Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü Kullandım? Ekim 2018

Çökme
This topic is closed.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Kilian Smoke For The Soul. Kilianın underreted kalmış parfümlerinin bana göre ilk sırasında. Kimsenin konuşmadığı bilmediği gizli kalmış bir hazine. Huş ağacıyla dumansılığı sağlanmış, okaliptüs ile cannabisin de birleşmesi ile bir anda amsterdam sokaklarında sanki mentollü esrar dumanı kokluyormuş gibi hissediyorsunuz. Kokusu ilk başlarda kuru, kesif ve acımtrak bir havada ama zamanla dengeye oturuyor. Koklaması bir hayli keyifli fakat biraz tekdüze. Size sürprizler yapmıyor. Kalıcılığı iyi olsada farkedilirlik ilk saatin ardından tene yakın kalıyor. Özetle acımsı yeşil bir koku tanımı yapabilirim.

Yorum

• protectedsugar
      protectedsugar Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Kirli okaliptüs , tütün, mate çayı ve huş ağacı katranı kullanarak marihuana efekti sağlanmış diye okumuştum; ama mate çayı biraz ağır basıyor diyenler var. Bütün kompozisyonu hafifletmek için de kaşmeran ve miskler kullanışmış diye hatırlıyor; ben açıkçası parfümü beğenmiştim; birkaç kez Emaar'da denedim ama..ot kokusuna tam benzetemedim.

• Dün gece koluma Cüneyt Hocam'dan hediye gelen Ottoman Amber'i sürdüm. Çok beğendim. Estee Lauder Amber Mystique ile benzeşen yanları olsa da bu koku ona göre çok çok çok daha güzeldi. Sabah kalktığımda hala kolumda kokusu vardı.

Gün içinde bir koluma Versace Eros diğerine Versace Eau Fraiche sıktım ve karşılaştırdım. Eros tatlı, Fraiche taze bir koku iken temel notalara geldiğinde ikisinin de neredeyse aynı koktuğunu fark ettim. Şunu tahmin ediyorum ki Versace Dylan Blue bu iki kokunun karışımı ve ikisinden de daha güzel.

Bu sıcak yaz akşamında Bahaddin hocamdan aldığım Dior Homme Parfum'ı denedim. Açılışındaki DHİ benzerliğinden sonra oldukça odunsu, dumanlı ve zor tarafını sevdim. Ama sanırım DHİ başkalarınca daha çok beğenilir. Hatta eşimin hiç beğenmeyeceğini düşünüyorum.

Bir de dekant şişesinden kapağına sızan minicik bir damla CN Soul'u tişörtümün koluna sürdüm. Çok tatlı bu kokuyu da sevdim.

Yorum

• Hdp 1899. Bergamot vanilya iris ve amber. İçinde deniz notası olmamasına rağmen sahil havası estiriyor bende
      Son Düzenleme avalon; 01-09-18, 00:50. Tarafından yapıldı.

Yorum

• Ch men akşam serinliğinde 3 4 fis kullandım

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum

• Lalique a'L Homme EDP

Yorum

• Click image for larger version

Name:	
Views:	0
Size:	79.9 KB
ID:	85897 Enigma

Yorum

• Sel de Vetiver ile tatil yolları

Yorum

• Bi insan kaç kere aşık olur , kaç kere bişeye bukadar deger verir . Kaç kere onu her gördügünde her kokladıgında mutlu olur, heycan duyar . Herdefasında aynı duygular katlanarak artarmı ? Yada yaş ilerledikce kıymetidemi artar .

İsli dumanlı karanlık gösterişten uzak , sadelikle cezbedici bi güzellik . Zenginligin kokuda vücut bulmuş boyutu .Yeşil iksir yeşil elbise .
              Carven Vetiver .

Yorum

• Armaf Cdni

Yorum

• Hermes voyage edp

Yorum

• Eau des Missions Cologne

Yorum

• Creed Aventus

Yorum

• Terre D'Hermes EDT.

Yorum

• Nishane colognise

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum

• Dior - Bois d'Argent - İçindeki paçuli yeterle gelmediği için biraz da saf topraksı paçuli sürdüm :-)

Yorum

İşleniyor...
                            X