Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü Kullandım? Haziran 2020

Çökme
This topic is closed.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Serge Lutens - Chene

"...Orta derecede tatlı(diğer Lutens'lere göre), hafif bal(beeswax) ve meşe kerestesi ile açılıyor. Boozy hava hemen hissediliyor fakat diğer notalar içine çok iyi yedirilmiş, asla aşırı değil. Sedir ve Meşe Yosunu kalp ve tabanda keskinlik katmış. (Lutens'lerde bu durum çok nadir) Buna rağmen inanılmaz bir denge ve giyilebilirliğe sahip. Karanlık, derin, yeşil ve yosunlu..."
    Alfarom (çeviri)

(alıntıdır. bkz. https://www.fragrantica.com/perfume/...hene-2761.html )

Kereste tabiri çok yerinde, hatta yeni kesilmiş kereste. aynı Pekji Odoon'daki gibi. bu meşe kerestesinin tozlu hissiyatı zannımca Tonka'dan geliyor, Tonka rahat hissediliyor fakat meşe içinde erimiş halde. Denecek çok şey var ama ifade etmek zor. Başyapıt..
    Yayılım maalesef az, kalıcılık ortalama üstü. Kalite muazzam👏🏻

edit: Fransızcada Chene Meşe anlamına geliyormuş.
    Son Düzenleme Asaid; 25-06-20, 23:13. Tarafından yapıldı.

Yorum

• cantona8
      cantona8 Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Ben kullanacağım her parfümde bunu ararım Koku kendisini hissettirecek ara sıra. İşin kötüsü başka birisi de hissetmiyor. Hani burun sinirleri yoruldu vsvsvs şeysinden hareketle..

• Asaid
      Asaid Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      parfümü kendi için kullananlarda çok bir problem olmaz yayılımı azsa ama bunda 1 saat geçmeden kokusunu duymak için bir karış mesafeye kadar burnu yaklaştırmak gerekiyor, 2 saat sonra daha da yakın.. benim için çok önemli değil ama yine de insan istiyor en azından bir kol mesafesi kadar yayılım. kalıcılıkta problem yok bana kalırsa, öyle montale tarzı 2 gün gitmesine gerek yok bence rahatsız bile edebilir. 12 saat rahat kalıyor.

• cantona8
      cantona8 Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Serge lerde zaten kalıcılık sorunu pek yok. Özellikle özel serilerinde ve tutulan parfümlerinde.. En sevdiğim ve her yeni çıkardığı parfüm ile aşısı merakımı uyandıran özgün parfüm evlerinden. Tek ve büyük eleştirim tene yakın olmaları. Yüksek fiyatlarını göz önüne alınca özellikle...

• Bugatti homme

Yorum

• Chanel Platinum Egoiste

Bugün böyle tertemiz kokalım parıl parıl parlayalım

Yorum

• Sadece Kıyafete 2 Fıs,Çalıştığım Yer Serin En Azından😊
        Başlangıcı Çok Kadınsı, Pudra Baskın Ben Bunu Ilk Aldığımda Acaba Yanlışlıkla Kadın Versiyonunumu Aldım Diye Tereddüt Etmiştim.Ama Sonradan Öğrendiğimde Parfüm Erkek Parfümüymüş.Beğeniyorummu Derseniz Ilk 1 Saat Çekilmez Gerçekten Babaanne Kokusu Gibi Ama Sonradan Pudra Hakimiyeti Azalıyor,Mükemmel Bir Hâl Alıyor.
        Son Düzenleme OğuzBey; 25-06-20, 12:44. Tarafından yapıldı.

Yorum

• YSL Atlas Garden ilk kokladımda ben bu kokuyu çok iyi biliyorum dedim,hangisi diye düşünürken notalarına baktım.Hurma notasını görünce tabi yaa LLI Desert Suave aklıma geldi birebir aynısı diyebilirim. Şiddetle denemenizi tavsiye ederim.

Yorum

• Marc Antoine Borrais - Ganymade
            Sert kayaları birbirine vurduğunuzda, parçalanırken ortaya çıkan topraksı, metalik farklı tarz bir koku vardir. Bu parfümü direk bu kokuyu alabiliyorsunuz. Mineral notası dedikleri bu olsa gerek. Aynı anda ciceksi ve narenciye tarzı kokular da eşlik etmekte bu notaya. Alttan alta hafif süet kokusu hissettim sanki. Ama bu mineral notasinin extra etkisi de olabilir. Baharlık tercih edilebilecek modern bir koku.

Yorum

• cantona8
              cantona8 Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              Bazı arkadaşlara tuzlu gibi kokan kısmı o mineral diye belirtilmiş nota bileşiği.. Muhtemelen yakın dönemde benzeri işler oldukça çok göreceğiz. Çünkü Ganymede Avrupada da konuşuluyor, beğeniliyor baya. Kokuyu keşfedip, forumla buluşturmuş olmaktan çok mutluyum

• Mehmetburuk
              Mehmetburuk Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              Kalıcılık da üst düzeyde. 6-7 saat oldu. Hala koku ara ara geliyor.

• Le Couvent des Minimes Eau des Minimes kolonyasini kullandım. Bir kolonya olarak oldukça kaliteli ve ferah.

Yorum

• Creed-Original Santal

Yorum

• Dior Sauvage

Yorum

• Miller Harris - L'Air de Rien
                  https://www.fragrantica.com/perfume/...Rien-4832.html

yoğun tozlu bir koku. açılışta neroli ya yok yada anlık hissediliyor, ben yakalayamadım o kısmı. koku hemen sonra hafif hayvansal fakat gayet temiz misk ve paçuli eşliğinde devam ediyor. Yavaş yavaş vanilya ve amber tabanına oturuyor. Meşe yosunu her aşamada çok az da olsa hissediliyor fakat diğer notalarla tamamen bütünleşmiş vaziyette, yeşil-yosunsu bir hava katmaktan ziyade parfümü eskitmiş, güzel bir kullanımı var.

Ambergrisin çok çeşidi var, bendeki siyah yoğun cinsini bilmediğim çok az miktardaki ambergrise bayağı benziyor koku profili, bu kadar pudralı değil fakat miskin hafif çiçeksi-hayvansal etkisi, amber akorundan gelen reçineli doku(bana kalırsa vanilya baskın,labdanum,benzoin hafif kullanılmış) ve meşe yosunundan gelen köhnelik gerçekçi bir ambergris akoru oluşturmuş. Yayılım birkac saattir iyi seviyede. Kalıcılık da günü rahat çıkaracak gibi duruyor şimdilik. Feminenlik baskın elbette ama koklaması zevkli.

Yorum

• MDCI-Invasion Barbera
                    Lavanta ve sabunsu temizlik.
                    Bana göre çok temiz aşırı temiz bir koku, kimilerine göre maço eskikafa maskülen bir kokuymuş : )
                    Galiba burnum alışmış hayvansal notalara uyuşamadım kendisiyle..
                    Saygılar.

Yorum

• Al Haramain L'Avanture
                      Aventus klonu yani Le'Aventus

Yorum

• Az önce Uzay Bülent abiden aldığım Aventus.

Yorum

İşleniyor...
                        X