Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü Kullandım? Aralik 2017

Çökme
This topic is closed.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Sanırım son birkaç yıldır ilk kez cumartesi gününü full evde geçiriyorum. Doktora aşaması gerçekten beni çok yıprattı hiçbir şeyden zevk alamamaya başladım umarım geçicidir Bugün odamda Lumiere Noire ile vakit geçirdik. Kendisi hiç beni üzmeyen ve varlığı ile güven veren naif bir arkadaştır.

Yorum

• Bugün elimdeki şişede az kalınca yenisini aldığım mancera kumkat wood. Performans-fiyat-genel beğeni-koku güzelliği olarak tam not benden. Odun kokularıyla arası iyi olanlar deneyebilir...

Yorum

• Jacques bogart - Furyo

Miskli ve paçulili kısa süren keskin bir açılışın ardından tütünle muhteşem devam eden çok lezzetli bir koku. maskulen koku severlerin mutlaka denemesi gerek. Tatlılık yok denecek kadar az. Bu soğuk havalarda içlik niyetine iyi iş görür

Yorum

• Viking le hafta sonu güzel bitti...
          İnsanın ruhu kokularıdır...

Yorum

• Hatkora Wood'um benimle oyle guzel arkadas ki anlatamam

LG-D802TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

• Carner Barcelona - Cuirs

Yorum

• Merhabalar;
                Dün ve bugün Les Liquides Imaginaires Peau de Bete ile beraberdim, beraberim.
                Gücü ve inatçılığı bir yana kompozisyondaki ustalık ve denge hayranlık verici. Montecristo’dan aşina olduğum Hyrax ve Styrax notalarının dışkıyı andıran topraksılığı, misk, civet ve castorium ile tek bir gövde haline getirilmiş. Öne çıkan veya geride kalan bir nota olmayan bu homojen dışkıya, ince bir tatlılık barındıran öd ağacı ve skatole’de eklenince sürekli yayılım kaçınılmaz oluyor. Skatole, bilmeyenler için anlatmam gerekirse insan bokunun koku profilini sağlayan ana molekül.
                Yukarıda kompozisyondaki ustalık olarak söylediğim şey ise bu hayvanın hiç rahatsız etmeden ve ağır ağır işini bitirmesi. Çünkü normalde bu tip evlerin bu tip hayvanlı parfümleri bir parça popülist ve yıkıcı oluyorlar. Peau de Bete ise bu vahşiliği Fransız ekolü ile sentezleyerek zoru başarmış diyebilirim.

Yorum

• cornelius
                  cornelius Yorumladı
                  Yorumu düzenleme
                  Yorum ilgi çekici. Denemek için kenara yazdım sayenizde, teşekkürler.

• Guerlain santal royal

Yorum

• Dün Ursa kullandım ve haksızlık etmemek için yazıyı bugüne bıraktım. Bir türlü yıldızım barışmamıştı parfümün başından sonuna kadar en sevdiğim yeri tenden ayrıldıktan sonraki kısmı oldu.

Bugün ise Ursanın ilham aldığı koku olan STH ın extremini kullandım başından sonuna kadar parfüm aşkını yaşatan koku parfüm tenden ayrılınca bir hüzün kaplıyor

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: Manastır II View Post
                    Merhabalar;
                    Dün ve bugün Les Liquides Imaginaires Peau de Bete ile beraberdim, beraberim.
                    Gücü ve inatçılığı bir yana kompozisyondaki ustalık ve denge hayranlık verici. Montecristo’dan aşina olduğum Hyrax ve Styrax notalarının dışkıyı andıran topraksılığı, misk, civet ve castorium ile tek bir gövde haline getirilmiş. Öne çıkan veya geride kalan bir nota olmayan bu homojen dışkıya, ince bir tatlılık barındıran öd ağacı ve skatole’de eklenince sürekli yayılım kaçınılmaz oluyor. Skatole, bilmeyenler için anlatmam gerekirse insan bokunun koku profilini sağlayan ana molekül.
                    Yukarıda kompozisyondaki ustalık olarak söylediğim şey ise bu hayvanın hiç rahatsız etmeden ve ağır ağır işini bitirmesi. Çünkü normalde bu tip evlerin bu tip hayvanlı parfümleri bir parça popülist ve yıkıcı oluyorlar. Peau de Bete ise bu vahşiliği Fransız ekolü ile sentezleyerek zoru başarmış diyebilirim.
                    scatol, skatol, skatole

" *Parfüm ve tıpta kullanılan yasemin yağında ve karanfil baharatı yağında bulunan beyazdan sarıya değişen renklerde olan, kötü aromalı, (seyreltik çözeltileri hoş kokulu) kansere sebep olan ve 2,3-benzopirol olarak bilinen bileşik.

**Triptofanın kalın bağırsaklarda bakterilerin etkisiyle yıkımından oluşan ve dışkının kokusunu veren madde, skatol." alıntıdır. çok ilginç bir parfüm olmalı.

Yorum

• Bugün İstanbul'da yağmurdan sonra güneş açtı. Esen lodos ve güneşin yüzünü göstermesiyle hafif serin hafif ılık bir havada Royal Vintage kullandım. Doğada, kamp ateşi kenarında yağmurdan hemen sonra etrafa yayılan keskin ağaç-toprak kokusuyla beraber huzurlu bir ortamda hissediyorum gözlerimi kapatınca kendimi. Böyle bir imkan olmasa da bir parfümle bu duyguyu yaşamak gerçekten çok hoş.
                      estefanyen

Yorum

• Güneşli bi adana gününde hermes nil

Yorum

• Beaufort London -Fathom V

Yorum

• cornelius
                            cornelius Yorumladı
                            Yorumu düzenleme
                            Güzel koku, fiyatı biraz yüksek kaçmasa şişeli alabilirdim.

• Azzura
                            Azzura Yorumladı
                            Yorumu düzenleme
                            Aynen üstad parfüm sever herkesin en azından koklamadı gereken bir koku

• Bugün uzun zamandır kullanmadığım La Petite Robe Noire İntense i sıktım.İlk aldığımda çok sevmiştim ama şu anda biraz ağır ve sıkıcı geldi.Son günlerde daha temiz ve ferah kokulu parfümlere yönelmiş olmamdan kaynaklanıyor olabilir.

Yorum

• aydın10
                            aydın10 Yorumladı
                            Yorumu düzenleme
                            Ben de bunun Couture olanını merak ediyorum. Luca Turin iyi bir not vermişti.

• PdM Oajan

Yorum

İşleniyor...
                          X