Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü Kullandım? Haziran 2020

Çökme
This topic is closed.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Bir kaç gündür pek parfüm kullanma isteğim yoktu bugün ansızın bi Baraonda aşkı depreşti içimde soğuk havalarda gerçekten güzel hissiyat veren bir parfüm Boozy parfüm sevenlerin muhakkak denemesi gereken bir parfüm

Yorum

• YSL Kouros Vintage

Parfüm dünyasına ismini altın harflerle kazımış kült bir maskülen. Bir daha bu dönem çıkan yapıtlar gibisi artık hiç gelmeyecek diye düşünüyorum. Designer olmasına rağmen o kadar doğal ama bir o kadar da insan yüzüne yumruk atarcasına olan hayvansallık sonrası ortaya çıkan mükemmel aldehitli sabunsu bir koku. 2011 sonrası üretimler metal omuzlu diye tabir edilen eski şişelerin yanına yaklaşamayacağı gibi gerçek yıldızın dublörü şeklinde kalırlar sadece.

Yorum

• J.F. Schwarzlose Leder 6 kullandım. 2 fıs sıkmama rağmen çok fazla kendisini hissettiriyor. Özetlemek gerekirse sütlü ve dumanlı deri diyebilirim.

Yorum

• Mendittorosa Sogno Reale

Yorum

• Abbathdoom
            Abbathdoom Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            Aryan hocam hyrax pek hissedilmiyor. Daha çok amber ve reçine ekseninde ilerleyen bir parfüm. O içeriğe rağmen baya bir ferahlığa sahip. Açılışı oldukça hoşuma gidiyor.

• RİYAFES
            RİYAFES Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            Rica ederim....

• Aryan
            Aryan Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            Abbathdoom Fragrantica'da notalar fotoğralarıyla gösteriliyor ya deniz fotoğrafının yanında sıçan fotoğrafı görünce bir an korktum, noluyoruz falan dedim ama dedikleriniz üzerine not aldım parfümü. amber ve reçine kulağa hoş geliyor

• Montale honey oud

Yorum

• Toı Et Moı Handsome denedim bugün, TF Tuscan Leather e bu kadar da benzer mi bir koku? Hatta Tuscan Leather in ta kendisi iddia ediyorum. Tuscan Leather e çok yüksek paralar vermek yerine bu kokuyu denemelisiniz. Nasıl bir Avenstus un bir çok klonu varsa bu da Tuscan Leather in bire bir klonu. Fransız bir firmanın ürettiği parfüm imiş arkadaşlar.

Yorum

• _sefa_
              _sefa_ Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              TOI et MOI biraz inceledim, fiyatları çok iyi gibi duruyor. Performansı nasıl acaba?

• Aryan
              Aryan Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              Şişe dizaynı sade, şık, ucuz da durmuyor ama fiyatı gerçekten ucuz. Satan mağaza da "anti alerjik hakiki doğal %100 orjinal fransız parfüm" yazmış. Tek sorun frantica.com'da yok...

• KARALARIN_CEMAL
              KARALARIN_CEMAL Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              Ben de aldım valla 50 ml hayırlı olsun kendi adıma ve yeni alacaklara :-)

• Tom Ford Metallique kullandım. Yumuşak miskli hali ve vanilya tatlılığı ile aldehit sabunsuluğu ortaklığı. Tom Ford yine unisex sayılacak bir parfüm yapmış görünüyor. %45 maskülen %55 feminen diyebiliriz. Yalnız kalite yönünden sorunları olabilir çünkü hafif tıraşlayarak geçiyor burundan, en azından benim için sentetik keskinliği hissedilir. Güçlü bir koku gibi.

Yorum

• armaf cdni...
              İnsanın ruhu kokularıdır...

Yorum

• Bugün yine TM pure havane kullandım

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

• Guerlain Bois d'Armenie acilisi haric Serge Lutens Chergui ye benzettim ozellikle pudramsilik cok benzer.

RNE-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

• C.N. Soul kullandım. Yumuşacık ve sıcak amber-vanilya birlikteliği ile kalplerimizin seyyar ısıtıcısı

Yorum

• Encre Noire A L'Extreme, Lalique. Oduncu gömlekleriyle birlikte kullanmayı sevdiğim bir koku. Sonbahar ve kışa çok yakışan ağacımsı-odunsu, aromatik grubundan bir parfüm. Haiti ve java olmak üzere 2 farklı vetiver kullanımıyla tam bir vetiver üzerine kurulu… Selvi ağacı, yine parfüme ağacımsı-odunsu, yeşilimsi havayı katan bir başka nota. Bu parfümden bahsederken es geçilmemesi gereken bir diğer önemli nokta da dumansı oluşu. Kullanırken başlangıcı ile bitişine bakıldığında çok değişen bir parfüm değilmiş gibi gözüküyor.

Olgun, maskülen ve kuru bir parfüm, tatlılık yok! Pek agresif değil. Açılışından çok zaman geçmeden sonra tene yaklaşıp, bende yayılımının düşük olduğu izlenimini yaratsa da hiç beklenmedik zamanlarda iltifat aldırması ve kendini sordurmasından dolayı "yayılım" için çok da kötü bir şey söylemek istemiyorum. Kalıcığı çok iyi olmasa da iyi, yeterli düzeyde.

Çeşitli platformlarda konuşulan, “niche” kalitesinde olduğu söylenip tavsiye edilen, uygun fiyatlı olmasından ve test etme imkanımın olmamasından dolayı kör alış yaptığım ender parfümlerdendi. Ve pişman etmedi…

Click image for larger version  Name:	Encre-Noire-à-lExtrême-by-Lalique-Review-1.jpg Views:	0 Size:	42.4 KB ID:	150609
                      Son Düzenleme Aryan; 29-01-20, 13:02. Tarafından yapıldı.

Yorum

• Roja dove amber aoud

Yorum

• Mancera Hindu Kush

Yorum

• MFK Baccarat

Yorum

İşleniyor...
                            X