Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü Kullandım? Nisan 2019

Çökme
This topic is closed.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• terre d'hermes edt...
    zaten yağmur yağmasaydı o hissi veriyordu...
    portakal bahçesinde yalınayak toprakta yürümek...
    İnsanın ruhu kokularıdır...

Yorum

• Cartier Declaration Parfum

Yorum

• Mont blanc - Explorer

Yorum

• Guerlain Lidg edp

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum

• Montale Honey Oud

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

• Nishane Sultan Vetiver

Yorum

• Dior Homme İntense

Yorum

• Uzun zaman sonra Davidoff Wood Blend.Herşeyden biraz amber +leather blend'in oğlu, baharatları cabası

Yorum

• Thierry Mugler Pure Malt. Karadeniz turuna giderken yağmurlu havalara yakışır diye yanımna almıştım

Yorum

• Ormonde Jayne Montabaco,

Parfümün bana hissettiklerine geçmeden önce şunu belirtmek istiyorum; sanırım, yağmurlu havada İso Super E parfümlerin daha güzel kokmasına, algılanmasına ve beğenilmesine sebep oluyor; Terre D'Hermes, Aventus ve Montabaco'daki gibi.

Montabaco, Ormonde Jayne'in Latin Amerika'ya atfettiği bir parfüm: Deri, odunlar ve tütün yaprağı..Bu notalar temelde yasemin, manolya ve gül gibi çiçeklerin üzerine oturtulmuş.

Biraz daha detaya inecek olursam, parfümü ilk sıktığımda yoğun bir İso SuperE ile birlikte portakal, bergamot hissediliyor bir an İso ile birlikte bu notalar Terre D'Hermes'yi anımsatıyor ve tebessüm ettiriyor. Hemen ardından ardıç notası parfüme terebentin/çam ağacı aroması katmaya başlıyor, bu kısım adaçayıyla birlikte biraz daha ıtırlı ve pürüzlü hale getiyor parfümü.. Ardıç ve adaçayıyla birlikte kakule de üst notaları tamamlarken İso E bütün bu üst notaları birbirine yapıştırıyor. Belki de hepsini bastırıyor.. Bu kısım alt notalardaki sandalağacı ve meşe yosunuyla birlikte tıraş kolonyası havasına bürünmek isterken parfüm geçişleri hızlı oluyor ve üst notalarla orta notalar arasında hem geçiş görevi hem de benzerlik yönünden destekleyici ve akılcı bir şekilde kullanılmış bitkisel/çiçeksi orta notalarla uyum içinde çayın metalik kokusu kısa bir süre burnuma çarpıyor. Gül ve manolya baskın bir şekilde hissedilmese de orta notalarda parfüme çekicilik ve maskulen bir zarafet katma görevlerini harika bir şekilde yerine getirirken yine menekşe diri yapısıyla parfümü taze tutmaya devam ediyor. Alt notalardaki tütün kullanımı ise aklıma geniş, uzun ve taptaze, damarlı, sağlıklı tütün yapraklarını getiriyor. Şöyle geri dönüp baktığınızda tütünün zaten en baştan beri, parfümü sıktığınız anda ana eksende olduğu hissettiriyor. Ve tüm notalar yerine oturduğunda artık ozonik ve transparan yapısıyla deri notasını hissediyorsunuz ki parfümün en can alıcı yeri bence burası. Sanıyorum ambergris ile birlikte sucul veya ozonik hissedilen deri notası desteklenerek bu etki verilmiş. Parfümün genelinde hissedilen çok kararında ve minimal bir tatlılık ise kullanılan tonkadan gelmekte..

Genel olarak tekrar bir yorum yapmam gerekirse İso Super E'den gelen sentetikliğin belki de en doğal olabilecek ve rahatsız etmeyecek haliyle bu parfüm tam bir erkek kokusu. Karizmatik, aromatik ve sentetik yapısıyla çağdaş bir yorum. Bir niş mi bence değil ama parfüm gibi parfüm. Günümüz modern erkeğinin kullanabileceği en havalı parfümlerden biri şüphesiz. Hımm peki bizim gibi pafümün orasını burasını kurcalayan en ince detayına kadar irdeleyenler için yine her zaman söylediğim gibi eleştirilecek bir çok yanı var. Hatta beğenileri sadece niş sınıfında değerlendirmeler üzerine kurulu olan kişiler tarafından bu parayı hak etmeyecek bir parfüm olarak nitelendirilebilir. Belki sadece kaliteli, temiz, oturaklı ve parfüm konusunda çok kafa yormayacak kişilerin imza parfümü olabilecek nitelikte. Sonuçta her beğeni veya eleştiri öznel ve saygı duyulacak kadar önemli benim için..
                      estefanyen

Yorum

• Lagerfeld
                        Lagerfeld Yorumladı
                        Yorumu düzenleme
                        Satır aralarında yakaladığım detaylar sonucu hayallerimdeki kokuyla artık alakası olmadığına kanaat getiriyorum Ali. Çok farklı düşünüyordum, direndim de fakat önce Mete Hoca'nın detayları sonra senin kıymetli yorumun -ki iki önem verdiğim burunlarsınız- ve notaları itibariyle hayalini kurduğum koku profilinin inatla tersi çıkması dur artık dedi bana.
                        Deneyebilsem diye uğraşıyordum, bi' gün denerim moduna geçtim. Sevenlere saygının sonu yok elbette.. Kalemine sağlık.

• ali
                        ali Yorumladı
                        Yorumu düzenleme
                        Lagerfeld hocam teşekkür ediyorum hakkımdaki güzel düşüncelerin için.. aynı şekilde ben de Mete hoca ve senin için usta burunlar diyorum ve önemsiyorum. Fikir verebildiysem, anlaşılır olabildiysem ne güzel.

• Erdoğan Kesgin
                        Erdoğan Kesgin Yorumladı
                        Yorumu düzenleme
                        Ali bey merhaba,

yorumunuzu bir solukta okudum . İso SüperE yi de ilk kez duydum merak ettim , bu nedir?

Birkaç bilgiye ulaştım ve şaşkınlığımı gizleyemiyorum şuan , resmen ağzımı kapayarak okudum bilgileri .... Encre Noire Le extreme de ki oranın %45 olduğunu görünce gözlerim yuvasından çıkacaktı....

teşekkürler...
                        Son Düzenleme Erdoğan Kesgin; 12-04-19, 09:44. Tarafından yapıldı.

• Hermes tres fraiche
                      https://www.fragrantica.com/perfume/...che-24060.html

Keşke splitte tekrar olsada alsam
                      Tam bir yaz kokusu
                      Son Düzenleme kiton men; 11-04-19, 19:18. Tarafından yapıldı.

Yorum

• Lostcode
                        Lostcode Yorumladı
                        Yorumu düzenleme
                        Aynı şeyi düşünüyoruz hocam geçen splitte az aldığıma pişman etti beni resmen harika bir yaz kokusu tekrar splite girse de fazla fazla stoklasak keşke.

• Sabah Mon Guerlain , lavanta ve vanilyanın kremsi ve tatlı baş döndürücü harmanı...
                      Akşam üzeri ise Prada La Femme , frangipani çiçeği ve sümbülteber 😍 hemhâl olmuş bunların üzerini iris ipek bir tül gibi örtmüş...şahane bir koku ❤

Yorum

• Creed - Aventus, iki farklı batch, bir sağ bileğe bir sol

Yorum

• Terre d Hermes.

Yorum

• Xerjoff Naxos

Yorum

İşleniyor...
                            X