gelen ise benzoin ile desteklenmiş vanilya… Çok fazla vanilya!

Açılışı ve baz arasındaki kalp bölümü ise benim için bir kayıp: Çam, yasemin, ardıç, heliotrope.

Kokunun orta bölümü oynanmamış gibi. Varlık yokluktan öte belki bu ince notaların hissedilemeyeceği kadar gürültülü, kaba bir kakafonik bir tatlılık ile baskılanmış olabilirler mi diye düşünüyorum... Ama ne olursa olsun, sonucunda hepsi birer vitrinlerdeki cansız mankenleri gibiler. Daha açılışta baz bölümünden gelen yumuşak, yuvarlak bir tatlı bir kakafoni ile finalini yapan bir koku. Şaşırtmıyor!

Bu kakafoni ortasında karakterlerini koyamayan gövdesiz ağaçlar ise beklentileri karşılamayan ayrı bir hayal kırıklığı.

Belki eskiden daha benzoin karakterli, daha ağacımsı, daha yeşil, daha derli toplu bir kokuydu. Ama bu parfüm, bugün pek iyi gözükmüyor…

Click image for larger version  Name:	roma2.jpg Views:	0 Size:	79.3 KB ID:	201387
                    Son Düzenleme Aryan; 12-06-21, 15:32. Tarafından yapıldı.

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: Aryan View Post
                      Roma Uomo, Laura Biagiotti

Annick Menardo’nun tasarladığı, 1994 çıkışlı, ağacımsı-tatlı oryantal bir parfüm.

Açılışı greyfurtun sulu, yuvarlak nüansı, galbanum-fesleğen gibi notalarla biraz yeşil ama her şeyden önemlisi bazdan gelen yüksek orandaki yumuşak bir tatlılık ile açılıyor.

Baz bölümünden gelen öyle dizginlenemeyen yüksek oranda vanilyalı balzamik bir tatlılık var ki daha açılışında kendini yüksekten göstererek net bir şekilde dikkat çekiyor ve kokuyu hemen bu karaktere doğru çekiyor. Açıklanan notalarında benzoin var, vanilya yok. Doğal olarak benim beklediğim klasik vanilya ile desteklenmiş benzoindi. Gelen ise benzoin ile desteklenmiş vanilya… Çok fazla vanilya!

Açılışı ve baz arasındaki kalp bölümü ise benim için bir kayıp: Çam, yasemin, ardıç, heliotrope.

Kokunun orta bölümü oynanmamış gibi. Varlık yokluktan öte belki bu ince notaların hissedilemeyeceği kadar gürültülü, kaba bir kakafonik bir tatlılık ile baskılanmış olabilirler mi diye düşünüyorum... Ama ne olursa olsun, sonucunda hepsi birer vitrinlerdeki cansız mankenleri gibiler. Daha açılışta baz bölümünden gelen yumuşak, yuvarlak bir tatlı bir kakafoni ile finalini yapan bir koku. Şaşırtmıyor!

Bu kakafoni ortasında karakterlerini koyamayan gövdesiz ağaçlar ise beklentileri karşılamayan ayrı bir hayal kırıklığı.

Belki eskiden daha benzoin karakterli, daha ağacımsı, daha yeşil, daha derli toplu bir kokuydu. Ama bu parfüm, bugün pek iyi gözükmüyor…

Click image for larger version Name:	roma2.jpg Views:	0 Size:	79.3 KB ID:	201387
                      Kolumda bu kokuyla ben ne yapacağım? -diye düşünürken neyse ki alttan gelen dün gece yine koluma sıktığım Sayın Roudnitska'nın yaratıcısı olduğu benim second skin Eau D'Hermes titreşimleri, yüzümü gülümsetti; popüler müzik uğultuları arasında adeta bir Schoenberg eseri gibi kendini gösterdi.

Eau D'Hermes: Kokunun fetiş niteliği, yabancılaşma ve koklamadaki gerileme üzerine negatif diyalektik bir koku.

Son Düzenleme Aryan; 12-06-21, 16:49. Tarafından yapıldı.

Yorum

• Afnan Perfumes - Supremacy Silver

Yorum

• PDM - Layton. 🙂

Yorum

• Mancera Cedrat Boise

Yorum

• İris, sümbülteber karışımı gibi bir şey oldu, he he. :-) Bir de bu aralar ruj kokulu parfüm arayışındayım, önerilerinizi alabilir miyim?

Yorum

• Libra
                                Libra Yorumladı
                                Yorumu düzenleme
                                Benim ruj kokusuna en çok benzettiğim parfüm Lipstick Rose

• Rayiha
                                Rayiha Yorumladı
                                Yorumu düzenleme
                                Ben çok aradım, hayalimdeki ruj kokusunu bulamadım Swann. Lancome L'Absolu gibi kokan bir ruj arıyorum.

Pembeden bordoya doğru diziyorum

Deneyebilecekleriniz:
                                LL Eau Blanc
                                H&M A Dash of Color - Lipstick
                                CK Eternity Intense
                                Atkinsons Love in Idleness
                                Chloe Love
                                Guerlain Insolence
                                Narciso Rouge
                                Chanel Misia
                                MMM Lipstick On
                                Valentina Donna
                                Valentino Homme
                                Givenchy L'Ange Noir
                                Dior Homme ve Intense

Denemek istediklerim, burada renkler tahmini
                                Dioramour
                                FM Lipstick Rose
                                MFK Feminin Pluriel
                                LL Sweet
                                JHAG Lipstick Fever
                                Jovoy Rouge Assasain
                                HdP Moulin Rouge
                                MFK Oud Satin Mood Extrait
                                Son Düzenleme Rayiha; 14-06-21, 00:36. Tarafından yapıldı.

• Swann
                                Swann Yorumladı
                                Yorumu düzenleme
                                Teşekkür ederim öncelikle her ikinizi de, Libra @Rayiha.
                                Önerileriniz içinde denediklerim:Chloe Love(güzel bir pudra kokusu)
                                Narciso Rouge(masum bir ruj efekti, aradığım gibi iddialı değil)
                                Chanel Misia(meyveli iris, litchi meyvesi çok hissedilir)
                                Valentino Donna(deri ve gül, ruj hissiyatı alamıyorum)
                                Moulin Rouge(en gercekci ruj efekti fakat koku yogunlugunu sevemedim)
                                Lipstick Rose; denemek isterim keske biri dekantini yahut sisesini bana satsa! 😆😃

• YSL..CAFTAN

Normalde hoslandigim bir koku degil ama dag havasina cok yakisti.. Yazi bahari kisi gectik yere yurda göre de mi parfum kullanicaz.. cok guzel kokuyor ama...

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

İşleniyor...
                              X