Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü Kullandım? Mayis 2018

Çökme
This topic is closed.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

Mirto di Panarea mükemmel koku, performansı da tende çok iyi kalıyor 7-8 saat oldu bende. Farkedilirliği ilk anlarda Bayağı patlayıcı

Yorum

Pazar gününden bu yana, uzun zamandır kullanmadığım Oliver & Co. Vetiverus'u kullanıyorum. Bir zamanlar ilk kullandığımda aşağı yukarı şunları yazmışım: Başlangıcı, vetiver temalı bir parfümden pek beklenmeyecek kadar koyu, kirli, ağdalı ve güçlü. İlk şaşkınlığı atlatınca açılışı beğendiğimi farkediyorum. Hayvansallık içeren bir deri ya da endüstriyel bir yağ kokusunu andıran şeyin, açılışa damgasını vuran katranımsı ve acımtırak laden reçinesi olduğunu sanıyorum. Kısa süre içinde vetiver de kendini hissettiriyor. Yarım saat kadar sonra, baştaki kalın, yoğun, karanlık hava yavaş yavaş dağılmaya başlıyor ve önce keskin, mayhoş, baharatlı aromasıyla karanfil öne çıkıyor daha sonra da tozlu, topraklı, buruk tatlılığıyla yanık portakal kabuğu giriyor devreye. Hafiften vanilyalı şeftali hissi veren tatlı yumuşak bir çiçeksilik de geliyor burnuma. Vetiver gene arka planda eşlik ediyor onlara uzun süre. Vetiver hep var ama ön planda değil. Birçok farklı koku onun önünden yavaşça geçip gidiyor sanki. Sonlara yaklaştıkça köksü, dumansı vetiver ve belki de biraz misk daha belirgin hale geliyor. Karanfilin etkili olduğu bölümler bana bir parça CN Homme’u hatırlatırken, tozlu topraklı ve isli acı portakal kabuğunun vetiverle birlikte yol aldığı bölümler de bir parça Terre d’Hermes’i hatırlattı. İkisi de sevdiğim parfümler olduğundan Vetiverus da oldukça hoşuma gitti. Üstelik bu iki parfüm biraz tekdüzeyken ve zamanla sıkıcı olabiliyorken Vetiverus, değişken ve dinamik yapısıyla sıkıcı olmaktan uzak bir parfüm izlenimi bıraktı bende. Kalıcılık ve farkedilirlik değerleri gayet iyi. Vetiverli parfümler arasında fark yaratabilenlerden biri olduğu kesin.

Yorum

• Minty
        Minty Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        @Mete lütfen üşenme ve daha çok yaz :-))))) Harika tanımlıyorsun parfümleri !

• erdembaba
        erdembaba Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Mete hocamın yorumları ile parfüm e karar verilir yada vazgeçilir..eline sağlık

https://www.fragrantica.com/perfume/...que-44237.html

biraz jubi biraz cn homme dan esintiler işte size diplomatique...
      çok tozlu ve kirli...
      sanki kirli harry nin parfümü...
      İnsanın ruhu kokularıdır...

Yorum

• Herod
        Herod Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Adres alayım ya da İstanbul'daysanız perşembe günü Akasya' dayım gelirse Riyafes ile birlikte bekleriz

• ali
        ali Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Hocam çok incesiniz decant alsam şişeli alırım beğenirsem. Şu sıra durmam lazım İstanbul'dayım davetinize gelmeyi çoook isterdim başka zaman mutlaka görüşelim..

• Herod
        Herod Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        hay hay ne demek her zaman beklerim

Blessed Baraka

Yorum

Dunhill icon

Yorum

Bugun Frederic Malle Monsieur kullandim, harika bir paculi parfumu

Yorum

Sabah yağmura uysun diye CDG - Vettiveru. Bahar erken gelmiş gibi oldu.

Yorum

Akşam için Xerjoff Naxos

Yorum

• ali kayhan
                ali kayhan Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                Mükemmel seçim

Akşam için 1888

Yorum

Gün boyunca Franck Boclet Cocaiiine

Yorum

Cuir cannege

Yorum

MIN NY Old School Bench.
                    Yerinde 6-7 deneme ve yerimde 6-7 deneme ile birkaç sağlam izlem-gözlemli kullanımla tuzaklı ve sağlam parfüm olduğuna inandım.
                    Eski hem de çok eski çikolata nanesi, paçuli ve tozlu aromatikler. Lavanta ile aşılanmış gül ağacı. Bazen olibanum reçinesi çoğu zaman da duman. İçeride farklı dışarıda farklı, yağmurda farklı rüzgarda farklı.
                    Bazen eski kafa bir şipre bazen modern bir floral. Çok farklı parfümleri bir arada kullanıyormuşçasına bunların birbirini ezmeden ve kakafoni yapmadan yaşattığı his zevk veriyor. Performansı bazen 10dk. bazen 24 saat. Fiyatı yaşattığı zevke inat acı verici, kafa karıştırıcı.
                    Fakat dağarcığımdaki en alakasız ailelere mensup en az 5 parfümün şişeli geleceğini karartabilir ve bu yüzden o fiyat cazip gelebilir.

Yorum

aventus ile başlangıç...
                      yine bir sabah yine güneş mis gibi...
                      İnsanın ruhu kokularıdır...

Yorum

Bir doz tatlılık, içimiz ısınsın..

Jeroboam Insulo...

Yorum

OJ Nawab Of Oudh

Yorum

İşleniyor...
                          X