Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Tanışma kaynaşma

Çökme
Sabit bir konu.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

Hoşbuldum.

Yorum

25.08.1982 İstanbul Etiler doğumluyum. Kozyatağında oturuyorum. Reklam ajansında endüstriyel tasarımcıyım. Parfüm aşkım ortaokul zamanlarınmda saçlara jöle vurmamla başladı
      Beymeden alışveriş yaparken kozmetik bölümünü farketmemle niş klasmanına geçiş yaptım. Güzel giyinmek güzel kokmak ve bakımlı olmak her zaman mutluluk ve özgüven vermiştir.

Yorum

• matrai
        matrai Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Eski delilerden kim kaldı

• M-rah
        M-rah Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Dimi

Arkadaşlar selam ismim İ Engi̇n saltan 29.10 1982 çanakkale doğumluyum İstanbul’da Florya’da yaşıyorum İstanbul’un farklı semtlerinde Etiler MARMARİs büfe işletmeciliği yapıyorum parfümleri hep sevdim fakat dar bir kalıbın içinde 3 şişeyi geçmeyecek şekilde aynı parfümleri kullanıyordum yurt dışına çıkan ortağımdan parfüm getirmesi istedim internette en iyi parfüm en pahalı parfüm araştırması yaparken aventus 😊 ile tanıştım serüvende o şekilde başladı

Yorum

Öncelikle herkese merhabalar. Zamanımın büyük bir kısmını burda(forumda) geçirdiğimin farkına varınca neden kendimi tanıtmıyorum dedim İsmim nickimde olduğu gibi Sefa. 86 doğumluyum. Okul, iş hayatı derken 12 yıllık İzmir maceramdan sonra memleketim olan Batman'a dönmek zorunda kaldım. Şu an valiliğe bağlı il özel idaresinde kurum avukatı olarak çalışıyorum. Parfümlere olan merakım, önceleri hoş kokmaktan ibaretken, Ömer İpekçi'nin bir röportajını okuyup aslında kokuların, kompozisyon sunumu ile bir öykü ve ruh halini aktarmaya çalıştıklarının farkına varınca bambaşka bir boyuta geçti. Akabinde parfümlere erişim sıkıntısı yüzünden de parfüm hobisi forumunun "zalım" kollarına düştüm İyi ki düşmüşüm. Belki de hayatımda hiçbir zaman erişemeyeceğim kokular hakkında fikir sahibi oluyorum, incelemeleri okuyup öğreniyorum. Ancak parfüm lügatımın bir hayli zayıf olduğunun farkına vardım, sözlük şart. Saygı ve sevgiyle.

Yorum

• ali
          ali Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          Merhaba Sefa bey. Ne iyi yaptınız da aramıza katıldınız

• _sefa_
          _sefa_ Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          Sizleri okumak, kokular hakkında birşeyler öğrenmek çok keyif veriyor. Umarım birçok güzel şeylere vesile olur🙏

merhabalar ismim Almıla forumlara aşinayım ama bu formu aktif kullanmadığımı farkettim katılmak istedim buraya da
        88 doğumluyum 2010 Mimar Sinan Mimarlık mezunuyum Hatay Vakıflar bölge müdürlüğünde mesleğimi icra etmekteyim aslen Mersinli sayılırım karışık biraz
        hobiye küçüklükten beri düşkünüm impulse lar caldionlar jaglerler neler geldi neler geçti
        bir de 10 yaşında bir kedim var böyle benden taraf da.. herkese keyifli forumlar dilerim
        Son Düzenleme almila; 15-01-20, 22:11. Tarafından yapıldı. Reason: düzeltme

Yorum

Oğuz Ercan 27 Yaşındayım.Istanbulda Doğdum Arnavut Göçmeniyim.Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisat Bölümü Mezunuyum.Özel Bir Şirkette Yönetici Olarak Çalışmaktayım.Parfüm Merakım 10 Yıldır Var.Amouage Markasının Çoğu Koleksiyonumda Var.Ama Birçok Diğer Niş Markalaranın Kokularını Deneyimledim.Klasik Kokulardan Hiç Haz Etmem.Parfüm Sadece Güzel Kokmak Değil Bana Göre Parfüm Ruhumu Yansıtmalı Onunla Birleşmeli.

Yorum

Merhaba ben Çağdaş Çağrı. 1989 yılında Tüccar bir baba ve Baş Hemşire bir anneden Adana'da dünyaya geldim. Evliyim; 1 aylık Aslan Deniz adında bir oğlum var. Lisansımı Uludağ Üniversitesi İşletme bölümünde tamamladım. Daha sonra Uluslararası İlişkiler yüksek lisansımı yaptım. Şimdilerde ikinci üniversite olarak İstanbul Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümüne devam ediyorum. İş hayatıma SAP FI finans uzmanı olarak başladım. Daha sonra bu sektörün bana göre olmadığını anlayarak havacılık sektörüne geçiş yaptım. Yaklaşık 8 ay Pegasus'ta operasyon uzmanı olarak çalıştım. Oradaki köle düzeninden de bıkarak şimdiki iş yerime geçiş yaptım. Şu an kalite yönetim sistemleri üzerine olan bir belgelendirme firmasında planlama uzmanı, baş denetçi ve eğitmen olarak çalışmaktayım. Aynı zamanda freelance olarak danışmanlık da veriyorum. Şu an işimden İstanbul'da yaşıyorum fakat denetim için sık sık şehir dışına çıkıyorum. Bu vesileyle Türkiye'nin her yerini de görme imkanım oluyor.

Babam Adanalı annem Antalyalı olduğu için bütün hayatım akdenizin muhteşem doğasında ve denizinde geçti. Üniversiteye kadar yılın en az 4 5 ayını denizde geçirirdim. Adana'da deniz var mı demeyin hem de kralı var Öyle bir lokasyondaydık ki 15 dk da denizde 1 saate yaylalara çıkabiliyorduk. Peki bu ayrıntıları neden anlattım? Bana göre koku serüveni ilk doğada başlar parfümlerde değil. Ben bu konuda çok şanslıydım. Akdenizin çok çeşitli ve mükemmel doğasında yaşayabilme imkanı buldum. Babam tüccar olduğu için köy köy ürün almak için dolaşırdık. Çocukluğumda babamla hem iş hem de gezinti keyfini sürüyordum. Fakat bu gezintilerde toprağa ve doğaya dair çok şey öğrendim. Bin bir çeşit çiçek ağaç böcek. Mesela incir ağacının ilk açmaya başladığı zamanla yapraklarının kurumaya başladığı zaman arasındaki koku değişimini bu gezintilerde öğrendim. Dolayısıyla benim kokulara ilgim çok küçük yaşlarda başlamıştı. Fakat o sıralar parfümden ziyade çiçek ağaç vs doğadaki kokular ilgimi çekiyordu. Parfüme evrilme aşaması 14 15 yaşlarında oldu. O zamanlar beni ilk vuran parfüm ise Givency Pi Fraiche idi. Bu forumlara da ilk üye olma sebebim bu parfümdür. Yıllar önce üretimi durmuş olmasına rağmen burada bulma ümidi ile sizlerin arasına katıldım. Fakat şu an iş çok farklı bir boyuta evrildi. Bir sürü şişeli parfümüm yaklaşık 200 adet dekant var elimde. Sonumuz hayrolsun

Parfüm dışı olarak; gastronomiye, müziğe, şiire ve raftinge ilgim vardır. Yemek yemeyi, yapmayı ve yedirmeyi severim. Ayrıca belirtmeliyim ki her Adanalı yarı gurmedir

Umarım sizlerle güzel paylaşımlar içinde olarak birbirimize fayda sağlayabiliriz.(ki bundan şüphem yok) Yazımda biraz Adana faşizanlığı yapmış olabilirim kusura bakmayın. Memleketimi ve insanını çok seviyorum. Herkese iyi forumlar ve sağlıklı günler dilerim.

Yorum

• furkan1001
              furkan1001 Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              Çağrı hocamın adanayla ilgili söylediği herşeye katılıyorum. Portakal çiçeğini unutmuş onuda ben ekleyim baharda her taraf mis gibi portakal çiçeği kokar festivalimiz bile var. Gurme olayınıda açayım biz et üzerine gurmeyiz burada sokaklar mangal kokar sabahları ciğer öğlenleri kuşbaşı akşamları adana acılı yeriz 😂 hayvanın heryerini yiyebiliriz şırdanlar ciğerler kırmızı etler filan 😂

• cctaymaz
              cctaymaz Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              Yok aslında unutmadım da oraya girince narenciye kültürümüzden turunçtan falan da bahsetmek gerekir diye o konuya hiç girmedim. Zaten uzun oldu iyice uzatacaktım Bu arada gerçekten hayvanın yenmediği hiçbir yeri yok. Bakın bu abartı değil arkadaşlar gerçekten her yeri tüketilir. Ben sadece tercih olarak akciğerini yemem. Fos et diye geçer. Biz genelde kediye köpeğe veririz ama yiyenler de var.

Merhaba;
            Adım Doğukan Savaş, İstanbul’dan katılıyorum, kurumsal bir matbaa firmasında görev yapıyorum, 35 yaşındayım ve bununla beraber basit bir parfüm kullanıcısıyken kuzenim Ege kendisi de bu foruma üye onun ısrarları ve bana göndermiş olduğu bir dolu örnek ile üye olmaya karar verdim.
            Bilgim ve parfümler hakkındaki dağarcığım oldukça sınırlı, buraya biraz göz atınca da yapılan yorumların yanında benim yazacaklarım komik kaçabilir ve işimin zor olduğunu görüyorum 🙂 umarım kuzenimin bana yolladığı ve parfüm gibi kokmayan bu parfümlerle yavaşça yol katederek katkıda bulunurum.
            Herkese keyifli forumlar, memnunum.

Yorum

• Doğukan
              Doğukan Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              Sağol Egeciğim; beni yalnız bırakma 🙂

• ali
              ali Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              Hoş geldiniz.. Keyifli forumlar dileriz

• Doğukan
              Doğukan Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              Teşekkürler 🙂

Orjinal yazı sahibi: Leto View Post
            Bir Curious Cat hesabi actim arkadaslar.

https://curiouscat.me/Letobey

parfum, hayat, muzik, sinema, nese, cani sikilandan soru beklerim
            Up. Her turlu parfum sohbeti can sikintisi vs

Yorum

• merhaba arkadaşlar,

yaklaşık 112-13 yıllık parfüm maceramı bu platformda değerlendiriyorum siz değerli üyeler ve forumun kurucuları sayesinde ..öncelikle teşekkür ediyorum...
              mygitar-parfümtutkusu-parfüm merakı forumunda devam ederken 2017 yılında yaşadığım ciddi sağlık sorunu nedeniyle tutkuma ara vermek zorunda kalmıştım..
              sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yer misali yaşadığım sağlık sorunun yoğun parfüm kullanımı sonucunda olabileceği endişesinide yaşadım açıkçası hatta
              kolleksiyonumdaki 80 civarı kokuyu( sanırım farkında olmadan çoğu vintage duruma düşmüş lanvin arpege mesela ) satmayı bile düşündüm..

zaman herşeyin ilacı ...yaşadığım o korku dolu süreç hayatta kalamama endişesi zaman içinde azalıp insanda eskiye dönüş yaşanmıyor değil..

hele o ameliyat sonrası ilk 2 yıl her yediğimi sorgular,elimine eder hatta yemez duruma gelmiştim..parfümlerim özel vitrinimde duruyor ama sıkmaya korkuyordum...
              sanırım artık durumu kabullendim...
              İnkâr, öfke, pazarlık, depresyon ve kabullenme.....

tabi hala cildime sıkmakta tereddüt ediyorum elbiselerime sıkıyorum ve eskisi gibi yanımda atomizer taşıyıp sürekli tazelemeyorum..

neyse parfümleri güzel kokuyu seviyorum ve eski yüzleri burada görmekten mutluluk duyuyorum bana nostalj yaşatıyor..

buarada parfümtutkusu zamanlarında SUZERK nickini kullanıyordum belki hatırlayan vardır..

hepinize sağlık huzur ve mutluluk diliyorum...

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: ANDY DUFRESNE View Post
                merhaba arkadaşlar,

yaklaşık 112-13 yıllık parfüm maceramı bu platformda değerlendiriyorum siz değerli üyeler ve forumun kurucuları sayesinde ..öncelikle teşekkür ediyorum...
                mygitar-parfümtutkusu-parfüm merakı forumunda devam ederken 2017 yılında yaşadığım ciddi sağlık sorunu nedeniyle tutkuma ara vermek zorunda kalmıştım..
                sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yer misali yaşadığım sağlık sorunun yoğun parfüm kullanımı sonucunda olabileceği endişesinide yaşadım açıkçası hatta
                kolleksiyonumdaki 80 civarı kokuyu( sanırım farkında olmadan çoğu vintage duruma düşmüş lanvin arpege mesela ) satmayı bile düşündüm..

zaman herşeyin ilacı ...yaşadığım o korku dolu süreç hayatta kalamama endişesi zaman içinde azalıp insanda eskiye dönüş yaşanmıyor değil..

hele o ameliyat sonrası ilk 2 yıl her yediğimi sorgular,elimine eder hatta yemez duruma gelmiştim..parfümlerim özel vitrinimde duruyor ama sıkmaya korkuyordum...
                sanırım artık durumu kabullendim...
                İnkâr, öfke, pazarlık, depresyon ve kabullenme.....

tabi hala cildime sıkmakta tereddüt ediyorum elbiselerime sıkıyorum ve eskisi gibi yanımda atomizer taşıyıp sürekli tazelemeyorum..

neyse parfümleri güzel kokuyu seviyorum ve eski yüzleri burada görmekten mutluluk duyuyorum bana nostalj yaşatıyor..

buarada parfümtutkusu zamanlarında SUZERK nickini kullanıyordum belki hatırlayan vardır..

hepinize sağlık huzur ve mutluluk diliyorum...
                Öncelikle cok gecmis olsun.. Geldi gecti diyelim... ama parfumle bağlanti konusunu merak etmedim degil

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: Sparfume View Post
                  Öncelikle cok gecmis olsun.. Geldi gecti diyelim... ama parfumle bağlanti konusunu merak etmedim degil

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
                  cok teşekkür ederim..bende öyle diyorum..çok şükür..belkide ben obsesif yaklaşıyorum bilemiyorum...

Yorum

• Libra
                    Libra Yorumladı
                    Yorumu düzenleme
                    Çok geçmiş olsun🙏🏻Ben de astım olduktan sonra daha temkinli davranmaya çalışıyorum.Ne kedilerimden, ne parfümlerimden vazgeçmedim ama elimden geldiği kadar dikkat ediyorum.

• ANDY DUFRESNE
                    ANDY DUFRESNE Yorumladı
                    Yorumu düzenleme
                    çok teşekkür ediyorum..
                İşleniyor...
                X