Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü Kullandım? Eylul-2021

Çökme
This topic is closed.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

Yeni yılda ilk olarak "serge lutens fille en aiguilles" kullandım... çok başarılı...

Hepimize sağlıklı huzurlu mutlu bir yıl diliyorum...

Yorum

Seville a l'Aube L'Artisan

İnanılmaz ekşi bir bergamot,limon ikilisi ve bu ikiliyi yeşil,yumuşak notaların sarmaladıkları bir koku profili... Arkadan da tozlu, tütünlü çiçek esintileri geliyor. Muhteşem..
      Son Düzenleme İbrahim20; 02-01-21, 17:51. Tarafından yapıldı.

Yorum

• Asaid
        Asaid Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        normalde sevemedim ama bir de bu açıdan bakarak deneyeceğim 👍🏼

• İbrahim20
        İbrahim20 Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Valla ben zamanında şişeli almadığıma çok pişman oldum. Çok özgün ve kaliteli bir yapısı var

• Asaid
        Asaid Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        ben de iki kez deneyip sevmediğime karar vermiştim. haksızlık etmiş olabilirim, çok anlayamadım çünkü içindeki elementleri. süre tanımam lazım.

Bir suredir sağlık problemleri dolayısı ile foruma bakamadım. Parfüm de sıkamadım. Uzun aradan sonra ilk defa bu gün bızlatttım ve bu başlangıcı özlemiş olduğum koku chergui ile yaptım.

Yorum

• orangeverte
        orangeverte Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Geçmiş olsun ...

Orjinal yazı sahibi: Selective44 View Post
      Bir suredir sağlık problemleri dolayısı ile foruma bakamadım. Parfüm de sıkamadım. Uzun aradan sonra ilk defa bu gün bızlatttım ve bu başlangıcı özlemiş olduğum koku chergui ile yaptım.
      Cok gecmis olsun...

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

Nasomatto - Duro

Yorum

TMOV ARABESQUE
          tobacco vanille den daha uysal daha keyifli. T.V kullandigimda hafiften baş ağrısı yapıyor. Ama arabesque iyi bu konuda.

Redmi Note 6 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

Sigilli | Athunis
            soğuk kül-kireç-misk
            topraksı vetiver-vanilya

"Soğuk bir kış günü, dökülmeye yüz tutmuş kerpiçten duvarları ortada henüz sönmüş sobadan çıkan is ile kararmış eski bir köy evinin küçük odası" efekti olsa da; bu efekt tozlu vanilik akorlar ve yeşile kaçmayan kök vetiver ile iyi bir şekilde harmanlanıp boyut ve katman katılmış gayet doğal bir koku. malzemeler doğal hissettirdiği gibi, eski sobalı evleri, tozu toprağı kireci hatırlatması cihetiyle de doğal hissettiriyor. Yanık vetiver diyemem. Vetiverden ayrı verilmiş kontrollü kurum-toz daha açıklayıcı bir tabir olur. Zaten vetiver, kül-kurum'dan sonra 2. veya tozlu misk'ten sonra 3. planda kendini hissettiriyor.
            Son Düzenleme Asaid; 03-01-21, 02:02. Tarafından yapıldı.

Yorum

Hermes Eau Des Merveilles kullandım. Açılışta portakal ve hafif reçinenin, ortaya doğru amber ve karabiberin, kurumaya başladığında sedir ve belli belirsiz meseyosunun hissedildiği güzel bir koku. Serinin diğer bir parfümü Elixir des Merveillese'e göre portakalın yoğunluğu azaltılmış , ayrıca Elixir Des Merveilles çok daha reçinemsi ve balzamik bir koku, Eau des Merveilles ise çok daha hafif bir koku kıyasla . Tıpkı elixir des Merveillesede olduğu gibi portakal notası gittikçe azalsa da bastan sona hissediliyor bu kokuda da. Bu kokuyu sevmek için portakal notasını beğenmek lazım. Ben portakal notasını parfümler de çok sevdiğimden bu kokuyu da oldukça beğendim. Kuzeni Elixir des Merveillese'in aksine nerdeyse 4 mevsim kullanılabilecek bir koku , bununla birlikte ilkbahar ve yazın serin öğleden sonraları ve aksamlara daha çok yakışacağını düşünüyorum.

Yorum

xerjoff erba pura meyve şöleni silaj kötü

Yorum

• orangeverte
                  orangeverte Yorumladı
                  Yorumu düzenleme
                  Meyve şöleni kokuları pek sevemedim nedense....fazla tatlı geliyorlar belki ondandır

zoolojist elephant

Biçilmiş çimenleri yere koyup ezdiginizde ortaya çıkacak koku . Ama biraz da tatlılık barındırıyor. Tatlılık kokonat tan kaynaklanıyor sanırım. Çok fazla yeşil.

Yorum

Jovoy - La Liturgie des Heures
                  Muthis bir tutsu, kilise tutsusu diyebilecegimiz bir kullanim. Seveni icin adeta mistik bir yolculuk, sevmeyeni icin ise izdirap olabilir.

Yorum

Franc Bocklet Cocaine bunu ilk sıktığımda arkadaşlarım naftalin gibi kokuyor demişti evet naftaline benziyor. Bir de sümbülteber heralde çok baskın kalıcılık ve yayılım iyi fakat ilk aldığım kadar yükselemediğimi farkettim ve kadına daha çok yakışan bir parfüm.

Yorum

• atua
                      atua Yorumladı
                      Yorumu düzenleme
                      samet hocam kimse beğenmedi dekant edindim bende... bende beğenmedim

• samettemiz34
                      samettemiz34 Yorumladı
                      Yorumu düzenleme
                      benimde şuan çok hoşuma gitmedi hocam

Arabian Oud Kalemat Black. Epeydir kullanmamıştım, özlemişim.

Yorum

• Myrkur
                      Myrkur Yorumladı
                      Yorumu düzenleme
                      orangeverte Tatlılık epey yüksek, bazısı yapay buluyor beğenmiyor ama benim çok hoşuma gidiyor. Koklayınca karın acıktıracak cinsten. Ve bence "designer tatlılığı kalitesizliği" kesinlikle yok.

• orangeverte
                      orangeverte Yorumladı
                      Yorumu düzenleme
                      Teşekkür ederim, bilgilendirici oldu

• Myrkur
                      Myrkur Yorumladı
                      Yorumu düzenleme
                      Rica ederim

Pekji Ruh sıktım. Gül baskın olduğu halde sevebildiğim nadir parfümlerden. Özellikle sonları şahane.

Yorum

Ibraheem Al Qurashi... ROSE TOBACCO

Arabic.. Oryantal.. vs vs gul yorumu ve artı tutun sevmeyen ben... bu kokuya ba..yil..dimmm... demekki nota degil.. o notanin islenisi onemliymis

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

İşleniyor...
                      X