Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü Kullandım? Eylul-2021

Çökme
This topic is closed.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• tobacco vanille

Yorum

• En sevdiğim parfüm olan Xerjoff - Alexandria II

Yorum

• Jacques Fath Vers le Sud

Yorum

• Terre d'hermes pure parfum . Portakal ve greyfurtun uyumlu birlikteliği.

Yorum

• PDM - Layton. 🙂

Yorum

• Mfk Gentle fluidty silver son donemde en cok sorulan parfum. benim baslarda burun kivirdigim ancak son zamanlarda oldukca beğendigim koku yayilim performans harika.Acilisi Creed Green irish tweedi andiriyor ama gentle silver daha tatli bir koku git kadar basit bir koku degil.

RNE-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

• MFK Lumiere Noire Pour Homme

Açılışta yoğun olarak hissettiğim gül sonrası her şey harman içinde belli belirsiz algılanıyor.Çok çok temiz,kalıcılığı tende ve tekstilde epey yüksek bir koku.Fakat yarattığı bir yerlerden aşina olma hali bir huzursuzluk veriyor bana çok rahat taşıyamıyorum. Dry-down ise çok temiz ve yumuşak.

Edit: Dry-down hakikaten çok güzel... Yani iki saat sabredebilirseniz mükâfat doyurucu oluyor.
                Son Düzenleme teafortwo; 12-04-21, 20:59. Tarafından yapıldı.

Yorum

• Boss Bottled Intense, Hugo Boss

Koku DNA’sı, Annick Menardo’nun tasarlamış olduğu 98' yılı çıkışlı, bir diğer adıyla nam-ı diğer No:6 parfümünün koku tasarımının mümkün olduğunca korunarak revize edilip güçlendirilmesine dayanan ve modern klasikler arasında yer alan, hafif altta gizli fujer iskeletinin hissedilebileceği ağacımsı baharatlı koku grubunda yer alan bir parfüm.

Açılışı elma ve elmaya meyveli bir derinlik katan sivri olmayan, asiditesi düşük yuvarlak turunçgiller ile temiz, tatlı, aydınlık bir açılışa sahip. Buradaki temiz tatlılıkta, açılışındaki portakal çiçeği dokunuşu ve diplerden gelen vanilyanın rolü yüksek.

Açılışın ardında koku gelişiminde sahnede kendini gösteren başta tarçın olmak üzere karanfil, kakule gibi baharatlar agresyon içermeden yumuşak bir şekilde kokuya karakter katan bir çerçeve çiziyorlar.

Son bölümlerde ise vanilyalı odunsu yumuşak bir kokunun hakimiyetinde bulanıklaşarak zeminden ayrılıyor. Kumarin nüansı da içeren bu baz bölümünde odunsu notalar arasında da sandal burunda en dikkat çekici olanı.

Tatlı sayılabilecek bu parfümün bence en takdir edilesi yönü baharatları, ana akım diğer bazı parfümlerdeki gibi ciddiyetsiz “sakızımsı bir tatlılık” ile buluşturmaması.

Negatif yönü ise bugüne kadar çok kullanılmış, kendisini çok maruz kalınılmış olunması, açık parfüm satış listelerinde dahi başlarda yer alması ve çıktığı günden itibaren parfüm dünyasında yükselen meyveli, tarçınlı vanilya parfümü trendlerinden kaynaklı çok sayıda benzerlerine rastlanıyor olunması. Bugün dahi bazı genel beğeniye uygun niş parfümlerin içinde Boss Bottled’ın havasını yakalamak mümkün. Mesela ilk aklıma gelen bkz. Parfums de Marly Layton.

Genel olarak ise insanlar bu DNA’yı seviyor, mesela bir kişi bu parfüm için; “bu kadar beni rahatsız etmeyen ve iyi hissettiren başka bir parfüm daha yok…” demişti. Pop olması sebebiyle de bu koku için birisinden, eski erkek arkadaşının kokusu olduğu yönünde yorumlar ile de karşılaşmanız olası...

Benim geç çocukluk dönemimde kullandığım parfümlerden biriydi. Şimdi bakınca fark ediyorum da o dönemde parfüm kültürü olmayan bir ortamda ulaşılabilirlik noktasında kullanabilecek çok daha kötü parfümler varmış… Bu, yazık çocuk hali ile yine çok da kötü bir seçim değilmiş gibi.

Bugün ise benim elimin gideceği, kullanacağım bir parfüm değil; koku estetiği bugün benim estetiğimi taşımıyor. Ama ne zaman koklasam nedense yüzümde bir gülümseme oluşuyor. Bilmiyorum, belki yirmi sene öncesine götürüyor oluşundan kaynaklı olabilir. Anılar…

Click image for larger version  Name:	boos_Hd.jpg Views:	0 Size:	211.2 KB ID:	199045
                  Son Düzenleme Aryan; 12-04-21, 20:37. Tarafından yapıldı.

Yorum

• kendine_ziyan
                    kendine_ziyan Yorumladı
                    Yorumu düzenleme
                    Bu parfümün üretimi durdu mu acaba, bilginiz var mı ?

• Aryan
                    Aryan Yorumladı
                    Yorumu düzenleme
                    Bilgim yok maalesef. Ama eskisi kadar olmasa da halen popüler ve o kadar kolay bulunabilen bir parfüm ki... kendine_ziyan

• kendine_ziyan
                    kendine_ziyan Yorumladı
                    Yorumu düzenleme
                    Teşekkür ederim.

• Pdm Layton

Yorum

• Loewe Solo Platinum

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum

• Santal Majuscule

Yorum

• V Canto Mastin

Yorum

• Amouage Jubilation XXV

Yorum

• Nicolai - Kiss Me Intense

Çok hoş bir demodeliği var. Performansından da memnunum.Atomiser tek spreylik ürünü dahi çok iyi dağıtıyor.Tatlılığı ve beyaz çiçekleri optimum düzeyde dengeli. Kompozisyonu beğenmişseniz, ideale yakın bir şişe parfüm size.

Yorum

• FREDERIC MALLE... FRENCH LOVER

Yine kendimle inatlasip denemedigim kokulardan.. Bu markaya karsi onyargiliyim sanirim ne denediysem sevmedim.. Musc Ravageur haric... demekki ciceksi kadinsi kokulari beni rahatsiz ediyor...cunku French Lover i cok begendim ama maskulen buldum... Erkek kullanimi icin müthiş.. hele de bu havalarda... valla super... 👍

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

İşleniyor...
                              X