Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü/Kokuyu Denediniz / Test Ettiniz

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

xerjof 1888 denedim denedimde koku güzel ama fiyatla uyuşmuyor koku güzelliği nebilim birşeyler eksik eski berber kokuları gibimi desem ne diyeceğimi şaşırdım BAYKAL bey biraz hak verdim yani değermi o paraya bilemedim .

Yorum

• baykalbul
      baykalbul Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Aynen Tarık hocam katılıyorum. 3000 tl lik amber star ve musk serisi de yani ikilisi de parasını haketmiyor diyorlar..

umarım bütün kokuları öyle değildir yazık o paralara.

Yorum

Comme des Garcons Serpentine. Yeşil temiz ve sabunsu yönü ile ön plana çıktı tenimde. Performansı oldukça sönük biraz performanslı olsa ilk bahar yaz için mutlaka elimin altında bulunduracağım bir parfüm olurdu.

Yorum

Merak ettiğim SHL 777 Soleil De Jeddah'ı Bülent Bey sayesinde denemiş oldum öncelikle kendisine çok teşekkürler.
        Koku, papatya etrafında şekillenen deri destekli bir floral ama öyle ''çiçeksi kokular'' kafasında bir koku değil. Osmantus ve papatyayı deri çok iyi kırmış,limon ise her evrede kendini belli ediyor ve tazelik hissini ayakta tutuyor.Her seferinde değil ancak bazı koklamamda inceden bir dumansı hissiyatta veriyor.
        Koku güzelliği olarak beğenirseniz bahar,çok sıcak olmayan yaz günleri ve serin yaz akşamları için mükemmel bir seçenek olabilir.Tam bir açık hava kokusu.
        Kalıcılık ve farkedilirlik değerleri için ise durumu şöyle özetleyeyim;3 gün önce koku kartına sıkılan koku bugün bulunduğu odayı doldurmuş,kartı burnuma yaklaştırdığımda zaten buram buram yeni sıkılmış gibi !

Not:Bu kokunun kardeşi soOud Nur isimli koku tütsünün ve meyvelerinde baskın olduğu daha kompleks bir versiyon gibi duruyor onu da deneyeceğim.Kim bilir belki şişesini bile edinebilirim
        Son Düzenleme murrjm; 13-04-17, 11:55. Tarafından yapıldı.

Yorum

Tauer - Au Couer du Desert denedim. Çok iyi. Açılışındaki tütsü kullanımı beni o kadar etkilemedi ama sonrası muazzam. LDDM yine de daha dengeli ve özel benim için. Eve geldiğimde bileğime de LDDM sıkıp bir üst seviyeye çıktım. Tauer bambaşka bir abi.

Yorum

nicolai new york intense ve patchouli intense denedim bir kaç gün test ettim,
            -new york intense bana sıradan limoni bir koku gibi geldi tamam hoş güzel koku ama o para olmaz gücüde yerinde değildi.
            -nicolai patchouli intense ise ilk başları bana göre olmayan lavantası ama akşama doğru ortaya çıkan koku beni etkiledi sevdim,garip lavanta patchouli yada cyrpees gibi koku burnuma bir güzel geldi anlatamam patchouli değilde sanki cyrpees ve lavanta birleşimi gibi sevdim başarılıymış .
            altuğ bey 15 ml göndersede kullansak

Yorum

• matrai
              matrai Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              Splitte var hocam alabilirsin

TDC Oriental Lounge - Baharat ve tonka kullanımıyla ön plana çıkan. Amberin sıcak ve iç ısıtan o büyülü kokusuyla fark yaratan. Son bahar aylarına daha çok yakışacağını düşündüğüm bir Celline Ellena çalışması. Benden geçer not aldı

Yorum

Zoologist - Rhinoceros denedim sonunda.. Aradığım Zoologist buymuş meğer.. Deri kullanımı çok hoşuma gitti, hatta deri satışıyla uğraştığım zamanlarda depodaki işlenmiş derinin kokusunu çağrıştırdı. Bonus olarak da insanı yormayan öd var. İlk izlenim gayet iyi.

Yorum

Pekji Panter ; Yeşilimsi köşeli bir açılışı var bu yeşil açılışta çimen hissediyorum fakat taze kesilmiş çimen suyu gibi o kadar gerçekçi ki kendimi çimenleri biçen belediye emektarı gibi hissettim daha sonra yeşil devam ederken bir o köşeden bir bu köşeden gelen herbalimsi bir o kadarda cüretkar otları karşıladı burnum odunsuluktan kuruluğa giden dip notalarında uysallaşan bir yapısı var ben Panter'i beğendim . Hakkında hiç bir bilgi yok sınıfı içeriği şuan büyük ihtimalle ilk ben yazıyorum üretilir ise bir şişe kapacağım.Parfümörü Ömer İpekçi , Pekji Perfumes bence değeri bilinmesi gerekiyor Nishane gibi dağıtım ağına sahip değil ama inanın çok değerli kompozisyonlar ve çok kaliteli hammadde kullanılmış

Yorum

Histoires de Parfums - Vici, İris kullanımına hayran oldum. Aldehitler misk tütsü ve yeşil hissi veren kuru baharatlar ve ağız sulandırıcı kırmızı meyveler. Çok farklı olmayan ama çok güzel kokan bir parfüm çıkmış ortaya

Yorum

Atkinsons - Oud Save The King denedim.. Açılışı çok sert geldi ama bir süre sonra tende öyle tatlı bir hale geliyor ki yeşilimsi, az pudralı öd.. Öd, kullanımını nadiren beğendiğim bir nota ama burada hoşuma gitti. Yormuyor. Gel gelelim parfümün ismi dev bir şaka, o ayrı. Kötü anlamda.

Yorum

sospiro laylati denedim sonunda ama black afganonun neredeyse aynısı çıktı. Ben daha farklı bekliyodum

Yorum

Puredistance M denedim. Lafı uzatmayayım evet roja fetishe benziyor ama daha az tatlı,daha dumansı ve daha baharatlı. Tercihim M olurdu herhalde

Yorum

• cantona8
                          cantona8 Yorumladı
                          Yorumu düzenleme
                          Benim de M...

Ayağının tozu ile Musc Tonkin. Çiçeksi notalarla dizginlenmeye çalışılmış sert ve hayvansı bir misk etrafında şekillenen bir parfüm. Musc Koublai Khan ve Salome tarzı seviyorsanız bunuda sevme ihtimaliniz oldukça yüksek. Ama bu tarzları sevmiyorsanız kesinlikle uzak durun. Şu ana kadar kullandığım en hayvansı parfüm diyebilirim. Salome ve Musc koublai Khan bunun yanında çiçek bahçesi kalır

Yorum

Son birkaç hafta içinde denediklerimden aklımda yer edebilen Puredistance M, By Kilian Apple Brandy ve ikinci kez kullandığım Orlov Flame of Gold oldu. Flame of Gold'dan daha önce kısaca bahsetmiştim. Bu defa başka parfümlerle birlikte denedim ve performans olarak hepsini ezdi geçti. İzlenimim gene olumlu oldu. Apple Brandy bana içkiye yatırılmış, meyve aromalı tütünsü yapısıyla oldukça hoş geldi. Kolay beğeniye açık bir parfüm. Tatlılığı beni rahatsız eden türde değil ancak ilk birkaç saatten sonra ilgim kaybolmaya ve yavan gelmeye başladı. Gene de tekrar tek başına kullanmadan kesin bir yargıya varmam yanlış olur. Puredistance M ise Fetish'in (ve vintage Bel Ami'nin) açılışındaki turunçgilli bölümü çok kısa geçip neredeyse doğrudan Bel Ami derisine şahane yedirilmiş erkeksi baharatlarla başlayıp devam ediyor. Bu bölüm, çok iyi kullanılmış baharatlar, hafif dumansı ve karanlık yapısıyla oldukça başarılı. Sonları ise Fetish'deki gibi tatlı, egzotik vanilyalı amber barındırmıyor. Karanlık havanın devam ettiği, yavan, monoton, hafif tatlımsı, sıradan bir odunsuluk var daha çok. Sonlarını sevmedim. Parfümün genelini düşünürsek, tatlılık yok denecek kadar az. Daha katmanlı yapısıyla Fetish benim için daha önde. Diğer denediklerim, M. Micallef Royal Vintage, Xerjoff Uden, Linari Mare Pacifico ve Vista Sul Mare kayda değer bulmadığım parfümlerden...
                          Son Düzenleme Medea; 31-05-17, 11:00. Tarafından yapıldı.

Yorum

• KARALARIN_CEMAL
                            KARALARIN_CEMAL Yorumladı
                            Yorumu düzenleme
                            Mete hocam İnitio Aphrodisiac ile Orlov flame of gold arasında hangisini tercih edersiniz genel izleniminizi soracaktım?
                            Son Düzenleme KARALARIN_CEMAL; 05-06-17, 15:03. Tarafından yapıldı.

• Medea
                            Medea Yorumladı
                            Yorumu düzenleme
                            Tercihim Orlov Flame of Gold olurdu. Diğerinin, sonları hariç bana uymadığını söyleyebilirim.
                        İşleniyor...
                        X