Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü Kullandım? Haziran 2020

Çökme
This topic is closed.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• comme des garcons 2 man....
    mürekkebin aldehit ve nefis baharatlar ile uyumu...
    ferah baharatlı mürekkep kokusu verdiği tütsülü hava hiç bir kokuda yok...
    kullandığınız parfümleri bir kenara bırakın ve yeni bir kokuya merhaba diyin...
    lansman gibi oldu
    İnsanın ruhu kokularıdır...

Yorum

• Medea
      Medea Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Comme des Garçons 2 ile Comme des Garçons 2 Man karışmış olabilir mi Hakan Hocam?

• Herod
      Herod Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      metal şişe kullandığım Mete beycim diğerini denemedim henüz man ı fazla yazmışım farkındayım

• Click image for larger version

Name:	Adsız.jpg
Views:	205
Size:	122.9 KB
ID:	150820

Yorum

• Altuğ hocam parfümeri açmışsın, hayırlı olsun ..

Yorum

• matrai
        matrai Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        hahahah o baya eski bir firma hocam

• tiziana terenzi laudano nero

Yorum

• PDM Pegasus

Yorum

• Parfüm merakımın fitilini ateşleyen, aşktan öte duygular beslediğim, kakao ve paçulinin eşsiz buluşması olan LIDGE kullandım.

Yorum

• volcanolover
            volcanolover Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            Ne kötü kokular var hocam bu kokuya kötü demek değişik bir burun yapısı ister bence

• _sefa_
            _sefa_ Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            Rutubetli havasından haz etmeyenlere, hastane kokusu diyip geçenlere de selam olsun, saygı duyuyoruz. Fakat kesinlikle denenmesi, tecrübe edilmesi gerektiğini düşünüyorum. İlk başlarda bu mu insanı kendine aşık eden koku derken yavaştan bağlanmaya başlıyorsunuz

• Aryan
            Aryan Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            Ya çok sev ya nefret et tarzı bir parfüm sanırım. Bu tarz işler büyük oynayan, niş kalitesinde, bende saygı uyandıran işler oluyor genelde. Deneyeceğim arkadaşlar, sağolun

• Couteau De Poche - Fumabat ...

Yorum

• Givenchy Gentleman Eau de Parfum.
            İris’ın jenerik bir nota olarak kullanılmasından dolayı Dior Homme İntense ve Valentino Uomo İntense’e benzetilse de bir kopya denemeyecek derecede farklı bir yolda giden bir koku. Olivier Cresp ve Nathalie Lorson’dan saygıyı hakeden bir iş.

Parfüm, en çok hissedilen iki notası olan iris ve vanilya’nın, tepe notalardaki karabiber ile birlikteki maskülen bir selamlamasıyla açılıyor. Karabiber burda o eski tarz kokulardaki gibi maço, dominant bir şekilde değil de daha çok iris ve lavanta’nın zerafetine eşlik eden zarif bir centilmen gibi… Zaten bu parfüm de Givenchy’nin 70’lerdeki orjinalinin modern bir yorumu değil mi ki?

Parfüm ilerledikçe vanilya kendini daha fazla hissettirerek, çok baskın bir hale gelirken üzerine biraz serpilmiş tarçın dikkat çekici. Burada bulacağınız tarçın biraz daha fazla kullanılsaydı nasıl olurdu diye düşünmeden edemesem de yine de vanilya-tarçın’ın burdaki hafif gurme havasını atlamamak gerekir. Tarçın gibi diğer parfümlere göre fark yaratan bir diğer bir nota da Tolu Balsam’ı. Diğer notalar Benzoin, Tonka Fasulyesi derken, yine iris’in de desteğiyle pudra bulutunun içerisinde buluyoruz kendimizi. Paçuli ise alt noktalardaki maskülen çerçeveyi çizen başka bir nota. Burada karabiber ve paçuli, kokunun farklı yerlere gitmesini, dağılmasını engelleyen, toparlayan, karakterini çizen ama genellikle gözden kaçan ve üzerine pek konuşulmayan iki kilit nota aslında. O yüzden özellikle ben bu ikilinin altını çizmek istedim. Bütün olarak bir yere koymak gerekirse rahatsız etmeyecek şekilde tatlı tarafta. Özetle: Karabiber ve paçulinin çizdiği maskülen çerçevenin içine pudralı çiçeklerin koyulduğu bir tablo gibi... Pudralı, hafif gurme, çekici, gizemli, maskülen

Genel olarak diğer benzetildiği parfümlere göre daha yumuşak, sevilebilirliği ve kullanım kolaylığı daha fazla. Örneğin ben, kışın gündüz ofiste kullanmak için Givenchy Gentleman EDP.’yi, Dior Homme İntense’e tercih ederim. Yayılımı orta düzeyde, kalıcılığı yeterli. Bence işini güzel yapıyor.

Şişesi jet siyah rengi, çok şık. Parfümün içinde ne kadar kaldığını görmemize imkan vermeyen ama ömrünü uzatan bir dizayn. Her yönüyle ben bu şişenin, dolabımda yerini alması gereken bir parça olduğunu düşünüyorum.
            Click image for larger version  Name:	gentleman (9).jpg Views:	0 Size:	53.9 KB ID:	150861
            Son Düzenleme Aryan; 31-01-20, 15:04. Tarafından yapıldı.

Yorum

• MFK - Grand Soir

Yorum

• dior ambre nuit.cuma namazına giderken tercih ediyorum,hem naif hem hacı yağı mantığında

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: fsater View Post
                  dior ambre nuit.cuma namazına giderken tercih ediyorum,hem naif hem hacı yağı mantığında

Yorum

• Click image for larger version

Name:	20200131_150356_1580472701715.jpg
Views:	212
Size:	2.73 MB
ID:	150876
                    فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ

Yorum

• _sefa_
                      _sefa_ Yorumladı
                      Yorumu düzenleme
                      Dirty English değil sanat eseri hocam

• Sospiro - Ensemble
                    Yaşımdan dolayımı bilmiyorum ama sarmadı abi

Yorum

• FM Musc Ravageur
                      Açılışına hiç bir zaman alışamadım Tarçın ve karanfil’in hatrına ortaları ehh işte diyebilirim ama vanilya kullanımı harika gerçekten

Yorum

• İki gündür Carner Barcelona Cuirs kullanıyorum. Afganogiller familyasından olan, kalıcılık ve yayılımı ortalama düzeyde bir parfüm. Bu tarzda şişeli olarak sadece Fortis’i almak isterim.

Yorum

İşleniyor...
                        X