Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü Kullandım? Aralik 2020

Çökme
This topic is closed.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• CD - Ambre Nuit. 🙂

Yorum

• Xerjoff Lira

Yorum

• Prissana - Ma Nishtana
        Bir Prin Lomros isi, icinde yine yok yok...
        Benim hissettiklerim tutsu ekseninde kendini gosteren baharatlar, mur, biraz tatlilik, amber, recineler, hayvansallik...

Yorum

• Xerjoff more than words

Yorum

• nishane ani.ben vanilya kokularını pek sevmiyorum ama ani beğendiğim sayılı parfümlerden.açılışını dolce gabbana light blue'ya benzetiyorum.dip notlarını ise chanel coromandel'e. sıcak odunsu vanilya parfümü.boğucu yoğun bir havası yok.genel beğenisi yüksek.Kazağınızdan bir kaç gün sonra gelen koku inanılmaz güzel.

Yorum

• creed bois du portugal
              harika, berber kokusu açılış da aldım, şişeli almak isterim

Yorum

• fsater
                fsater Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                berber kokuları b.d.p'ye benzemek için üretilmiş vasat kokular.berber kokuları çakıl taşı ise b.d.p pırlanta

• Oliver & Co Vetiverus

Yorum

• Hermes Belami kullandım. Benim kullandığım üçüncü reformülasyon. Deriyi merkeze alan, tozlu bergamot ve limonun narenciyeli bir hava, kakule , yaban karanfili (carnation) ve paçuli gibi notaların baharatlı ve aromatik bir hava , amberin ise belli bir sıcaklık kattığı, tatlılığın yok denecek kadar az olduğu oldukça güzel bir kompozisyon. Vintage Belamiyi deneme imkanım olmadı maalesef ama bu üçüncü reformülasyon bile bu haliyle oldukça beğenimi kazandı. Kullandığım başka bir deri temalı koku olan Moschino pour homme vintage'a benziyor büyük ölçüde.

Yorum

• orangeverte
                  orangeverte Yorumladı
                  Yorumu düzenleme
                  Aryan hocam aynen benim kullandığım 3'üncü reformulasyon sitedeki

• Aryan
                  Aryan Yorumladı
                  Yorumu düzenleme
                  Sağ olun orangeverte hocam, parfüm hakkındaki yorumuz için ayrıca teşekkürler. Diğer yabancı parfüm platformlarındaki yorumlara baktım da aslında güncel Bel Ami gayet beğenilmiş, vintage olanına sahip olanlar %98-%95 oranlarında benzerlik taşıdığını yazmış. Bir de Bel Ami Vetiver adında bir Ellena yorumu var ki o da merak uyandırmıyor değil... Rocabar da dahil olmak üzere Les Classiques serisini genel olarak merak ediyorum aslında.

• orangeverte
                  orangeverte Yorumladı
                  Yorumu düzenleme
                  Rica ederim Aryan hocam

• Stephane Humbert Lucas 777 - Black Gemstone..

Bir kaç gündür deniyorum ve kokuyu bir kalıba oturtamadım..

Sitruslu udlu, amberli ve çok hoş koku.. (amber yokmuş, mür, reçine ve tonka )

Değişimlerini hafifçe yapıyor, udumsu başlayıp yavaş yavaş sitrusa dönüyor ve kalıcığı da ortalama..

Bir de hangi mevsim ve durumda kullanılacağını buldum mu, yaşadık..

Oldukça sevdim..
                Son Düzenleme uncle-benjen; 25-12-20, 17:23. Tarafından yapıldı.

Yorum

• Jo Malone | Vetiver & Golden Vanilla
                  Galbanum tarzı ekşi kuru yeşil asidik otsu reçineli bir vetiver-limon ikilisi ile açılış yapıyor. fazlasıyla ekşi, tatlılık bu noktada az. vanilya ortadan sonra ancak adamakıllı kendini gösterebiliyor. Vetiver kullanımı gereğinden çok gerçekçi otsu. Topraksı yeşil vetiver tarzı olsaydı sanki daha güzel bir birleşim olurdu. Yine de her ikisi de ana oyuncu olarak, vanilya ve vetiver'in birbirine tamamen uyum sağladığı bir kompozisyon olabilir mi.. aklıma gelen bir örnek yok.

edit: Fragrantica'da benzerlik oylamalarından bildiklerim Eau des Baux ve Fat Electrician. gerçekten de başlangıç ve orta, Eau des Baux'ın ilk kısımları ile oldukça benzer. Fakat onda sonrasında gelen hafif tütsülü vanilya-servi'ye geçiş Eau des Baux'ı benim açımdan daha özellikli ve oturaklı yapıyor. Fat Electrician ise vetiverin türü bakımından ucundan benzetilmiş olabilir ama bütüncül olarak epey farklı iki parfüm.
                  Son Düzenleme Asaid; 25-12-20, 21:49. Tarafından yapıldı.

Yorum

• Unique Luxury İzmir. İrisli pudramsı ana yapıya hafif aromatik havanın ve citrusların eklenmesi ile oluşturulmuş çok hoş bir parfüm.
                    Son Düzenleme Myrkur; 25-12-20, 19:16. Tarafından yapıldı.

Yorum

• Amouge Overture

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum

• ormonde jayne montabaco intensivo

Yorum

• Dior Homme Parfum 2020
                          Yeni 100’lük şişe denemelerine devam. Bende 75’lik şişede olduğu için karşılaştırma şansım var elimden geldiği kadarıyla. Parfum bildiğimiz Dhp olarak açılış yapıyor; baskın deri ve iris başrollerde pudralı hava baya yoğun, bu kısım eski dhp’nin aynısı. Orta kısımlarda biraz deri kırılıyor iris daha belirginleşiyor yani ben pudralı havayı daha çok hissettim selefine göre. Son kısımları daha yumuşak bir deri daha yumuşak bir pudralı makyaj efekti var. Parfüm selefi 75’lik dhp ile çok farkı yok yüzde 95 oran benzerlik söz konusu. Çok az yumuşamış sadece ama bunu iki şişeyi yan yana getirmeden anlamak imkansız gibi. Performansına diyecek laf yok tabiki; saat 6 da sıktım saat 12, 6 saattir buram buram kokuyor. Seyreltilme filan yok yani anlayacağımız. Şişenin 100 ml çıkmasıyla daha avantajlı bir noktaya geldi tabi fiyat olarak. Dior bu parfüme bir işlem yapmazsa meşhur reformülasyonlarından birisini yani, bu parfüm designer tayfada şu an itibariyle bir numara şahsi fikrim olarak.

Yorum

• shl taklamakan özlenen kokularda bugün. bir kaç aydır yogunluk sebebiyle parfüm deneyemiyordum şöyle parfümlerime ayıracak bir yarım saat bulamıyordum, neyseki bu sabah ufak bir fırsatım oldu evde kahve içerken bileğimde taklamakan bana eşlik ediyor, açılışındaki gül tam benim tahammül edeceğim seviyede ve parlak vurucu bir açılışa sahip tek itirazım kapanışındaki benzoin fazlalığına olur, dip notaları bu kadar kuru ve yapay hissettirmese çok daha fazla seveceğim bir parfüm olurdu.

Yorum

İşleniyor...
                            X