Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü Kullandım? Ocak 2020

Çökme
This topic is closed.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• TM Pure havane, vanilyalı tütün kokusu genel beğeniye uygun performansı idare eder.

Yorum

• Nişhane Fan Your Flames

Yorum

• mancera red tabacco

Yorum

• Fahrenheid kullandım.

Yorum

• Jil Sunder No:4

Yorum

• FM Musc Ravageur

Direk hayvansal diyemem ama ona yakın bir kirliliğin sıcak baharatlar ile buluştuğu bir Frederic Malle klasiği. Eski versiyonunu hiç denemedim ama mevcut hali de oldukça tatmin edici. Kirli kokulara giriş seviyesi olarak nitelendirebilirim bu parfümü.

Yorum

• ali
                ali Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                Misk ve vanilya dışında kalan baharat kullanımı şaşırtıcı derecede bana Diptyque 34 Boulevard'ı hatırlattı. İki parfümü de oldukça seviyorum. 34 B. odunsu ve baharatlı aynı parfümün kirli/şehvetli ve vanilyalı - gourmand versiyonu gibi. Çok keyifli parfümler...

• bugün TV kullandım

Yorum

• Aedes de Venustas Grenadille d'Afrique kullandım. Açılışı çok tanıdık bir vetiver parfümünü andırdı ama dilime düşmedi. İlk defe menekşe içerip de beni rahatsız etmeyen hatta kendini sevdiren bir parfüm ile karşılaştım. Yeşil, odunsu ve citrus baskın hoş bir parfüm olmuş.

Yorum

• Alkemia - Summer Dandelion
                  Çimenler, üfleyince her tarafa uçuşan karahindibalar..
                  Kara kış ve kara yıl bitsin, yeni yıl tüm zamanların en iyi yılı olsun ve bir an önce ilkbahar gelsin, amin.
                  https://www.fragrantica.com/member/789115/

https://www.instagram.com/sebnemin_dunyasi/

Yorum

• İmaginary Authors Memoirs of a Traspasser. Soğuk havalara oldukça yakışan odunsu-reçineli vanilya. Performansı çok iyi.

Yorum

• armani code ve üstüne ysl la nuit de lhomme...
                      nefis bir ikili oldu...
                      İnsanın ruhu kokularıdır...

Yorum

• Kilian - Dark Lord
                        Gucci Guilty Absolute'nun daha niche ve rafine hali desek bence hic de yanlis olmaz.
                        Aldigima pisman miyim? Kesinlikle hayir.
                        Buz gibi ve firtinali Istanbul havasi icin guvenli bir liman

Yorum

• By redo acourd oud

Yorum

• Black Orchid EDT kullandım.Edp ye göre daha çiçeksi,biraz daha tatlı ve keskin geldi.Edp ,daha kremsi ve zengin kokuyor.İkisi de şu ara burnuma çok güzel geliyor.Eskiye göre daha çiçeksi ve ışıltılı buluyorum.

Yorum

• dewnew
                              dewnew Yorumladı
                              Yorumu düzenleme
                              Şu Black Orchid’i burun bükücü bulan bir tek benim galiba, bunu duyduğumda ardıma bakmadan koşarak uzaklaşma isteği uyandırıyor bende. Parfüm a’dan z’ye her yerde, ama ben hala alışmış değilim. Varyasyonlarından da sadece Velvet Orchid Lumiere katlanılabilir halde benim için.
                              BO yakıştırabilen kadınlara imreniyorum.🌸

• Libra
                              Libra Yorumladı
                              Yorumu düzenleme
                              Benim de yıldızım pek barışmamıştı aslında Black Orchid le.Çok önceden almış ve pişman olup eşime vermiştim kullansın diye.Ne kendi üzerimde,ne de başkalarının üzerinde pek sevmediğim bir parfümdü.Son birkaç aydır ilk defa duyduğum yerlerde hoşuma gitmeye başladı kokusu.Ya koku değişti,daha çiçeksi oldu,ya da benim koku algım değişti.Şu anda çok severek kullanıyorum.Çoğu parfümüme laf eden eşim de çok beğeniyor.Bu da artısı oldu benim için😊

• TF Orchid Soleil;
                            Sümbülteberin kafurlu ve oryantal yönünü gözler önüne seren muhteşem referans. Absolue’sini koklama ve çalışma şerefine nail olduğum İndian Tuberosa ile birebir aynı diyebilirim (süt mısırı efekti dahil!!!)
                            Absolue’si gibi dizginlenmesi ve ehlileştirilmesi zor; korkaklara göre olmayan bir Sümbülteber. 10/10.

Yorum

İşleniyor...
                            X