Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü Kullandım? Aralik 2020

Çökme
This topic is closed.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Ajmal Carbon kullandım

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum

• Coach Man Platinum Edp

Tatlı bir ananasla patlayarak giriş yapıyor. Orta kısıma hızlı geçiyor. Bu kısımda parfüm kaşmir ve vanilyanın eklenmesiyle daha tatlı bir hal alıyor; bu tatlılık parfüm tenden ayrılana kadar parfümde hissediliyor. Parfüm Dior Sauvage benziyor; daha tatlı hali diyebilirim. Bu arada yeni farkettim parfümörü büyük yetenek Bruno Jovanovic bu parfümü çok daha güzel ve iyi yapabilirdi tabi burada markanın istekleride önemli olduğu için böyle bir sonuç çıkmış olabilir. Herkese Selamlar 👋

Yorum

• Mancera Cedrat Boise.

Yorum

• Dhi

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum

• Amouage Reflection,
            Altuğ hocama selam olsun

Yorum

• Min New York - Shaman..

Değişken değil, aynı açılışı gibi sürüp gidiyor..

Dolgun çok değil..

Derinlikli sayılmaz..

İçeriği çok mu havalı malzemelerden oluşuyor? Sanmam..

Çok mu sanatsal ya da katmanlı, o da hayır..

Ama kendini istetiyor mu?.. Giydiriyor mu?.. Akılda kalıyor mu?

Evet..

Dolgun olup uyumsuz olan bir New York Intense'e, Tom Ford'dan daha piyasa bir Creed'e, her parfümü absürd olan Amouage'a tercih ederim..

Yorum

• Encre Noir Sport

Yorum

• One million üstüne burberry beat sıcak baharatlar fresh turunçlar güzel bir uyum olsun istedim...
                  İnsanın ruhu kokularıdır...

Yorum

• Mancera Aoud Lemon Mint

Bugün de yine öylesine kullandığım bir başka dekant. Dekantlar bitse de kurtulsam modundayım şu sıralar.

Yorum

• Versace Dylan blue

Redmi Note 6 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

• Green Water, Jacques Fath

Bu parfümden, kokularda naneyi ana nota olarak değil yardımcı bir enstrüman olarak sevdiğimi mi anlamalıyım tam emin değilim ama bence sorun daha çok şu gibi: Buradaki nane, endüstriyel bir koku olarak hissediliyor. Yani, ağız sularında, diş macunlarında, temizlik ürünlerinde, içeceklerde, sakızlarda kullanılan nane gibi.

Bu kokuda topraktan kopuş var. Bana hiç retro bir koku gibi gelmiyor. Parfümün ruhu yok! Ya da parfümün ruhu ölmüş demek daha doğru olabilir. Çünkü, bir önceki kullandığımda Green Water’ın vintage olanından bahsetmiş, kağıt üzerindeki göze çarpan farklarını biraz da olsa yazmıştım. Daha sonrasında güncel olanının kullanıcı yorumlarına da bakınca şaşırmadım; bazı kullanıcılar eski Green Water’ın orijinal formülünün harika olduğunu, bu güncel olan yeni yorumunun ise gereksiz ve kötü olduğundan bahsetmişler. Buna şaşırmadım… Ben zaten çoktan dislike'ını verdim bu parfümün.

Vintage kullanıcılarına göre orjinal formülasyondan farklı olarak güncel kokuda neroli çok daha ön planda. Yani sanırım güncel olanı daha temiz koktuğundan dolayı nane notasıyla birleşerek güvenli-endüstriyel bir koku hissiyatını veriyor. Vintage olanı ise daha zengin yeşil aromatik ve diğer eşsiz notaları ile birlikte daha doğadan bir koku gibi gözüküyor… Gerçek yeşil bir su kokusu hissiyatını veriyor olmalı. O yüzden eğer bu parfümü almayı düşünen arkadaşlar varsa bu 2015 çıkışlı Cecile Zarokian yorumunu değil:
                        Click image for larger version  Name:	1b.jpg Views:	0 Size:	25.5 KB ID:	175631

1993 çıkışlı ve sonrası orjinal Vincent Roubert formülasyonu, vintage olanlarını tavsiye ederim:

Click image for larger version  Name:	1.jpg Views:	0 Size:	873.6 KB ID:	175628

Click image for larger version  Name:	1a.jpg Views:	0 Size:	45.5 KB ID:	175629
                        Click image for larger version  Name:	3.jpg Views:	0 Size:	65.3 KB ID:	175630
                        Son Düzenleme Aryan; 22-07-20, 20:17. Tarafından yapıldı.

Yorum

• Hermes un jardin sur le nil

Yorum

• Histoires de Parfums - 1725, ferah centilmen bir koku, Invasion Barbare ve Sartorial benzeri olması sebebiyle denedim ama bu ikilinin gerisinde kaldı benim için

Yorum

• Acemiburun
                              Acemiburun Yorumladı
                              Yorumu düzenleme
                              Hocam 1725 afedersiniz ama popolin tarzı pudralı ıslak mendil gibi kokmuyor mu sizcede, bende sırf invasion barbera muadili için alıp denedim ama yaklaşamaz bile

• ufuk.mercan
                              ufuk.mercan Yorumladı
                              Yorumu düzenleme
                              Aynen hocam ıslak mendil hissiyatı var biraz

• Mugler - Ultra Zest

Yorum

• D&G Light Blue Intense

Yorum

İşleniyor...
                              X