Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü Kullandım? Temmuz 2017

Çökme
This topic is closed.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• More Than Words.. Sağlam iş..Notalara bakınca daha yumuşak bir oud bekliyordum şahsen.. Fakat oud kimliğini kaybetmemiş diğer yumuşatıcı gözüken notalar arasında. Farkediliyor- Kalıcı- Övgü topluyor. 2-3 fıs tüm günü çıkarır.. En dikkat çekici özelliği ise royal oud-oud wood-nawab of oudh vs den daha az baskı altında kalan bir oud'un bu kadar çevreden beğenilmesi.

Eksi- Bence büyük değişimleri ve derinliği olan bir koku değil. Yine de oud kokuları arasından sıyrılan bir yapısı var..
    Son Düzenleme Umut Kurtoğlu; 14-04-17, 23:30. Tarafından yapıldı.

Yorum

• More than words benim de ilgimi çekmişti ama mağazada koklayabildim sadece. Kendisiyle 1-2 gün geçirmek isterim. Çok para istiyorlar 50 ml için

Yorum

• Umut Kurtoğlu
        Umut Kurtoğlu Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Yani şişesi alınacak kadar etkilemedi beni. Sonuçta yüzlerce oud saldırısı altındayız. Yine de 'peh' diyip geçtiğim bir koku değil..Hele kimliğini çok kaybedip metroseksüel olan oudler dışında övgü almazdı genelde kokularım. Bu yüzden şaşırtıcı oldu güzel tepkiler almak..

• Açılış Sospiro Laylati kullandım, Bu sospironun 2. denediğim parfümü sanki maskülen gibi geldi bana hoşuma gitmedi değil, fark edilirliği gayet iyi bana göre, akşam dönüşü Tauer Desert Marocain kullandım bu koku hoşuma gitti gerçekten bana kinskiyi hatırlattı ama kinski daha keskin ve daha wonderfull, Bu Tauer grubuna bir dalmak gerekir güzel işler var içlerinde...

Yorum

• Yağmurlu Osmaniye sabahına Encre Noire.

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: Balzamik Sirke
          Selamlar arkadaşlar;

Bugün rahmetli eşimin imza parfümü olan Christian Dior Miss Dior EdT Originale kullandım. Oldukça basit ancak özellikle Chanel'in özel serisine üye olan çoğu aldehitli çiçeksi kokuları rahat rahat geçebilecek bir kompozisyon tabi konu bu parfüm olunca tarafsızlığımı kaybetmem de doğal. Kokuyu duygusallıktan uzak bir şekilde anlatacak olursam eğer; taze kesilmiş çimenler ve ıslak sarı samanların arasından sıyrılmaya çalışan sıcak baharatlı ölmez çiçeği, sabunsu aldehitler, çiğ yasemin, bir parça ferah gül ve silhatın 30'lar ve 40'lara selam çakan harmanı diyebilirim. Özellikle 80'lerin old school (erkek) şipre ve fujerlerinin ana akoru gibi davranan yada onların ilhamını aldığı sert ancak naif yayılımlı bir kadın kokusu. Sabunsu çiçeklerin yumuşaklığı bir yana zaman zaman sertleşen ölmez çiçeği ve paçuli neredeyse zalim benzetmemiz hacı yağı efekti verir gibi olurken taze otsu yapı imdada yetişip çiçekler ile bu sert girişimi dengeliyor. Bilinen sebepler dolayısı ile üretimden kalkana dek sahip olacağım ve saygı ile, aşk ile kullanacağım bir koku Miss Dior Originale. Bu aileye mensup çalışmalardan hoşlanan dostlar mutlaka denemeli.
          Allah rahmet eylesin hocam.

Yorum

• Heritage

Yorum

• Forumda Osmaniyeli gördüm galiba )) Bugünü boş geçmek istedim biraz dinlensin burnum

Yorum

• Click image for larger version

Name:	IMG_4045.JPG
Views:	598
Size:	1.42 MB
ID:	30046 Serge Lutens'in en sevdiğim ilk 3 kokusundan biri. Bu parfüme nasıl sıradan denmiş aklım almıyor, metallic lily, bunun neresi sıradan? Benim gözümde Serge Lutens'in ustalık eserlerinden, imza atmış resmen.Gerçi Iron Maiden hikayesi biraz garip ama neyse..
                https://www.fragrantica.com/member/789115/

https://www.instagram.com/sebnemin_dunyasi/

Yorum

• Serin,güneşli ve hafif rüzgarlı hava.Tipik bir ilkbahar havasına,ilk bahar için biçilmiş kaftan
                  Diptyque L'Ombre Dans L'eau EDP

Yorum

• Odin 12

Sent from my SAMSUNG-SM-G925A using Tapatalk

Yorum

• Acqua di Parma - Assoluta

Yorum

• Creed - GIT.. Çok özel olduğunu düşünmeyen nadir kesimdenim sanırım. Yine de gideri var, o ayrı.

Yorum

• Jovoy private label..hiç bıktırmadan her gün kendini sıktıracak parfum..malum sıkıntı bizde..çok guzel

Yorum

• Acqua Di Parma Colonia

Yorum

• Ralph Lauren Safari Vintage - Roja Dove Enigma

Yorum

İşleniyor...
                              X