Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü Kullandım? Haziran 2020

Çökme
This topic is closed.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Nasomatto Pardon

Yorum

• Profumum Roma Patchouly
      Kuru/tozlu toprak hissiyle ve isli bir yapıyla açılan daha sonra tatlılaşarak çikolata kıvamına gelen, lüks ve zengin kokusuyla referans bir paçuli yorumu.
      estefanyen

Yorum

• Dunhill Icon

Yorum

• Lidge
          Muhteşem Kakao,paçuli ve turunçgil kombosu.

Yorum

• Umut Kurtoğlu
            Umut Kurtoğlu Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            Bayılırım. Çoğu nişten daha niş

• Givenchy Dahlia Noir L’Eau.
          https://www.fragrantica.com/member/789115/

https://www.instagram.com/sebnemin_dunyasi/

Yorum

• Click image for larger version

Name:	20190503_141530_HDR_1569165827331-01_1583598228381.jpg
Views:	211
Size:	1.52 MB
ID:	155774
            فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ

Yorum

• Sartorial günüydü

Yorum

• ELdO True Lust kullandım. Açılışında rom oldukça baskın olsa da biraz zamanla geri çekilip menekşe ile deri ağırlıklı gidiyor. Ek olarak odunsuluk da mevcut ama ben daha çok menekşe-deri kısmını hissettim. Çiçeksi ve pudralı yapısı biraz feminen tarafa yakın olsa da koku güzelliği ile ben bu durumu göz ardı edip rahatça kullanıyorum.
                İlk denememden sonra annemin beğeneceğini düşünüp şişesini aldım. Umarım beğenir.

Yorum

• Costume National Homme
                  İtalyan tasarımcı firmanın 2009 çıkışlı, Domonique Ropion imzalı baharatlı, ağacımsı-aromatik parfümü…

Son derece baharatlı olan bu parfümün en baskın iki notası: Karanfil ve tarçın… Bu iki notanın dominantlığı altında diğer notalardan kakule, sandal, kekik, paçuli benim biraz hissedebildiğim, canlılık katmak için kullanıldığını düşündüğüm bergamot ve greyfurt notaları ise benim hissetmekte zorlandığım notalar oldu.

Açılışta baharatlı havayı güçlendiren, zenginlik katan hafif bir kakule kullanımı var. Karanfil ve tarçın ise kokunun tam kalbine oturuyor. Yorumlarda bazı insanların en çok hissettiği nota karanfil iken, bazılarının tarçın oluyor. Yine yorumlarda dikkatimden kaçmayan şey, parfümün beğenilmeme sebebinin çoğunlukla karanfil olduğu. Benim için ise karanfil sorun olmadı. Hatta karanfil benim hoşuma gidecek tarzda nostaljik esintiler aldığım bir nota oldu. Tasarımcı piyasasında pek karşılaştığım bir nota olmadığı içinse sevdim diyebilirim. Parfüm sonlara doğru oturdukça alt notalardan sandal ve hafif kirlilik katan paçuli hissedilebilir hale geliyor. Parfümü sevmemi sağlayan unsurlardan biri de kesinlikle dry-down kısmındaki sandal oldu.

Özetle: Baharatlı, maskülen, olgun bir D. Ropion pafümü. Sıcak-baharatlı bir parfüm olması sebebiyle sonbaharın soğuk günlerine ve kış mevsimine çok yakışıyor. Kalıcılık ve yayılımı ise en güçlü tasarımcı parfümler listesinde adını başlara yazdıracak türden. Taşıması kolay olmayan bu parfümü spor kıyafetlere ve çok genç yaşlara önermem. Taşıyabildiğiniz takdirde ise tasarımcı piyasasında fark yaratan bu parfüm, sizin de kendi farkınızı ortaya koymanızda yardımcı olacaktır.

Kalıcılık: 8/10 Çok iyi

Yayılım 8.5/10 Çok iyi

Click image for larger version  Name:	COSTUME_NATIONAL_HOMME_EDP_100ML.jpg Views:	0 Size:	190.3 KB ID:	155816
                  Son Düzenleme Aryan; 08-03-20, 11:40. Tarafından yapıldı.

Yorum

• Aramis pour homme

Redmi Note 6 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

• Bu muhteşem İstanbul gününde Mancera Coco Vanille

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum

• Cdg 2 Man. Bayılıyorum. Koleksiyona ilk kattıklarımdan hala da durur.

Yorum

• Replica Jazz Club

viski , tütün ve vanilya kombinasyonu. Bir çok parfüme “merhaba ben de aranıza katıldım” diyerek. BenZerliği ile göz kırpıyor.

Yorum

• Aryan
                            Aryan Yorumladı
                            Yorumu düzenleme
                            Hocam, peki farklı tarafları var mı? Hiç mi göz kırpmıyor o açıdan?

• mizansen035
                            mizansen035 Yorumladı
                            Yorumu düzenleme
                            Parfümün üst notaları çok iyi. Boozy ve aynı zamanda tatlı bir havası var. Fakat dry down kısmında pek bir özelliği kalmıyor parfümün. Üst notaları çok zengin. Ama sonrası vasat.

• Aryan
                            Aryan Yorumladı
                            Yorumu düzenleme
                            Hmm... Doğrudur. Şimdi notalara baktım da rom ile tütün-vanilya akordu, "sytrax" ve "pembe biber"le birlikte farklı durabilir. Tabi koklamak gerek. Şu tüm Replica'ları test edebileceğimiz bir mağaza olsaydı ne güzel olurdu. Zor bulunuyorlar. Gerçi bir Boyner'de test standı vardı, bir oraya tekrar gideyim ben.

• Amouage lyric Man

Mi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

• Chanel bleu edp ne güzel de bahar havası ☺️

Yorum

İşleniyor...
                            X