Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü Kullandım? Haziran 2020

Çökme
This topic is closed.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Sultan vetiver

Yağmurlu havalara çok yakıştırıyorum. Nişhane nin iyi işlerinden

Yorum

• initio oud for greatness.son derece başarılı bir öd parfümü.anlamadığım nokta parfümün çok fark edilir olduğu yönünde yorumlar var.benim burnum çok çabuk alıştı kokuya pek duyamıyorum. biraz tek düze ilerliyor ve değişim göstermiyor buda burnun çabuk alışmasına neden oluyor.Son dönemde çok sık kullandığım tom ford oud wood'a kompozisyon olarak çok benziyor ancak tom fordun çok daha kaliteli olduğunu söylemek isterim.Parfüme gelecek olursak sert ve kuru bir öd kullanımı var.Safranın kadife hissi parfüme pek yansımamış.Öd diğer notaları ezmiş geçmiş.Tom ford oud woodda öd dışındaki diğer notların oluşturduğu kaliteli bir aromatik harman vardı ve bu harman öd notasıyla yarışıyordu initioda böyle bir durum yok.Öd notasını sevenlerin hayran olacağı bir parfüm ben çok beğendim ancak öd notasını sevmiyorsanız nefret edeceğiniz bir parfüm çünkü öd dışında pek birşey yok parfümde

Yorum

• Sıcak hava falan dinlemeyip çok merak ettiğim deleggend noiri kullandım. Baharat kombinasyonu cn homme çağrıştıracak türden. Ayrıca daha dolgun ve katmanlı. Cn homme sever biri olarak deleggend noir ile tanışmak daha üst bir keyif yaşattı.

Yorum

• Asaid
          Asaid Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          teşekkürler, kendileri bu parfümü tanıtırken kalp notalarda dumanlı deri ile tütün diye belirtmişler o yüzden merak ettim. dekant olarak edindim de sonraki günlerde deneme imkanı bulacağım il dışında olduğum için

• Acemiburun
          Acemiburun Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          Aksama bende deneyeceğim moondust dan snra merak ettgm iki numaraydı 👍🏽

• _sefa_
          _sefa_ Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          Asaid Dumanlı deri. Zeytinli poğaça yakarışı aklıma geldi.
          Yanında is muhabbeti yapılmış isli bir deri olarak kabul edebilirim o zaman.

• Bana göre Mancera'nın en iyi parfümü olan Aoud Lemon Mint'i kullandım.

Yorum

• Yağmuru ve soğuğu fırsat bilip uzun zamandır kullanmadığım montale aoud Leather

tam bir Tuscan leather kopyası. Ondan daha kuvvetli. Hatta yapışan cinsten.

Yorum

• Herve Gambs Tonka Majestic. Tonka fasulyesinden olsa gerek bana Dior Feve Delicieuse'yi anımsattı.

Yorum

• JPG Ultra Male

Yorum

• Dunhill Icon ve splitten gelen parfümleri test ettim Kendimce detaylı yazılarını yazarım bir kaç güne

Yorum

• L'Ombre Dans L'Eau – Diptyque

Yani, “Sudaki Gölge”

“Suda Melankoli” de olabilirdi adı aslında... Ya da “Gizli Bahçe”

Parfüm, keskin, güçlü yeşil bir hava ile açılıyor. Bu koku daha çok nehir kenarındaki bir İngiliz bahçesini imgeliyor ve dolayısıyla bana yabancı gelen bazı herbal notalar içerdiğini düşünüyorum. Çünkü, bundan olsa gerek açılıştaki otlar bana yabani geliyor. Bu yabani ot havası da tabii biyo-psikolojik olarak beni kokunun açılışı karşısında geri iterek, mesafeli yaklaşmama yol açtığını düşünüyorum. Hatta bu parfümü ilk kokladığımda bir adım geri atıp, hiç sevememiştim. Ama...

Ben bu açılışı; tekinsiz, zorlu, yabani-yeşil patikalarda yürümeye benzetiyorum. Bu patikalardan sonra o kadar bakir ve güzel bir bahçeye açılış yapıyorsunuz ki, ah! Bu parfümün kalbi benim en sevdiğim bölümü… Bir parfümün ne kadar değişip, gelişebileceği konusunda harika bir tecrübe.

Tekinsiz, zorlu patikalardaki yürüyüşten sonra kendinizi çok güzel, ışıltılı ve romantik bir bahçede buluyorsunuz.

Açılışta Siyah Frenk Üzümü Yaprağı ve (içerisinde domates yaprağının da olduğunu düşündüğüm) kompleks, zengin yeşil notalar hakimken, kalp notalarının yani bu güzel bahçenin iki yıldızı ise Siyah Frenk Üzümü ve Gül. Bu bahçede Siyah Frenk Üzümü adeta parlıyor ve kokuya çok hoş, berrak ama naif bir tatlılık katıyor. Bunun yanında çok güzel bir gül yorumu var. Burdaki gül, parfümün rengini değiştiren tarzda değil, klasik kırmızı ya da pembe renkte değil, daha çok yeşilimsi bir gül gibi; tıpkı yeşilliklerin arasında nadide bir gülü uzanıp koklamak gibi…

Kokunun dry-down kısmı ise bana, bahçede uzanmış bir insanın uykunun kıyılarında dolaşan miskin ve sakin bir ruh halini hatırlatıyor. Baz notalardaki yumuşacık bir beyaz misk ile her şey daha temiz ve güven veriyor. Tene yakınlaşan ve tenden ayrılmak üzere olan bu koku, rüya ile gerçeklik arasındaki net olmayan, gidip gelen buğulu imajlar gibi canlılığını yitirerek sönüyor ve yavaş yavaş azalarak sizden uzaklaşıyor... Bir sonraki kullanışımda ise kokudaki "su", "melankoli" ve "nostalji" üzerine yazmayı isterim.

Click image for larger version  Name:	dans2.gif Views:	0 Size:	38.2 KB ID:	168165
                  Son Düzenleme Aryan; 27-05-20, 20:41. Tarafından yapıldı.

Yorum

• Adp-Colonia İntensa günaydın 🙃

Yorum

• Atelier des ors lune feline

Yorum

• Hermessence - Ambre Narguile..

Tarçınlı, vanilya ve karamelli tütün..

Aşırı tatlımsı , içinde sevmediğim coumarin mevcut..

Bal ve içki..

Şekerli nargile suyu beklerken, acayip birşey kokuyorum şu an..

Bu kadar tatlılığa rağmen baymaması da hayret edilecek birşey..

Tek eleştirim, daha gövdeli ya da derin olabilirmiş..

Ama o zamanda adı Roja falan olurmuş..

Yorum

• furkan1001
                          furkan1001 Yorumladı
                          Yorumu düzenleme
                          Bence güzel parfüm yeni versiyonları biraz performans problemi yaşasada o gürme notaların bu kadar naif işlenmesi tabiki de j.c ellena ustalığı 🙃

• xerjoff star musk

Yorum

• Mr. Burberry...
                          Greyfurt ve kakulenin odunsu notalar ile buluştuğu lavantanın yumuşak doygun bir hale getirdiği aromatik erkeksi bi tutam yeşillik bi tutam tatlılıkla serpiştirildiği fena olmayan bir yorum.
                          Ysl la nuit in daha olgun daha oturaklı hali...
                          ben sevdim...
                          İnsanın ruhu kokularıdır...

Yorum

• MAncera Kumkat Wood

Yorum

İşleniyor...
                            X