Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü Kullandım? Ocak 2020

Çökme
This topic is closed.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• YSL Kouros Vintage

Oldukça korkarak sıktım bu sabah acaba çalışma ortamımda ne gibi tepkilerle karşılaşacağım diye fakat şu ana kadar kötü bir geri dönüş almadım. Belki de insanlar içlerinden sövüyorlardır bana bu ne iğrenç koku böyle diye bilemiyorum 😂😂

Yorum

• Abbathdoom
      Abbathdoom Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Arkadaşlarım vintage Kouros’u belki benden daha çok seviyordur. Birkaç kez koklatmıştım ve beklediğim tepkilerin tersi ile karşılaştım. Hepsi de beğendi. 😂

• xPixa
      xPixa Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Bugün beğenen çıkmadı ama hiçbir kötü yorum da almadım. Galiba o kadar korkulacak bir yanı yokmuş

• Guerlain - Lidg Edp. Hani "eski dost" diye bir tabir vardır. Hayatın koşuşturmacasından ya da başka sebeplerden dolayı sık görüşmezsiniz ama her zaman değerlidir, yeri çok farklıdır. Lidge de benim için tam olarak böyle. Bazen kullanmaya sıra gelmese de parfüm tutkuma sebep olan parfümdür kendileri. Tam da havaları şu aralar. Bugün özlem gideriyoruz kendisi ile...

Yorum

• Hermes Narguile

Yorum

• Nicolai musk intense
        Bu parfüm evinden 4 parfüm denedim.
        Ny intense
        Musc intense
        Kiss me
        Rose oud

İtiraf etmeliyim ki kiss me yi kendime hiç yakın bulmadım ama ny ve musc intense benim en beğendiğim 10 parfüm içerisine girdi bu yüzden bu Parfum evine büyük sempatim var.
        Bugün kü kullandığım musc intense benim en sevdiğim kompozisyon olan Gül-misk ikilisinden.ve galiba bu alanda Lorenzo villoresi musk ile zirvede yer alıyor benim için.
        Şunu bellirtmeliyim ki Gül ilk saniyeden son ana kadar her daim kendini belirgin bir şekilde hissettiriyor.ve söylemeliyim ki kokladığım Gül temalı parfümlerinden doğal Gül kokusuna en yakın olanıydı bu.açılışta Güle eşlik eden keskin bir hava var.bu keskin havayı veren ne diye biraz düşündüm.sonunda biber olduğuna kanaat getirdim.açıklanan notalarda biber yok ama ben açılışta pembe biber in olduğundan neredeyse Eminim.İlk açılışta hemen misk olur mu diye düşündüm ama hissediyorum gel gör ki.temiz sabunsu bir misk.orta kısımda biraz karanfil biraz menekşe.ama hep gülün gölgesinde. Ve menekşe karanfil ile biraz sıcak bir havada verilmiş.çok pudralı bir halde değil .
        Genel anlamda çok değişken bir yapısı yok ama muhteşem ve kaliteli koktuğunu söyleyebilirim.bence silajı güzel çünkü her daim hissediyorum.kalıcılığı da 6,7 saat civarında
        Denenmesi gereken bir parfüm

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum

• Armani She kullandım.Bu parfümü ilk çıktığı zamandan beri çok seviyorum.İnsanın burnunu okşayan,çok çekici bir koku bana göre.Armani nin en sevdiğim kadın parfümü.

Yorum

• The merchant of venice Arabesque
            Açılışı başta olmak üzere hiç bir anını kendime yakın bulamadığım parfümdür zencefil ve ekşi erik ile açılışı bu parfümü gözden çıkartmama sebepdir. Ortalarda aldığım ve çok sevdiğim tarçın ve sedir bile kurtaramamış olayı

Yorum

• Ormonde jayne - Ambre Royal

HUAWEI VNS-L31 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

• Memo İrish Leather ...

Yorum

• Geçen yıl doğumgünümde kendime hediye ettiğim Chanel Misia. Zaman ne çabuk geçmiş.

Yorum

• Bogue Maai kullandım. Deneme şansım fazla olmadı ama beyaz çiçekler ve hayvansallığın buluşması demek doğru olur sanırım. Bir de vintage parfümleri andırıyor. Gardoni’ye ait T-Rex ve Aeon 001 denemiştim önceden. Bunda da Aeon 001’den izler taşıdığını düşünüyorum ve bu durum imzası ise bence oldukça güzel.
                    Genel beğeniden uzak duruyor. Kalıcılık ve yayılım hakkında bir şeyler söylemem için biraz daha derinlere inmem lazım.

Yorum

• Unisex algımın mimarı olan C.N. Soul kullandım. Şu ana kadar kullandığım kokuları bir şekilde maskülen/feminen ayrımında bir şekilde kategorize edebildim. Ancak soul hakkında net bir sonuca ulaşamıyorum. Bana çok çekici gelen baymayan tatlılıktaki ambergris vanilya birlikteliği ile kimi zaman feminen, kimi zaman da rahatsız etmeyen oud ile modern maskülen havalara salıyor beni. Az sayılabilecek 20-25 parfüm dağarcımda adını yansıttığını düşündüğüm kokulardan. Saygılar.

Yorum

• Bond No 9 Chinatown, soğuk havalarda içimi ısıtan kakuleli, sümbülteberli bir vanilya

Yorum

• Hermes Hermessence - Ambre Narguilé... Tatlılığı yüksek seviyelere taşıyan bol ballı, tonkalı, tarçınlı, kuru meyveli, karamelli, hafif romlu ve az tütünlü açılış, alışıldık Elléna parfümlerinden ziyade Lutens tarzına biraz göz kırpıyor gibi. Ancak benim için bu bölümde dengeler biraz sıkıntılı. Çoğu yorumcunun bahsettiği üzere elmalı turta çağrışımı yapan bir gourmand karakter söz konusu. Notalar tek tek bana uyuyor gibi görünse de ve bazı yönlerini çekici bulsam da ilk bir iki saatlik bölümdeki aşırı tatlılığın sorumlusu olan notaların dozu itici, sıkıcı hatta boğucu. Ancak, farkedilirliğin yüksek olduğu bu ilk iki saatten sonra farkedilirlik düştüğünde parfümde de benim açımdan olumlu değişimler ortaya çıkmaya başlıyor. Agresif notaların yavaşça geriye çekilmesiyle tonka hafif tozlu ve çok az da çiçekli bir hale bürünürken kumarinden gelen hafif dumanlı, kuru meyvelerle tatlandırılmış yumuşak tütün daha keyifli hissediliyor. Son bölümdeyse alışıldık amberden farklı ama oldukça hoş bir tozlu amberimsi duman buna ekleniyor. Oldukça uzun saatler üzerimde kalan bu son kısım açık ara parfümün en sevdiğim yeri. Saçımdan, başımdan burnuma gelen yumuşak amberimsi tütün kokusu, gerçekten de bir nargilecide uzun zaman oturmuşum da üzerime dükkandaki aromalı tütün kokusu sinmiş hissi yaşatıyor. Şişesiyle almayı düşüneceğim bir parfüm olmaz ama benzer kulvardaki Back to Black, Oajan gibi diğer bazı parfümlere kıyasla daha sevilesi.

Click image for larger version  Name:	s-l1600.jpg Views:	0 Size:	327.0 KB ID:	147137

Yorum

• kilian musk oud

Yorum

• Guerlain Bois Mysterieux

Yorum

İşleniyor...
                              X