Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü Kullandım? Aralik 2017

Çökme
This topic is closed.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Mfk - Oud Cashmere Mood. Bildiginiz saf oud yaginin kokusu. Yani Arabian Oud yahut benzeri bir firmada 80 - 100 tl ye 3 ml olarak aldiginiz yagin hemen aynısı kokuyor. Ufaktan bir kadifelik mevcut tabiki ama bildigin en net oud parfümü diyebilirim benim denk geldigim. Oud tam olarak nasil kokuyor diye merak edenler varsa onu da yeni cilalanmis ahsap, asiri nemden sonra kuruyan yeni sauna kokusu diyebilirim. Uzun süreli parfüm kokayim, ahsap tonlarında olsun bir de MFK olsun derseniz alinabilir, begenilebilir. Ama bir parfüm olarak cok dikkat cekecegini sanmıyorum. Oud yaginin psikolojik olarak bana iyi geldigini de belirtmek isterim.

Yorum

• connoisseur
      connoisseur Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Cok haklisiniz, zaten bir suredir yaglar ilgi alanima girdiler. Arabian Oud'u ziyaret edip Ghroub ve Asala ile basladim. Saf oud yaglarini da tecrube etmek istiyorum. Sizin tavsiyeniz var midir?

• Optuna
      Optuna Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Açıkçası bende Qurashi'nin yagı var su an. Referans olabilecek bir ud kokusu fakat cok daha kalitelileri tabiki var. Mesela bahsettiginiz Arabian Oud'da pek deneyemesem de fiyat olarak ucuk olan secenekler soz konusu. 3 ml 185 tl demişti sanırım oradaki arkadaş. Fakat bu fiyat ve kalite konusunda daha onceki yazılarımda da belirttigim gibi arz talep soz konusu oldugu için, takilmak saglikli olmayabilir. Mesela orada ud tahtaları satılmakta yine ortalama fiyatlardan. Bunlardan birkac tane alip yakarak deneyimleyip, akabinde bu kokuyu referans alarak yagları tercih edilebilir. Bunun disinda ben de Ghroub almistim aynı yerden ve oldukça başarili buluyorum bu karisimi. Ozellikle spreyli siselere kendinizce karisimlar yapip degisik sonuclar da alabiliyorsunuz. Bu arada yüz bolgesine yahut hassas bolgelere temasında ciddi kızariklik, yanık gibi sorunlara sebep olmakta ud yagları, dikkat etmekte yarar var.

• Optuna
      Optuna Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Bakar mısınız fiyata, Abdul Samed Qurashi'nin , VERY AGED KALAKAS AGARWOOD OİL - 20000 23,000.00 TL. Bu fiyat 12 gr fiyatı, bunu da belirtelim.

• African Leather

Yorum

• Ursa. Hafiften kış geliyor ve benim için tek parfüme geçme zamanı. Siz nasıl yapıyorsunuz bilmiyorum ama geçen kış farklı parfümleri sadece tenimde deneyeyim dedim ama monta vb kışlık kıyafetlere siniyor kokuları. Parfüm karıştırmayı da pek sevmediğim için tek parfüm kullanıyorum kışları genelde. Geçen sene fan your flames’i sadece tenime sıkayım dedim. Doğal olarak bileklere de sıktım ve günlerce kabanın iç kısmında koktu) Gün boyu farklı bir parfümi denemek benim için sıkıntı oluyor

Yorum

• ali
        ali Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Montunuzu havalanması için dışarıda/balkonda bırakın ben bazen fön tutuyorum

• Umut Kurtoğlu
        Umut Kurtoğlu Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Monta sıkmıyorum. Kazak gömlek vs de opsiyonumu arttırıyorum böylece bir hafta on gün o gün parfüm sıktığım kıyafete dönüş yapmıyorum. Böylece koku kaybolmuş oluyor

• Italian Leather'dan devam

Yorum

• Bugün tom ford noir edp ile dışardayım

Yorum

• Bugün Jovoy- Private Label ile güne başladım...Tuscan Leather'a göre biraz daha yumuşak bir deri başlangıcına sahip...Ama deri kokuları benim pek tarzım gibi durmuyor...

Yorum

• Optuna
            Optuna Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            Havalar biraz sogusun, tam bir ayin kokusu oldugunu anlayacaksınız Unutulmasi çok güç, tesirli bir parfüm.

• bugün royal vintage

Yorum

• Adının African leather olmasına rağmen deriden çok daha baharatlı kokan Memo - African Leather kullandım.

Yorum

• Ambre russe çok kaliteli sıcacık koku..p d empire içki notasını çok güzel kullanıyor..bu parfüm farkı dedirtiyor hakeza wazamba da öyle..tabac tabouyu da merak ediyorum

Yorum

• Sabah Sospiro Ouverture ile başlangıç yaptım, çok sağlam bir koku, ama gel gelelim fiyatından yanına yaklaşılmıyor, akşam dönüşünde Parfums de Marly Nisean, oldum olalı hastayım bu kokuya
                Son Düzenleme KARALARIN_CEMAL; 18-10-17, 21:50. Tarafından yapıldı.

Yorum

• Roja Elysium

Yorum

• Yves Rocher tendre jasmin

Yorum

• montale - aoud leather

Yorum

• Cacharel Gloria
                        ​​​​amaretto ve kirazın, amber ve vanilyayla kremsi bir yapıya dönüştüğü sıcak ve keyifli bir koku.. keşke üretimden kalkmasaydı

Yorum

• Frozenwings biraz geç bir cevap oldu kusura bakmayın..
                          CdG Daphne ;
                          komplex ve biraz karanlık bir koku..
                          balsamik reçineli bir sümbülteberin egemen olduğu tütsü, odunsu notalar ve boozy elementlerin derinlik kazandırdığı bir koku. arka plandaki süsen ve paçulinin pudrali ve hafif topraklı bir etkisi var.. son kısımları ilginc bir biçimde tatlilaşıyor amber ve vanilyayla..
                          biraz vintage kokuları andirsa da yeni ve farklı bir koku yaratmış CdG. bence de unisex kullanıma uygun. bildiğimiz floral kokulardan değil.

Yorum

• Frozenwings
                            Frozenwings Yorumladı
                            Yorumu düzenleme
                            Teşekkür ederim, CDG'nin sümbülteber yorumunu kafamda canlandırdınız.
                        İşleniyor...
                        X