Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü Kullandım? Haziran 2020

Çökme
This topic is closed.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Orjinal yazı sahibi: cantona8 View Post
    Norne ile Fille en Aiguilles karisimi, sivi kalitesi yuksek, nemli ve küflü yağmur ormanlarinin tasviri. Icine giren hicbir sey disari cikamamis gibi bu ormanin... Prin Aran...
    Hocam parfümün notalarına baktım da çok ilginç. Mesela: Fragrantica'ya göre parfümde şöyle bir nota var:

Click image for larger version

Name:	a2e02199e6810fe023dbe4ed0a56f3c8.jpg
Views:	255
Size:	231.8 KB
ID:	159827

Yorum

• cantona8
      cantona8 Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Bir de muhtemelen bu parfümü Pryn markasini kapattiktan sonra Aranyaka ya alternatif olarak sundu. Tipki Turkish Leather i PRIN markasi altinda Anatolia olarak yeniden uretmesi gibi. Ama Turkish Leather daki derinlik yok tabi. Hemen hemen butun Prin Lomros markalarini denedim ve kisa kisa yazacagim buradan.. cornelius

• mizansen035
      mizansen035 Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Aynen cantona8 İzmirdeyim. Daha önce incelemiştim bu parfümü. Yabancı bloglarda falan da okudum. Notalarına bakınca oldukça ilgimi çekti. Hayvansal parfümler ilgi odağım olduğu için. Bunda bi yoğunluk var notalarda. Civet , costarium, kuzu yünü mü kılı mı neyse mantar. evet aranyaka pryn de incelemiştim mantarsız sote olmuş o ama koku DNA sı aynı.. Nasıl bir koku hocam. Keşke bulabilsem diyorum bayağıdır.

• mizansen035
      mizansen035 Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Zaten pyrin markası bayağıdır ilgimi çekiyor. Değişik yorumları var. Asfalt notası , sake içeceği notası , rakı , en dikkatimi çeken de iris parfümündeydi mountain air notası. N’aptınız Allah aşkına dağın eteğine çıkıp havayı doldurup şişeye özünü mü çıkardınız.

Corpse review cantona8 denediniz mi hocam. O koku Hakkında da çok pis şeyler duydum.
      Son Düzenleme mizansen035; 06-04-20, 10:21. Tarafından yapıldı.

• Dün balkoda biraz nefes alırken o güzel koku burnuma geldi, sokaktaki narenciye ağaçları açmaya başlamış. Eskiden daha çoktular, ama bir parazit yüzünden komşumuzun ve bizim güzelim limonlarımız kurumuştu. Şimdi bahçedeki mandalinin açmasını bekliyorum. Beklerken de SL Fleurs d'Oranger ile avunuyorum
    Son Düzenleme Rayiha; 05-04-20, 22:13. Tarafından yapıldı.

Yorum

• furkan1001
      furkan1001 Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Bir adanalı olarak serge lutensin bu kokusunu sayenizde öğrendim ve ilgim bayağı bir arttı mutlaka deneyeceğim tavsiyeniz için teşekkürler. Sizleri ve diğer forum arkadaşlarımızı Allah nasip ederse 2021 portakal çiçeği festivalinde ağırlamak isteriz dünyanın en özel kokularını doya doya içine çekebileceğiniz. Çiçeklerden taç yapabileceğiniz güzel,özel yemekler yiyebileceğiniz güvenli eğlenceli karnavalımıza bekleriz. 2021 Nisan Portakal Çiçeği festivalinde Baharda Adanada 😊

• Rayiha
      Rayiha Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Çok teşekkürler, inşallah bu günleri sağ salim atlatırız ve çiçeklerin kokusunu doyasıya içimize çekebiliriz

• Click image for larger version

Name:	974145D9-BD66-4DA4-8777-04BBBE85B451.jpeg
Views:	244
Size:	864.6 KB
ID:	159839

Tom Ford Man Extreme.

bayılıyorum bu kokuya. Bendeki eski versiyon şişe. Yeşil tozlu bitkiler. Belki biraz fesleğen. Hatta rom tütün ve incir. Baharat ve trüff.

Yeni versiyonunu koklamıştım ve bendeki şişe ile alakası olmadığını çok farklı koktuğunu fark ettim. Fragnaticadan baktım notalar tamamen değişmiş. Sadece incir ve truff kalmış. Yazık etmişler. Signature serisindeki en güzel kokuydu bana göre.

Yorum

• Vintage Chanel Antaeus kullandım.

Yorum

• mizansen035
        mizansen035 Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Hocam güncel antaeus ile arasındaki farkları söyler misiniz.

• vagonlar
        vagonlar Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Güncel Antaeus'u hiç denemedim hocam. Abbathdoom hocam denemişti sanırım güncelleri çok kötü diyordu.

• PDM Pegasus

Hiç yormayan bir vanilya yorumu. Kalıcılık +12 saat çok rahat. Hatta gün sonunda duşa gir çık hala bileklerinde. Bendeki dekant hangi batch bilmiyorum ama kalıcılık ve yayılımda hiçbir problem yoktu. Sanırım yenilerinde biraz kalıcılık problemi varmış ama bu parfümün kalıcılığı düşük olsa bile en fazla ne kadar olabilir diye düşünüyor insan.

Yorum

• Memo african leather

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: vagonlar View Post
          Vintage Chanel Antaeus kullandım.
          vagonlar hakan hocam kourosla beraber maskulenligin vücut bulmuş halini kullanmışsınız resmen Gerçi Anteus için Kourosa göre daha kullanılabilir diyorlar.

Yorum

• Sabaha hermes un jardin sur le nil ile başladım, gelsin mango kokusu.

Yorum

• mizansen035
              mizansen035 Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              Sazlık kokusu da var 😬

• orangeverte
              orangeverte Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              Ben pek sazlık kokusu almadım açıkçası

• mizansen035
              mizansen035 Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              Ben de alamıyorum ama notalarında var. Nasıl kokuyor bi bilsek

• Uzun bir süredir armani code profumo kullanıyorum ve gayet beğendiğimi söyleyebilirim. Hafif pudramsı vanilyalı bir koku ferah bir havası var ve kalıcılık sılaj da iyi diyebilirim.

Yorum

• D Homme intense 2013

Yorum

• Dior Sauvage

Yorum

• Öğleden sonrası için cuir garamente

Yorum

• Gucci Pour Homme 2

Yorum

• Adp Essenza ile bir balkon yapayım. Temiz hava alalım. Günaydın

Yorum

• Kıyamıyorum biteceksin de seni bir daha bulamam diye

Click image for larger version  Name:	AAABF045-B531-4233-A676-1BA3A007A269.jpeg Views:	0 Size:	1.48 MB ID:	159915
                        Son Düzenleme mizansen035; 06-04-20, 13:24. Tarafından yapıldı.

Yorum

İşleniyor...
                        X