Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü Kullandım? Eylul-2021

Çökme
This topic is closed.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

Le Labo Patchouli 24. Birch ve vanilyanın güzel birlikteliği. Birinin acımsı,dumansı tarafını diğeri hoş bir tatlılıkla dengeliyor. Paçuli ise bizim bildiğimiz( en azından benim bildiğim) paçuli gibi değil. Beğendiğim, güzel bir parfüm.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Abbathdoom View Post
      Click image for larger version

Name:	3DCD42C1-27EB-491B-9FE9-2BEC63316402.jpeg
Views:	2631
Size:	1.42 MB
ID:	190229
      Yılın son gününü Pekji Holy Shit ile kapatmak istedim. Hayvansal deri, tütsü ve reçineler muhteşem bir karanlık atmosfer oluşturmuş. Her evresi farklı bir güzellikte ve her kullanışımda farklı bir yüzünü görüyorum. Bazen yeşil kısımlarını daha net hissediyorum ama bazen de deri ve dumansı yönleri belirgin halde ilerliyor.

Umarım bir gün Cuir6’yı da bulurum.
      Abicim yılın son gününe bari normal bir çalışma ile girseydin 😃😃😃😃

Teşekkürler

Yorum

• Abbathdoom
        Abbathdoom Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Abi çok arada kaldım. Elim buna gitti

PDM - Carlisle. Mutlu yıllar.

Yorum

Linari | Acqua Santa
        Yeşil-Ozonik-Karamel-Aromatik
        karmaşık keskin yeşil akuatik notalar ile açılış yapıyor. Keskinliğini kremsi karamel ve hafif tozlu misk ile hızlı bir şekilde açıyor. Ylang-Ylang ve gül kullanımı soğuk-yumuşak ve dozunda, çiçeksiliğe kaçmadan ara ara aromaları arkadan hissedilebiliyor. En sonunda yine karamel-misk tabanına oturuyor.
        Genelde sentetik akuatiklik beni rahatsız ettiği için ozonik parfümlerden hoşlanmıyorum. Bunda da yine o tür bir sentetiklik olsa da, ana iskeletteki yeşil akuatiklik ile bir şekilde ilginç bir uyum sağlamış olan Karamel, kokuyu oldukça eğlenceli kılıyor. Kışın kullanımda bile çok sırıtmayacak düzeyde tok bir yapısı var. Yayılım, farkedilirlik ve kalıcılık üst düzeyde. Odunsuluk hissetmedim.
        Son Düzenleme Asaid; 31-12-20, 23:50. Tarafından yapıldı.

Yorum

Yeni yılın ilk gününe 2014 DHİ ile merhaba diyorum. Yeni yıl hem forumdaşlarıma hem ülkemize sağlık, mutluk, huzur getirsin. Neşeniz eksik olmasın. Günaydın. 🙂

Yorum

yeni yıla enclave ile merhaba .... herkesin yeni yılı güzel gecsin ....

Yorum

Jovoy Psychedelique denedim bugün.
              Daha önce birileri hiç deneme çok kötü demişti. Ama bence hiç öyle değil. Paculi sevenler için bence güzel bir alternatif. Tozlu kuru paculi kokusu ilerleyen süreçte hafif vanilyayla yumuşuyor. Biraz küflü orman alt tabakasını kokluyormus hissiyatı oluşturuyor. Sürekli olmasa da ara ara kullanılabilecek bir koku.

Yorum

zoologist tyrannosaurus rex soba kovası kömür kömür aklımda bu kelimeler dolanıyor sert bir o kadarda güzel bir parfüm şimdilik evde kimsden negatif bir tepki gelmedi

Yorum

Terre d'hermes üçlemesinden en çok sevdiğim pure parfum'ü kullandım yeni yılın ilk gününde. Modumu yükselten güzel kokulardan

Yorum

Nasıl başlarsan öyle gider mottosundan yola çıkarak ilk günden Serge Lutens Fille en Aiguilles kullandım.

Yorum

Zoologist T-Rex yeni yılın ilk parfümü, harika bir açılış. Şimdiye kadar kokladığım hiçbir şeye benzemiyor. Yarım saat sonra deri ve çiçek kokuları ön plana geliyor. Kalite hissiyatı yüksek, uzun uzun koklanası parfümlerden.

Şişeli almadığıma pişman oldum.

Yorum

Profumum Roma Ambra Aurea

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum

La Fumee, Miller Harris

Açılışında lavanta ve açıklanan notalarda olmasa da gelip giden bir turunçgiller ile biraz ferahlıkla bizi selamlar gibi olsa da fazla vakit geçmeden tütsülü, reçineli bir koku olduğunu anlıyorsunuz. İlk bölümlerde özellikle elemi reçinesi çok dikkat çekici.

Koku biraz daha oturmaya başlayınca baharat ve çiçek dokunuşları kokuda hissediliyor...

Kokunun en ilgi çekici bölümü ve yönü ise baz bölümünde ortaya çıkıyor. Burası kesinlikle parfümün en sürprizli bölümü!

Daha ayrıntılı yorumu parfüm yorumları ve incelemeler bölümüne yazdım: http://parfumhobisi.com/forum/ana-fo...-miller-harris
                          Son Düzenleme Aryan; 01-01-21, 19:09. Tarafından yapıldı.

Yorum

Dior Homme Edt yaz harici her sekilde her ortamda her kullanıma uygun

Yorum

Chanel No 5

Ne zaman kullansam ruhumu rahatlatıyor, 20 fıs sıksam bile rahatsız etmeyecek kadar sakin ve güzel.

Yorum

İşleniyor...
                              X