Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü Kullandım? Eylul-2021

Çökme
This topic is closed.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Kerosene Broken Theories. Odanın içini kaplayan baharatlı bir duman bulutu var. Oryantal tarafını da görmüş oldum ikinci kullanmamda. Erkeksi ve karizmatik kokuyor. Patchouli 24 ile birlikte kör alış yaptığım tek parfüm. İkisi de beni üzmedi hatta baya tatmin ettiler diyebilirim. Yine de yatırım tavsiyesi değildir.

Yorum

• Ambre sultani bilegime fislattim, guerlain angelique noir’in aynisi.. Melek otu, amber, ahsap notalar, o kadar tanidik geldi ki.. Sonra dedim bakiim hangisi hangisinden calmis? Tabii ki copy paste yapan guerlain cikti, serge 2000 guerlain 2005’de surum...

Yorum

• samettemiz34
        samettemiz34 Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        direk mısır çarşısı kokuyor

• cantona8
        cantona8 Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Benim üst düzey keyif aldığım bir amber. Satıp, geri aldıklarımdan

• Maison Margiela Jazz Club

Yorum

• ajmal purely orient amber

Yorum

• Penhaligon's - Belgravia Chypre..

Belgravia'nın servisi..

Londra'nın Belgravia bölgesi.. Yani bizdeki İstanbul'un Bebek semti..

Lüks, güzellik ve şatafat..

Ama gelen koku..

Şehirin oldukça dışında, boya ve epoksi üreten bir fabrikanın hemen dışından geçen derenin etrafındaki yabani böğürtlenler ve yoğun çalı bitkileri..

Meyvelerinin yamru yumru şeklinden yabani olduğu hemen belli olan tozlu limon ağaçları..

Ve de reçineden yapış yapış servi ağaçları..

Kozalak ve çiçeklerinden gelen farklı kokular, fabrikadan esen kimyasal tınılarla karışıyor..

Çok doğal ve sağlıklı gelmese de, kendine has ve çekici..

Penhaligon's sevdiğim bir marka, hep söyleyecek birşeyleri olan enteresan insanlar gibi..

Ya da düşük bütçeli ama seyrederken zamanın akıp gittiği 3. sınıf filmler gibi..

Eğlence garanti..

Son Düzenleme uncle-benjen; 29-01-21, 17:54. Tarafından yapıldı.

Yorum

• Aryan
            Aryan Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            Cinayeti Gördüm (Blow-Up) filmi tavsiye uncle-benjen

• Rayiha
            Rayiha Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            Tam da bu nedenle kurdele takmaya devam etmeliler bence Aryan. O dönemin gelenekle modernite arasında kalmış kararsız estetiğini yansıtıyor bir bakıma.
            Penhaligons şişeleri demişken, "Portraits" serisini nasıl buluyorsun?

• Aryan
            Aryan Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            Antonioni filmleri gibi biraz depresif biraz da minimalist bir çizgi için demiştim. Siz istiyorsanız kalabilir Rayiha, benim için çok da sorun değil. Benim fazlalıkları atma eğilimimden dolayı olsa gerek çıkartmak istemiştim. Bazen insanlarda bile kurdeleler fazla olabiliyor.

"Portraits" serisinden emin değilim, şimdilik bir şey demem pek sağlıklı olmaz. Biraz daha Penhaligons kültürüne hakim ve aşina olduktan sonra belki... Bu kış geçsin artık Penhaligons kokularını denemek istiyorum.

• Daha editlemeden beğeni atmayın arkadaşlar, kafam karışıyor, ne yazacağımı unutuyorum..

Yorum

• Hatta bir keresinde biri yazıma hemen alıntı yapmıştı, editlediğim yazıyla alıntı oldukça farklı çıkmıştı..

Yorum

• MFK - Oud Satin Mood.

Yorum

• La Petite Robe Noire kullandım. Son günlerde en sık kullandığım parfüm. Dışarı çıkarken de hep onu sıkmışım. Montum ve atkım buram buram kokuyor. Montuma yaklaştığım anda geliyor kokusu burnuma. Ve öyle güzel kokuyor ki.. Ben başkasının üzerinde böyle bir koku alsam, dayanamam sorarım herhalde. Tatlı ama kadife gibi, yumuşacık, pudralı bir tatlılık. Çok kaliteli bir hissi var. Kendimi iyi hissetmemi sağlıyor. Son günlerde değerini daha çok anladığım bir parfüm.

Yorum

• Rayiha
                  Rayiha Yorumladı
                  Yorumu düzenleme
                  Başta şişeden koklayıp fazla tatlı bulduğumdan pek ciddiye almamıştım bu seriyi ama bir gün Couture'ü denedim ve çarpıldım. Aksi gibi üretimi de durmuştu, peşinden çok koştum. Sonra Legere ve Velours'u da aldım. Gerçekten de bu seride insanı iyi hissettiren birşey var, mutluluk kokuyor desem çok mu abartmış olurum

• Libra
                  Libra Yorumladı
                  Yorumu düzenleme
                  Gerçekten mutluluk veriyor🥰 Benim elimde de klasiği haricinde Intense olanı var. O, biraz daha ağır. Biraz daha oturaklı abla gibi. Kalıcılığı çok iyi. Gece şık bir yere giderken, hem tatlı, aynı zamanda kaliteli ve buram buram kokmak için ideal👍

• Amouage - Imitation Man

Yorum

• tm pure malt

Yorum

• Penhaligon's - Halfeti

Yorum

• Jo Malone Amber&Patchouli Cologne İntense

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum

• Pdm carlisle

Yorum

• Pdm Layton