Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü Kullandım? Haziran 2020

Çökme
This topic is closed.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Şimdi bir hastam geldi, üstünde Chloe - Love vardı..

Gerçekten güzel bir parfümmüş rahmetli..

Yorum

• Bleu chanel edt

Yorum

• Dunhill - İndian Sandalwood markanın özel serisi için çıkardığı parfümlerden biri bergamotlu yosunlu freş Sandal ağacı yorumu öyle çok kaliteli farklı birşey değil ama dört mevsim kullanılabilecek performanslı genel beğeni parfümü

Yorum

• Tt ursa
          Çok uzun zamandır hep yazılanları okudum.elimde 1 senedir dekantı durmasına rağmen nedense denemek düne kısmet oldu.
          İki gündür kullanıyorum.animalic kirli kokuları sevmeme rağmen ( apls, mkk ,kouros) bu kokuyu sevemedim.belki biraz daha şans vermeliyim bilmiyorum.temimde çok değişkenlik gösterdiğini söylemeliyim. Tek sevdiğim kısmı romu belirgin şekilde hisseettiğim bölümüydü.kullanılan deri bana hayvanların kesildikten hemen sonra tuzlandığı deri ambarlarını anımsattı.söylenildiği gibi küflü peynir hissiyatını gerçekten aldım.ve bu kısmı uzunca bir süre hissettim.
          Sevemedim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum

• Click image for larger version

Name:	
Views:	0
Size:	2.00 MB
ID:	154408
            فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ

Yorum

• Akşama doğru, uzun zamandır görmediğim bir kız arkadaşımla buluşmaya giderken Ursa sıkmıştım üzerime. Arkadaşımla buluşup, sarılıp kucaklaştığımızda "Off muhteşem kokuyorsun" dedi... Bu parfümle ilgili forumdaki yorumları hatırlayınca kıza biraz şaşkın, biraz da saygı dolu gözlerle baktım. Sanırım, yakından ve uzaktan (veya kendi üzerinde ve başkasının üzerinde) farklı algılanan parfümlerden biri.

Yorum

• vagonlar
                vagonlar Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                Erkeğin şişedeki sıvı hali

• mizansen035
                mizansen035 Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                ursayı kilian STH ye benzetmiştim ben denediğimde. . Ama sanki biraz civet ya da castoreum olsaymış :P

• Medea
                Medea Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                Country style STH

• Orjinal yazı sahibi: cctaymaz View Post
              Tom Ford Oud Wood - Açılışına katlandıktan sonra devamı güzel geldi. Umarım ilerki saatlerde kalıcılığı da tatmin eder.
              Malesef kalıcılık inanılmaz düşüktü çok şaşırdım. Asla şişeli olarak almayacağım parfümler listesine giriş yaptı.

Yorum

• mancera aoud exclusif, matrai hocamın yorumunun altına imza atarım, hissedebildigim ama bu şekilde yazamayacagim düşüncelerime tercüman olmuş

Matrai

Mancera'nın bu zamana kadar çıkarttığı en karakterli ve en iyi parfümü...

Fazla iddialı başladım biliyorum ama Mancera'dan bu kadar iyi bir parfüm çıkabileceğini tahmin bile edemezdim. Özellikle markanın daha önce çıkartmış olduğu Oud isimli yoğun arabiklik taşıyan parfümlerden gına gelmişken bu parfüm markanın diğer oud isimli parfümlerinden bir hayli farklı ve kaliteli geldi.

Başlardaki ıslak odunsuluktan gelen nemli orman havasının hemen ardından orta notalarda bol bol oriental baharatların kullanıldığı, labdanumun ve safran birleşiminden gelen reçinemsi, karanlık ve hafif meyvemsi tatlılık, ve nerden geldiğini bilemediğim boozy bir hava. Hepsi birbiriyle uyum içinde. Köşesiz, derin ve mistik havada bir parfüm.

Parfümü tarz olarak betimleyecek olursak MFK APLS ile Serge Lutens L'Haleine des Dieux karışımı gibi diyebiliriz. Sanki APLS'yi Serge Lutens yeniden yorumlamış da bu parfüm ortaya çıkmış gibi. Serge Lutens'in o eşsiz baharat kullanımının neredeyse aynısını yakalamış bu parfüm. APLS kadar sert değil oldukça kullanılabilirliği yüksek, koklaması ve kullanması son derece keyifli. Bu tarz parfümleri seviyorsanız bence mutlaka deneme listenize almanız gereken ve denedikten sonra büyük ihtimal şişesine sahip olmak isteyeceğiniz tarzda bir parfüm.

Kalıcılığı ve farkedilirliği çok çok iyi. Sıcak yaz günleri haricinde bence her mevsime uygun. Bu fiyat aralğında alınabilecek en iyi odunsu-oriental parfümlerin başında.

Artıları o kadar fazla ki parfümün dip notalarında biraz dağılmasını görmezden geliyorum. Eğer bu dağılma olmasa 10 üzerinden 10 puan verebilecek kadar ileri gidebilirdim.

Mi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

• Jo Malone - Whiskey & Cedarwood..

Tam bir eeee...

Şeye benziyor eeee...

Yorum yazacak kadar bile üstümde kalmayan, 8-9 fısa rağmen buhar olup uçan parfümlerden..

Ben güzele güzel demem demiş ya şair...

Aynen öyle..

Yorum

• Click image for larger version

Name:	foglalt-initio-parfums-absolute-aphrodisiac.jpg
Views:	348
Size:	49.4 KB
ID:	154594
                    Initio Absolute Aphrodisiac ; Hayvansal vanilyalı amber parfümü. zaman zaman deri ve çok nadir çiçeksi. Biraz feminen bir parfüm. Side Effect gibi unisex bir havası yok.

Yorum

• furkan1001
                      furkan1001 Yorumladı
                      Yorumu düzenleme
                      Ben ablalarım arkadaşlarım da tam tersiniz düşünüyoruz Side effect daha feminen olarak sonuçta ikisinde de büyük feminenlik konusu ben absolute yi daha çok seviyorum Side effectin de performansına diyecek yok onda da bir herod havası var ☺️

• mizansen035
                      mizansen035 Yorumladı
                      Yorumu düzenleme
                      side effect evet daha fazla performanslı. Ama iş yerinde bir kaç kişi sordu bu gün ''vanilya kokuyorsun'' diye

• Havalar bahar havası hermes un jardin mediterranee yeşil kokalım biraz yemyeşil günaydın herkesin günü keyifli geçer umarım ☺️

Yorum

• Bugün de Nishane Hacivat

Yorum

• Davidoff Zino

Asidik bir yapıya benzeyen aromatik bir açılışı takiben odunsu ve sıcacık bir paçuli yorumu. Gerçekten kült maskülenlerden biri. Geçen sene piyasaya çıkan TF Beau de Jour Zino’ya benzetilmiş. Kendisini hiç koklamadım ama Sephora’ya niş olmayan hali geldiğinde bir deneyeceğim

Yorum

• connoisseur
                          connoisseur Yorumladı
                          Yorumu düzenleme
                          Birkac haftadir mevcut

• xPixa
                          xPixa Yorumladı
                          Yorumu düzenleme
                          O halde tez zamanda gidip deneyeceğim

• Dior Homme Parfum

Yorum

• Thierry Mugler A*Men