Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü Kullandım? Mayis 2018

Çökme
This topic is closed.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• L’Artisan Parfumeur - Tea for Two (Eski Sise)
    Oncelikle soylemeliyim ki yeni sise ile eski sise arasindaki fark cok buyuk. Benzetmem gerekirse, yeni sisedeki hava yumusacik icimli bir Darjeeling gibiyken, eski sise adeta bol isli bir Lapsang Souchong!

Yorum

• ssselçuk
      ssselçuk Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      güzel benzetme olmuş üstad .bahsettiğin çaylar işlettiğim kafede menümde yer alıyor lapsang hakikaten soba borusundan hallice kurum gibi bişey elimdeki dekant beni çok etkilememişti eski şişeyi çok merak ettim.

• V Canto Mastin

Yorum

• Bugün de Good Girl ile devam.

Yorum

• Le parfüm in white Ellie Saab- been there, done that.

Yorum

• Aşağıdaki ikili; Ambar ve Oudh al Abiyad.
          Hikayeleri ise şu: Bugün stüdyo dönüşü uzun süredir uğramadığım daha doğrusu uğramak istemediğim bir caddeye, yolumun üzeri olması sebebi ile girmek durumunda kaldım. Cadde, anavatanım Bayrampaşa'da olup takribi 2 yıldır da sağlam bir mülteci mahallesi konumunda. Başta Surî olmak üzere Afgan ve Pakî insanlar bu caddeye gelmişler ve burada tutunmak üzere kâh işçi yada kâh işletme sahibi olarak savaşlarını sürdürmekteler...
          Oraya girmek istemememin sebebi ise tamamen keyfi bir durum çünkü Arap lokantaları, bakkalları, fırınları, özellikle tatlıcıları, acı kahveleri ve güvenlerini kazanırsanız kahvenin yanında kallavi otları beni benden alır. Neyse bugün döndük kıbleye ve uyduk şeytana...
          Yediğim, içtiğim bana kalsın; hazzın doruklarındayken has adamımız Şamlı Hüseyinin mekanına dalmam ve keyfimi katlamam bir oldu. Küçük ve salaş dükkanında Hüseyin, kadınlar için halhal, küpe, hızma, kına ve attar, erkekler için ise yine attarlar, sabunlar ve yüzükler satıyor. Bizim füzyon çakmacıları darmadağın edecek kalite ve nizamda ...
          Yağlar tekil notalardan ibaret ve kopya kompozisyon sadece 1 tane ve onu da birkaç yıldır neredeyse tüm Arap erkeklerinin vazgeçilmezi olduğu için Tayland'tan getirdiğini söylüyor has adamımız (Isviçre değil): Black Afgano.
          Öd ağacı, amber, misk, gül, yasemin, sedir, lavanta, sandal ve portakal çiçeklerinin hepsi 3-7 arası seçeneklere sahip ve sağlamlar. Ister 'oil' ister keyfe keder çeşitli alkol bazlı konsantrasyonlarda satılıyor ve Hüseyin daha ilk bakışta benim 'overdose' bir pislik olduğumu anlayınca kendisinin kullandığı gibi %60'a 40 gibi ölümcül dozu veriverdi 🤘
          Küçük iki anektod daha: Suriyeli kadınların favorisi Portakal Çiçekleri imiş ve bize ters olarak Arap dünyası Musk al Tahara'yı yani beyaz miski yani anlayın işte ünlü Galaxolid'i, Musk Gazelle'den yani siyah miskten yani anlayın işte tüylü toşbiklerden daha ağır bulur ve nadiren tercih ederlermiş!!!
          BUNU asla unutulmamalıdır 😲
          Son Düzenleme alexandria; 17-04-18, 21:39. Tarafından yapıldı.

Yorum

• Gece gece canım çekti bleu chanel kullandım
            İnsanın ruhu kokularıdır...

Yorum

• Bugün Amouage Reflection günüydü. (Ciddi övgü aldı o_O ) Sonunda taşınmanın izleri bitti uzun süren. Parfüm dolabımı tekrar aktive edebildim !

Yorum

• Acqua di gio profumo. Tende performansi gercekten cok kotu ama bu kokuya sahip olmayinca da kendimi eksik hissediyorum. Niyeyse acqua di gionun yeri bende hep ayri olmustur.

Yorum

• FM Vetiver Extraordinaire; tam bir züppe kokusu

Yorum

• dewnew
                    dewnew Yorumladı
                    Yorumu düzenleme
                    Helal..👏👏👏

• dewnew
                    dewnew Yorumladı
                    Yorumu düzenleme
                    Züppe (tdk) : 1. sıfat Giyinişte, söz söyleyişte, dilde, düşünüşte toplumun gülünç ve aykırı saydığı yapmacıklıklara ve aşırılıklara kaçan. 2. Seçkin görünmek için, bazı çevrelerdeki düşünceleri benimseyen, hayranlık duyan ve onlar gibi davranmaya özenen, snop.

Serbest çağrışım ile iktisadî terimlerden Züppe Etkisi/Snob Effect:
                    Tüketicilerin bir mala yönelik istem miktarının o malı kullanan tüketici sayısı arttıkça azalması.

• Tuberose
                    Tuberose Yorumladı
                    Yorumu düzenleme
                    Ha ha ha )) ikinizde süpersiniz dostlar ... Azzura dewnew

• T.F. Plum Japonais

Yorum

• Frozenwings
                    Frozenwings Yorumladı
                    Yorumu düzenleme
                    Lüks bir koku, hastasıyım

• Creed Aventus

Yorum

• chanel bleu de chanel...
                    arafta bırakan parfümlerden...
                    ama yazlıklar içinde başlarda geliyor...

Yorum

• Loewe Esencia, insanı doğada hissettiriyor

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: Pink Floyd View Post
                        Loewe Esencia, insanı doğada hissettiriyor
                        bana aynı hissi he wood rocky mountain yaşatmıştı...

Yorum

• Naxos bal tütün limon.
                        estefanyen

Yorum

İşleniyor...
                        X