Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü Kullandım? Aralik 2020

Çökme
This topic is closed.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• FM Carnal Flower bütün gün dolu dolu sümbülteber kokmak.

Redmi Note 6 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

• Ambra calabria

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum

• Amouage Lyric Man, bir erkek parfümü ne kadar zarif olabilir sorusunun cevabı

Yorum

• PDM Galloway tertemiz,ferah ve genel beğeniye çok uygun bir koku. Portakal çiçeği ve misk baskın notaları bana göre, karabiberi pek hissedemedim.

Yorum

• Chanel Platinum Egoist

Yorum

• Creed Virgin Island Water

Yorum

• İssey Miyake Pour Homme

Yorum

• Bowling Green

Açılışında çok net hissettiğim portakal, limon ve bergamot. Orta kısımda parfümün ana oyuncularından çam yaprağı iğnesi ve limon yaprağını çok net hissediyorum. Parfüm orta kısıma geçtikten sonra pek değişmeyen bir yapıda. Ortaya çıktığı tarih itibariyle eski kafa parfüm olarak görülebilir ama alakası yok zamansız yazlık bir beyefendi parfümü. F/P oranı çok yüksek bir parfüm. Performansı ilk 5,6 saat kendisini ara ara canlı bir şekilde hissettiren bir yapıya sahip sonrasında kayboluyor. Genel beğeni ortalama üstü. Tek sıkıntısı üretiminin durmuş olması ve zor bulunması. Herkese iyi haftalar 🙃

Yorum

• Aryan
                    Aryan Yorumladı
                    Yorumu düzenleme
                    Bu parfüm ile ilgili ilginç bir durum var. Yabancı forumlarda da bu son zamanlarda EDT. olanlarının bulunabilirliğinde gözle görülür ciddi bir artış olduğundan bahsediliyor. Bence yeniden üretime geçilmiş olabilir... Vintage olarak gördüklerim EDC. ve parfüm sıvısı daha koyu renkteydi. Kullanıcı yorumlarına göre de Cologne olanların performansları ve doğallık hissiyatı EDT.'lerden daha iyiymiş.
                    Son Düzenleme Aryan; 28-07-20, 17:59. Tarafından yapıldı.

• Paco rabanne pour homme vintage

Bir meşe yosunu şaheseri daha güncel versiyonu ile pek benzeşmeyen işlerden. Güncelleri daha sabunsu ve sentetik iken bunda hem lavanta hemde meşe yosunu çok doğal ve kullanışlı. Açılışı biraz sert başlıyor fakat daha sonra çok yumuşak bir koku haline geliyor, çıkış yılı 1973 göz önüne alındığında 2020 yazında bile halen çok kullanışlı verdiği temizlik hissiyatı müthiş.

Yorum

• Gentleman givenchy cologne 5 ml dekanti 4 saatte tukettim. Kalıcılık ve yayılım çok kötü maalesef.

Redmi Note 6 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

• Hermes eau fraiche

Yorum

• Tom ford beau de jour

Yorum

• Versace Dylan Blue

Yorum

• Uyku tutmayınca birşeyler okudum, sıkılınca biraz parfüm deneyeyim dedim. "Yaz günü en olmaz dediğim parfüm yaz günü nasıl olur" acaba diyerek Molinard Habanita'dan bir fıs sıktım.

Uykum iyice kaçtı.

Kışa yakıştığını düşündüğüm ama baharatlı ve maskülen bulduğum parfüm, yaz sıcağında daha çiçeksi ve feminen yönünü gösterdi. Tatlılığı daha fazla, tozluluğu daha az. Genel olarak kış halinden daha parlak ve kullanımı daha keyifli. Zaman geçtikçe çiçekler geri çekilip tatlı baharatlar ön plana çıktı. Ne çiçekleri, ne de baharatları tek tek sayamıyorum, tatlı baharatların, vanilyanın, kuru çiçek çaylarının birbirine karıştığı ahşap bir çekmecenin kokusu diyebilirim belki... Bendeki başarılı bulunan EdP reformülasyonu. Parfümün güzelliğini yaz sıcağında yeni anladım desem yeridir.

Hazır uykum kaçmışken ne zamandır elimde sürünen bir işi bitirdim ve bir diğerine motive olmam için güzel bir e-posta aldım. Sanırım uğurlu geldi.

Artık biraz uyusam iyi olur...

Yorum

• Acemiburun
                              Acemiburun Yorumladı
                              Yorumu düzenleme
                              Açılışta paçuli koklar gibi oldum sizde duydunuzmu

• Rayiha
                              Rayiha Yorumladı
                              Yorumu düzenleme
                              Acemiburun, şimdi sıktım tekrar koklamak için. İlk anda alttan gelen nanemsi ferah bir nota var ama paçuli gibi hissetmedim. Bahartların etkisi olabilir belki. Bu parlaklık çabuk geçti ve yumuşadı, pudralı faz başladı. Bendeki kare şişeli güncel EdP. Vintage EdT'ler daha keskinmiş.
                              Son Düzenleme Rayiha; 16-08-20, 22:05. Tarafından yapıldı.

• Acemiburun
                              Acemiburun Yorumladı
                              Yorumu düzenleme
                              Bendeki edt vers. ,Yorum yapmak için tekrardan fıslattığınız içinde teşekkürler🌱

• Nicolai - Patchouli İntense

Yorum

İşleniyor...
                            X