Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü Kullandım? Aralik 2020

Çökme
This topic is closed.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Kilian - Sacred Wood Çok beğendim kesinlikle, oldukça düz bir çerçevede ilerliyor koku, kapanışa kadar fazla dönüşmüyor.Güzel baharatlı bir sandal ağacını yumuşatan sütümsü akora ilave biraz daha odunsu notalar var sanki ama iyi secemiyorum..belki sedir acaba mı derken kokunun Jo Malone Dark Amber & Ginger Lily ile oldukça benzeştigini fark ettim.
    İlk kez 7- 8 yıl evvel yine yılın bu zamanlarında mağazalarında deneyip, açılışına vurulup hemen satın almıştım.Sonra kullanmaya başladıkça içindeki sedirden kaynaklanan kurşun kalem kabukları etkisinin tenimde çok kaldığını hissettim.O bayıldığım tepe notalar hemencecik uçup gidiyordu ve bir süre sonra hiç keyif almamaya başlamıştım, bir kenarda bekledi. Ama ama Sacred Wood, o çok da fazla dönüşmeyişi (!)ile çok mutlu etti beni.Sandal ağacı kapanışta biraz yalnız kalıyor ama kalıcılık iyi, yayılım da benim için yeterli.
    Şimdi fark ettim ki Dark Amber & Ginger Lily daha yaşlıymış Sacred Wood dan.
    ​​​​​Sonradan gelen edit: Uuu meğer Mysore santal ıymış elimizdeki..
    Son Düzenleme teafortwo; 22-12-20, 23:25. Tarafından yapıldı.

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: teafortwo View Post
      Kilian - Sacred Wood Çok beğendim kesinlikle, oldukça düz bir çerçevede ilerliyor koku, kapanışa kadar fazla dönüşmüyor.Güzel baharatlı bir sandal ağacını yumuşatan sütümsü akora ilave biraz daha odunsu notalar var sanki ama iyi secemiyorum..belki sedir acaba mı derken kokunun Jo Malone Dark Amber & Ginger Lily ile oldukça benzeştigini fark ettim.
      İlk kez 7- 8 yıl evvel yine yılın bu zamanlarında mağazalarında deneyip, açılışına vurulup hemen satın almıştım.Sonra kullanmaya başladıkça içindeki sedirden kaynaklanan kurşun kalem kabukları etkisinin tenimde çok kaldığını hissettim.O bayıldığım tepe notalar hemencecik uçup gidiyordu ve bir süre sonra hiç keyif almamaya başlamıştım, bir kenarda bekledi. Ama ama Sacred Wood, o çok da fazla dönüşmeyişi (!)ile çok mutlu etti beni.Sandal ağacı kapanışta biraz yalnız kalıyor ama kalıcılık iyi, yayılım da benim için yeterli.
      Şimdi fark ettim ki Dark Amber & Ginger Lily daha yaşlıymış Sacred Wood dan.
      ​​​​​Sonradan gelen edit: Uuu meğer Mysore santal ıymış elimizdeki..
      Sevdigim ve siseli almak istedigim kokulardan... cok guzel

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

• Ermenegildo Zegna Forte.. Baştan sona tatlılığın hakim olduğu hafif baharatlı, aromatik odunsu. Çok kısa süren zencefil dokunuşlu narenciyeler,yüksek sesle devreye giren tütün destekli ballı lavanta ile odunsu taban üzerinde hükümdar tonka.
        Kış dönemi tütün içerikli tatlı ve odunsu kokulardan hoşlananlar için makul fiyatı ile iyi bir alternatif olabilir.

Yorum

• Dior Feve Delicieuse sıkılmadan kullanacağım tek gurme koku.

Yorum

• PDM HEROD

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum

• Guerlain - Rose Nacree Du Desert..

Derimsi paçulimsi açılış.. ( deri yok )

Derin ama yormayan bir gül..

Gülü yumuşatan ağaçsılık.. ( ud var )

Enteresan şekilde, cevizinden plastiğine, nanesinden yanmış lastiğine, süetinden kakulisine herkez farklı şeyler duyumsamış..

Ve bu bence pozitif bir gösterge..

Sonuçta kaliteli ve kalıcı bir parfüm olmuş ki Thierry Wasser pek boşa atan biri değil..

Sorun bunu benim mi eşimin mi kullanacağı..

Bayramlarda oğlanın kafasına dökmek için fazla "sanatsal" kaçar..

Hınsss...

Yorum

• Givenchy gentleman edp

Yorum

• Hangisi bilemedim

Yorum

• Romeo Gigli Man kullandım. Parfüm mandalina ve bergamotla gayet ferah bir açılış yapıyor. Kısa süre sonra kokuya tarcın , karabiber ve odunsuluk katan bir nota ( baktım bambuymus) katılıyor ve koku baharatlı odunsu bir hale geliyor , yalnız ferahlığını hiç kaybetmeden.Koku oldukça doğal kokuyor bence. Ilkbahar ve yaz için oldukça güzel bir seçenek

Yorum

• Olinka Grandiosa ile 70'lere yolculuk...

Yorum

• Laura Biagiotti Venezia Uomo Vintage kullandım. 90'lardaki aromatik erkek parfümleri ekolünden bir tanesi de bu arkadaş. Yalnız bu aşırı maskülen değil. Meşe yosunundan kısılmış biraz o kadar hissedilmiyor. Paçulisini de ben pek algılayamadım. Açılışında limon belirgin şekilde hissediliyor. İçinde inceden tozlu, pudralı vanilyaya benzer bir tatlılık mevcut. Floral notalarda inceden kibarlaştırmış parfümü. Sınıfına göre biraz da güçsüz. Belki 1997 yılından bir batch olmasından dolayı olabilir.

Yorum

• Nishane nanshe.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum

• PERRIS MC... SANTAL DU PACIFIQUE

Sandal notasini seven biri olarak kullanilabilir bir sandal yorumu oldugunu dusunuyorum.. Cok begendim.. Le labo santal33 te cok belirgin bir sandal var .. ki cok severim... Bu kokuda belirgin olmasina ragmen daha geri planda kalmis ve daha kullanilabilir bir parfum olmus...
                            Denemenizi tavsiye ederim siseli alicam...

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

• Terenzi Ursa, güzel bir parfüm olmasına rağmen kalıcılığı epey düşük...

Yorum

• Histoires De Parfums Ambre 114

Yorum

İşleniyor...
                                X